Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hol aludjon a baba nappal?

Hol aludjon a baba nappal?

Figyelt kérdés
Féléves babám van. Napközben a nappaliban vagyunk közösen én is, mert itt dolgozom általában, így neki is itt van egy-két játék, játszószőnyeg, és alapvetően egész nap ebben a szobában vagyunk. Újabban itt is alszik nappal, eleinte mindig átvittem a kiságyába,de arra mindig felébredt és nem volt hajlandó visszaaludni, így most már egy ideje hagyom, hadd aludjon itt. A zaj nem szokta zavarni, vagy a fény. A szobájába csak éjjel viszem, az esti rutin után ott alszik, 40 percen belül sikerül elaltatni és általában 7-9 órát simán végig alszik a kiságyában. Ha fölébred sem sír, hanem várja, hogy bemenjünk hozzá, addig eljátszik a mackójával. Nappal viszont nem igazán szereti, ha beteszem oda, annak mindig sírás a vége, így hagytam, hadd aludjon idekint. Viszont most rám förmedtek anyukák, hogy milyen vagyok, hogy nem ott altatom a gyereket a kiságyban és majd rossz alvó lesz meg így meg úgy, meg, hogy nem használjuk ki a kiságyat, akkor minek van, illetve, hogy felborul a ritmus, meg ott alszik, ahol játszik és az meg fogja zavarni majd őt stb. Szóval, ezzel kapcsolatosan várom a véleményeket, hogy erőltessem a nappali kiságyban alvást, vagy hagyjam, végül is mindegy, csak jól aludjon?

2013. febr. 5. 17:27
 1/3 anonim ***** válasza:
Hat ha neki jo igy, akkor hagyd h a nappaliba aludjon napkozbe. Ha este tenyleg a szobajaban alszik es nem nehez ott altatni... ne hallgas a tobbi anyukara, mindenki mashogy neveli a gyereket es minden kicsinek mas a jo :-)
2013. febr. 5. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
6 hónapos a kislányom. 3 hetes korától a nappali-étkező-konyha részben van velem egy járókában (állítható magasságú, mint a kiságyak). Nappal ott alszik, éjszaka pedig a kiságyában a szobájában. Nekünk így jó és nem érdekel más véleménye. Mindkét helyen úgy alszik el, hogy leteszem amikor látom, hogy álmos és 1 perc múlva alszik magától. Sőt még abból sem volt gond eddig, ha néha-néha köztünk aludt.
2013. febr. 5. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem mindenki ott altatja a gyerekét ahol akarja, vagy ahol tudja. Vannak olyan babák, akik például csak hordozóban, babakocsiban, és mindenhol máshol tudnak aludni, csak éppen a kiságyban nem. Ilyenkor az ember túlélésre játszik, és örül, hogy egyáltalán bárhol elalszik a kisbabája.

És szerintem nem ettől lesz rossz alvó, hanem ha majd fogzik, meg szeparációs szorong. De ennek semmi köze ahhoz, hogy hol alszik.

Az enyém is mindenhol máshol aludt, csak az ágyában nem, egyszerűen utálta.

2013. febr. 5. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!