Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tanítsam meg önálló...

Hogyan tanítsam meg önálló alvásra négy hónapos kislányom sírni hagyás nélkül?

Figyelt kérdés
Csak ringatva, vagy cicin hajlandó elaludni, ami egyelőre nem zavar, csak félek tőle, hogy később ez nehezebb lesz.
2008. jún. 4. 15:41
 1/4 anonim ***** válasza:
44%

Ilyen kicsi babának egyáltalán nem kell tudnia egyedül elaludnia, ez egy tévhit, ne hallgass senkire! Én kislányom is 4 hónapos, ugyanezt csinálom:))

Ránk van még szükségük!

2008. jún. 4. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Annak idején az enyém is ezt csinálta, azután ringatva elaludt a babakocsiban már több időre, most pedig melléfekszem a gyerekheverőre és úgy is elalszik a leányzó. Születése után nagyon keveset aludt napközben( szerencsére éjszaka azért nem kelt fel), most 15 hónapos és 2-szer alszik napközben, délelőtt 2 órát, délután 1-et és még utána egész éjjel.Van egy könyv, a címe Aludj el gyermekem, nekem nincs meg, de állítólag jó, segít az ilyen helyzetet megoldani. Sok sikert! Egy nemsokára kétszeres anyuka.

2008. jún. 4. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

szia

minden kicsi babánál ez van

náluk a kicsi aki most 17 hónapos még mindig szopik de az elalváshoz nem kell neki csak ébredéskor

6 hónapos volt mikor leszokott róla persze segítséggel,mindig egyre rövidebb ideig szoptattam a végén már csak 1 perc volt és minden féle sírás nélkül leszokott most 1 éves korától pedig minden este elköszönünk mindenkitől nővérke apa, és utána beviszem a szobába leteszem a kiságyába még akkor beszélget egy kiscsit és utána elalszik

sok sikert hozzá

2008. jún. 4. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Én az enyémet 2 hónaposan tanítottam meg, már annyira tudja, hogy mikor van itt az alvás ideje.. Meg lehet szépen tanítani. Én úgy csináltam, hogy amikor tényleg nagyon álmos volt, akkor tettem be az ágyba, de még ébren volt. Leültem mellé és simogattam, beszéltem hozzá halkan. Elsőre persze sírt egy kicsit, de kb. két másodpercig, mert rájött, hogy ott vagyok vele, nem tűntem el. Nézett rám és szépen el is aludt. Egy idő után egyre kevesebb ideig tartott ez a kis szertartás, aztán kb. egy hónap alatt jutottunk el oda, hogy csak beteszem az ágyba, és elalszik. Pláne, hogy mostmár az is beállt, hogy 10 órai hami után, illetve ebéd után alszik napközben, szépen megszokta, és nem volt sírás-rívás, este meg nyolckor eszik és utána alszik. Most hét hónapos és nincs semmi gond.
2008. jún. 4. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!