Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi időt játszotok 10...

Mennyi időt játszotok 10 hónapos babátokkal? Tehát nem csak odafutok hozzá főzés közben hanem akkor most leülök és vele foglalkozom. Miket szoktatok csinálni ilyenkor?

Figyelt kérdés

2013. febr. 5. 17:05
 1/3 anonim ***** válasza:
Amennyit igényli. :) Általában ez olyan 20 perc. Nálunk ez vált be, mert ha eljátszok vele egy kicsit hosszabban, és utána ott hagyom, nyugodtan el van, nem sír sokáig. Mi mondókázunk, meg énekelünk, vagyis én mondókázok meg énekelek, ő meg gügyög. :) Olyasmi, mint a Ringató foglalkozásokon szoktak. Van ilyen könyv is, abban egy csomó játék benne van. Azt hiszem Gállné valaki írta Rigató címmel. Én abból loptam ötleteket. De van, hogy bábozok neki, vagy labdát "gurigatunk", attól függ mi köti le éppen a gyereket. De olyan is van, hogy főzés közben kint ül a konyhában és mutatom neki mit csinálok. Ezt is szokta szeretni. :)
2013. febr. 5. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Van egy nagyon jó könyv, Anya taníts engem a címe. Abban életkorra lebontva van egy csomó játék, keress rá, nagyon hasznos.
2013. febr. 6. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Mostanában, kb 2 hete szinte egész nap, mert ha nem mellette ülök a szőnyegen, akkor sírdogál, elégedetlen :(

Úgyhogy amíg főzök, addig kinn játszik a konyhában, pakolászik, aztán a nap többi részében is nagyrészt ott vagyok mellette, bár van amikor játszik maga, csak kell neki, hogy ott legyek. Ha a kanapéra ülök, akkor odajön, feláll és felkéreszkedik, akkor is nézegetünk valamit.


Egyébként ami fix, az a délutáni alvás előtt verselés, jelenleg Gazdag Erzsi Mesebolt című könyvéből. Ezzel hangolódunk rá a szunyára, és erre is alszik el. Este pedig, amikor már nyűgösebb és már tényleg több figyelmet igényel, akkor pedig könyvet nézegetünk, állatokat pl. Van egy szuper keménytáblás könyvünk, "Nagy hangos könyvem" A Tanya...ebben állatok vannak, és oldalt meg lehet szólaltatni őket, ezt nagyon szeretjük. Vannak puha építőkockáink, azzal is szoktunk építkezni, ő persze leginkább lerombolni. Amit nagyon szeret még a Sütifaló kincsesbödön, most kezdünk ismerkedni a formabedobással. A Tanuló kutyaházat is nagyon szereti, ezeket a dalocskákat én is éneklem neki, mikor játszunk vele. De egy csomó egyéb játékával is együtt kezdünk játszani, kézügyesség fejlesztőkkel pláne, megmutogatom neki, hogy mit lehet velük kezdeni...

2013. febr. 6. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!