Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyhogy ilyen sok idejük van...

Hogyhogy ilyen sok idejük van a kisgyerekes szülőknek?

Figyelt kérdés
Én azt gondoltam, hogyha valakinek gyereke születik, kitölti minden idejét, mikor még nagyon pici. Ezzel szemben azt látom, hogy a kisbabát nevelő ismerőseim (nők, férfiak egyaránt) mást nem csinálnak, mint a facebook-oznak. Képeket töltenek fel, kommenteket írnak, megosztanak különböző dolgokat, megy a farmville...stb. Ha ilyen kevés időt kell szánni a gyerekre, hát lehet lassan én is bevállalok egyet, csak nehogy aztán "megöljön" az unalom.:D

2013. febr. 5. 15:42
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
81%
Kedves Kérdező. Hallottál már alvásidőről ugye? :D És tudod, hogy a (főleg kicsi) gyerekek napközben is alszanak.. esetleg bölcsiben vagy oviban vannak.. közben anyuka hasában már ott van a másik gyerek, ezért van ideje a gép előtt ülni.. netán munkanélküli és épp munkát keres, közben bekkukant a kedvenc csevegős oldalára?
2013. febr. 5. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
90%

Őszinte leszek:

Az én lányom du. fél2- 4-fél5-ig alszik. 1,5 éves.

Így én ráérek.

A házimunkát (főzés, takarítás) együtt csináljuk meg. Azaz én csinálom, ő hol segít, hol pedig csak leül mellém játszani.

Naponta 15-30 percet játszik egyedül. Ez idő alatt pl. lazán feltöltök mobilról vagy 50 képet.

Én ebben őt nemzavarom meg, mert később a bölcsibe, oviba sem fog vele játszani senki non-stop. Mármint felnőtt ember. Ennyi külön elfoglaltság pedig az ő korában már kell.

A napunk többi része sétával és bevásárlással telik délelőtt. Majd jön ugye az ebéd és az alvás.

Én minden elfoglaltság közben beszélek és énekelek hozzá. Sosincs csend. De a rádió min. hogy szól. Illetve mostanság az M2 gyermekműsora szól a háttérben.

fél5-re ér haza a férjem, akkor átadom neki a szeretetcsomagot. Készítek vacsorát, leülünk közösen enni, majd hagyom őket kibontakozni.

Esetleg előkészülök a holnapi napra, csomagolok a férjemnek másnapra ebédet, stb.

Este 7kor leviszem a kutyánkat, a férjem elviszi fürdetni a hercegnőjét. Mire hazaérek, addigra már csak a "cumis puszi" hiányzik anyától és megy is aludni(8-fél9 között).


Én már csak másnap reggel találkozom a lányunkkal.


Nos .. én ezért érek rá :)

2013. febr. 5. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
81%
Alvásidőről hallottál már Kérdező? Amíg nincs gyereked, ne legyen ilyen nagy a szád.
2013. febr. 5. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
76%
Kedves kérdező szülj egyszerre vagy 3 gyereket és qurva sok időd lesz garantálom! Hajrá!!! Ne másra irigykedj! szülj!!! és pakold fel a képeket a face-re.
2013. febr. 5. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
89%
szerintem pont az első időben nem igényel sok időt, mert még sokat alszik a baba, aztán egy éves kor után már csak akkor van idő, ha délutáni alvás van, persze attól még ugyanúgy kell takarítani, főzni, de hál'istennek nem ebbe merül ki az élet !Sokan így tudnak kikapcsolódni az egész napi sírás, meg kakis pelus után. Persze lehet olvasni is...stb, de valaki netezni szeret !
2013. febr. 5. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
81%

Attól mert felnéznek netre,még biztos foglalkoznak vele.Én akkor járok fel mikor vagy alszik a lányom vagy éppen megnézi a kedvenc meséjét.Akkor is pár percre.

Szerintem jár ennyi a gyerekes anyukáknak is.

Bár ismerek olyat akinek már oviba jár a kislánya és egésznap csak a facebookon van.Nme tudom mennyit foglalkozhat a gyerekkel,de nem sokat az biztos.

2013. febr. 5. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
77%

ezen én is elgondolkodtam már. valószínűleg egyébként ninc sannyi idejük vagy legalábbis nem úgy , mint másnak. az emberek akkor beszéének szabadidőről, ha legalább másfél de inkább ennél több órát egybefüggően ráérnek, beoszthatnak bmire. azt hiszem, az anyukáknak meg amolyan sokszor 10 perceik lehetnek és az otthonukat se hagyhatják el, így tipikusan olyan tevékenyésgekkel kapcsolódnak ki, mint a fb meg a gyakori. de lehet, h tévedek. ismerek kismamát, aki maga is azt mondta, h ő fél év után már rettenetesen unatkozott otthon a gyerekkel.


1. elvileg az alvásidóben kell elvégezned mindent, amit a baba ébrenléte alatt nem tudtál. keveseknek adatik meg, h a babával együtt aludjanak, miközben nagyi v vki vezeti a háztartást és főz, mos, mosogat, kiporszívóz, stb

2013. febr. 5. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
86%

Kedves kérdező, azért ne aggódj, megölni biztos nem fog az unalom. Nem tudhatod mi van a háttérben. Annyi minden van, amit igazából az ért meg aki át is éli és nem a gyermektelen ember (ezt ne sértésnek vedd, ezek tények :) )

Pl lehet hasfájós a pici vagy lehet hogy csak rosszabb napja van de VÉGRE alszik egy-két órát.. van olyan hogy inkább leülök én is netezni vagy olvasni mert addigra rojtokban állnak az amúgy erős idegeim és inkább nem kockáztatok egy mosogatással csak aludjon egy-két órát a kisfiam.. és igen.. ilyenkor hülyébbnél hülyébb dolgokat csinálok akár játék a telefonon mint egy tizenéves vagy akár facebook vagy akár bármi.

De voltam már úgyis, hogy este elaludt a kisfiam és hajnalig gyöngyöt fűztem, mert épp arra volt szükségem és úgy hatott rám mint egy terápia.

Szóval csak várd ki a végét, de egy biztos, az unalom tuti nem fog megölni, csak átértékelsz majd bizonyos dolgokat. :))

2013. febr. 5. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
29%
Kérdéseden már én is elgondolkodtam, nem egy kisgyerekes anyuka ismerősöm lóg a közösségi oldalakon. Igazából addig van ideje az anyukának, amíg a pici alszik, de hát akkor meg szerintem örül, ha elvégzi a házimunkát. Meg hát a szabadidőt jól ki kell használni, és elég szánalmas, ha valaki ezt a kis időt is a neten tölti... De hát ez az ő problémája, ha már értelmes elfoglaltságot nem talál magának... Szerintem itt inkább az a kérdés, hogy ki hogy ossza be az idejét. Valakinek mindenre van ideje, valakinek meg semmire. Ez mind a hozzáállástól függ, meg persze a külső segítségektől. És jobb esetben valakinek a gyereke után a második legfontosabb dolog a facebook, hát ez van, ilyen világot élünk...
2013. febr. 5. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:

2. vagyok


Miért lettem lepontozva? Mi rosszat írtam?

2013. febr. 5. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!