Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miert nem akar enni a kisbabam?

Miert nem akar enni a kisbabam?

Figyelt kérdés

2 honapos koraban rakapott a cumisuvegre, mert nehanyszor potolnom kellett, aztan csak lefejve ette meg az anyatejet, kicsidenkent igy elapadt, de 5 honapos koraig kapta meg a tapszer mellett az anyatejet is. El vagyok mar keseredve, megorulok, kb 3 honapos kora ota kesz kinszenvedes az etetes, csak almaban tudom a cumisuveget becsempeszni a szajaba, igy 4 honaposan elkezdtuk a hozzataplalast, ami eleinte egesz jol ment majd fokozatosan valogatni kezdett, mara mar az is csak kinszenvedes. Kislanyom 2850 grammal szuletett most 7 honapos es 6500 gramm szoval a sulyan is latszik, hogy problemaink vannak. Ha valaki hasonlo cipoben jart vagy jar kerlek segitsetek.

jelenleg naponta kb 300-400 tapszert hajlando fogyasztani, 100 g joghurtot, 100-150 g fozeleket, es ha sikerul egy kis gyumolcsos tejpepet, de ezeket mind eroltetve.



#baba #étvágytalanság #etkezesi problema
2013. febr. 6. 12:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Ne erőltesd, mert az semmire nem fog vezetni, csak arra, hogy még inkább megutálja az evést és semmit se fog enni

Próbálj rájönni, hogy mi az, amit szeret és tényleg megeszi. Az én 1,5 éves lányomnál pl. a jó reggelt keksz, a hús leves, a milánói, a rántott sajt, a danon puding és a rizses hús az alap.

Ezt akkor is megeszi, ha 40 fokos láza van vagy baromira nincs kedve enni.

Pedig a lányom egy igazi fényevő.. szinte semmit se eszik.

Épp hogy 10 kiló 1,5 évesen. 3050 g született.

A súlyával nincs gond, mert fél éves korára megduplázta. Plusz, ilyenkor már jobban mozognak és hamarabb lelassul a hízási folyamat. 1 éves kor után meg van, hogy alig híznak.


Alvás közben meg miért etetsz?! Értem én, hogy csak így megy, de ez nem megoldás.

Nem lehet, hogy a tápszerrel van gondja? Nem próbáltál még váltani neki?

Életkorának megfelelőt adod? Tehát 6+-at?!

A védőnővel beszéltél már erről?


Miket adsz neki enni hozzátáplálás gyanánt? Mennyi étkezést váltottatok már ki?

Napi hányszor eszik, ha épp akar? Illetve hányszor "tömöd" meg?


Egyébként 1 éves korig fél liter tejalapú táplálásnak kell lenni naponta. 1 éves kor után elegendő a 300-400 ml.

2013. febr. 6. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Szia, vagyunk így egy páran. Az enyém 4,5 hós korától nem eszik ébren tápszert.

Az enyém sajnos most már arról is kezd leszokni, szinte etethetetlen már, ha elalszik akkor is. Egyébként 1 héttel ezelőtt volt 3 olyan nap, amikor ébren tápszert ivott 170 ml-t. De aztán újra abba hagyta.

Mondjuk az enyém a főzelékeket megeszi ébren, így abban kap tápszert is, Sinlacot.

Az én kisfiam most érte el a 7 kg-ot és szintén 7 hós. Egyébként a súlyával nincsen gond! A Tiédnek sem!

De megértelek, mert volt idő, amikor az enyém a főzelékekből is csak 3 kanállal volt hajlandó enni, minden etetés egy görcsölés volt, előre stresszben voltam és az időt néztem egyfolytában.

Gyümölcsöt nem eszik, joghurtokat meg nem merek neki adni, mert fáj tőlük a pocakja.

Az enyém most rosszabb napokon 500-600 körül eszik, jobb napokon elérjük a 700-at is.

Kitartást!

2013. febr. 6. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 frászkarikaborsó ***** válasza:
szerintem tök jó a súlya, nem minden 7 hónaposnak kell kilenc kilónak lenni. Nem az számít hogy átlag alatti, hanem hogy fél éves korára a születési súlyát megduplázta, utána már lelassulhat a növekedés. Némelyik baba nem nagy evő de nem kell aggódni miatta mert ha amúgy nem változott a kedélyállapota akkor egyszerűen csak ilyen, hidd el ha éhes lesz akkor eszik, tömni meg nem tudod mint a libát.
2013. febr. 6. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
1-es válaszolónak: Igazad van, mi is tudjuk, hogy nem helyes álmában etetni, de hidd el, nem találkoztál még ilyen babával. Én kórházba kerültem vele 3 nap után, mert 3 napig nem fogadta el a lefejt anyatejet és tápszert sem. Inkább kiszáradt volna, minthogy egy kortyot is elfogadjon ébren. Kb. 50 tápszer sorakozik a szekrényünkben és egyik sem kell neki.
2013. febr. 6. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Az én kislányom 5 hónapos és nem valami nagy evő! Anyatejet kap de gyötrelmes ahogy megy! Ha közben játszunk vele, szórakoztatjuk akkor eszik meg 150 körül egy evésre. A tízórait már kiváltottam gyümölccsel abból eszik 140grammot, a főzelékkel próbálkozunk már, de még az kevés. 6500g 3490-el született és összesen eszik meg egy nap 600-700grammot (5 evése van egy nap)! Én csak ébren etetem, ha tudom álmában nem is merném!
2013. febr. 6. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

1-es vagyok:


Az én lányom 6 hetes koráig szopott utána abbahagyta. Fejtem neki a tejet, mellette pótoltam tápszerrel.

1 mm kisebb az egyik veséje, ami normális esetben semmiség, egy 1,5 hónapos gyereknél igen is nagy probléma.

3,5 hónapos koráig azt is kihányta és visszaöklendezte, amit meg se evett. Több tápszer jött ki belőle, mint ami bement.

Volt, hogy 5-6 óránként kellett etetnem védőnői felügyelet alatt, mert nem tudták megállapítani az orvosok, hogy mi a problémája.

3,5 hónaposan még kórházban voltunk, amikor a gyerekosztály főorvosa odahozott egy reszelőt, egy almát és egy kiskanalat, hogy etessem meg a gyereket.

Attól a naptól mintha elvágták volna nála a problémákat. Rá 2 nap múlva hazaengedtek, mert nincs volt semmi baja. Evett-aludt-jól lakott, hízni kezdett és minden gond megszűnt.


Szóval, ne mond nekem, hogy nem tudom milyen egy rossz evő vagy problémás gyerek. Igenis tudom.


A kérdező tanácsot kért, én pedig nem kioktattam (ahogy te engem), hanem leírtam azt, ami az észrevételem.

Álmában etetni egy gyereket nem a legmókásabb dolog.

Kezdjük onnan, hogy lazán félrenyelhet. Oké, persze, ha fullad akkor felfordítod és ütöd a hátát, ahogy csak éred és tudod. Ez neked/nektek megéri?!

Hát legyen.. inkább azon kéne elgondolkozni, hogy mit lehetne tenni azért, hogy elfogadja.

Nem csak egy féle tápszer létezik. Keressétek fel az orvosotokat és kérjetek tőle kivizsgálást, hasi uh-t, stb.


Én tuti, hogy nem állnék meg itt.. bár nem az én gyerekemről van szó.

Amikor az enyém is ezeket kezdte csinálni, egyből vittem az orvoshoz. Nem nézett hülyének, elküldött uh-ra. És láss csodát, kiderült az egyik probléma, a veséje.

2013. febr. 6. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Jaj, nem kioktatni szerettelek volna és sajnálom, ami a babáddal történt.

Kivizsgáltattuk, voltunk már mindenhol, de teljesen egészséges, sőt azt mondták a gasztro-n, hogy vannak kisbabák, akik álmukban esznek, el kell fogadni. És nem én avgyok az egyetlen, akinek ezt mondták. Lekopogom, az enyém már főzeléket rendesen eszik. Annak meg nagyon örülök és ahhoz próbálok igazodni.

2013. febr. 6. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Szia. Én is írhattam volna ezt a kérdést. Mintha a lányomról írtál volna. 6 hetes koráig szopizott, sajnos sokat stresszeztem és elapadt a tejem. De már ekkor problémák voltak az evésével. Mindig átlagon alul evett. 3 hónapos korában már csak úgy fogadta el a tápszert, hogy bealtattam és megetettem. Ha ébren volt üvöltött amikor a szájához raktam a cumisüveget. Legalább 6 féle tápszert kipróbáltam...nem ette semelyiket ébren. Alig vártam, hogy betöltse a 4. hónapot, minden reményem a hozzátáplálásba volt. Jól is ment úgy 1,5 hónapig. Utána 3 kanálnál többet semmiből nem evett. 6 hónaposan semmit nem fogadott el csak a tápszert azt is álmában. Soha nem erőltettem a szilárd ételeket. 7 hónaposan elölről kezdtem a hozzátáplálást. 9 hónapos koráig 100g-nál többet nagyon ritkán evett meg szilárdból. Nem tudtam kiváltani az étkezéseket. 1,5 óra volt egy etetés, mert képes volt 1 falatot 5 percig tartogatni a szájába. Most 11 hónapos, és 3x eszik tápszert. Reggel, délben, este. Tízórai általában 130-180g (de inkább a kevesebb), ebéd 150-200g, uzsi 100g. Napi átlag 800ml/g-ot eszik.. ez van. Kis étkű a lányom, 4kg-val született most 9,1kg. Nagyon sokat szenvedtem és sírtam, de nem halt éhen, mosolygós, örökmozgó. Soha nem volt még beteg, pedig sokat járunk el itthonról. Ő ilyen, el kell fogadnom...néha még mindig zavar, főleg ha olyat olvasok, hogy valakinek a babája 300g-ot eszik...ez van:)
2013. febr. 6. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
tobbfele tapszert kiprobaltam, tejpepeket, de semmi, az orvos szerint vannak ilyen babak, semmi baja csak rossz evo es kesz.....a banant megeszi, a joghurtot is azt kezdtem ilyen koran adni, mert azt legalabb szerette, a majacskat szereti meg krumplival es kis vajjal, de azt nem merek egy heten csak egyszer adni, a zoldsegleveseket csirkemellel egy ideig jol ette, most mar azt sem nagyon, a tejpepeket hipp-es barackpeppel izesitem, hol megeszi hol nem, sutotok egy idoben a kedvence volt, most az sem megy igazan...tanacstalan vagyok. Ha nem adom almaban a tejet, akkor nem eszi meg, akarmilyen ehes inkabb sir, mint befalja a cumisuveget. egyebkent almaban is van h elutasitja a tejet, akkor nem eroltetem....oda jutottunk h folyamatosan csak ontom el a tapszert.
2013. febr. 6. 14:26
 10/13 A kérdező kommentje:
a legjobban az idegesit h foleg reggel nem hajlando enni, legkorabban 10-11 korul tudom megetetni, es ez ranyomja a bejeget a napra, ha regel 8 korul nem eszik akkor az 5 etkezesnek is fujtak, mert igy a program 10kor gyumi v tejpep utanna elalvasnal tej, 14kor fozelek, 18kor joghurt, 22kor tej, van h a fozelek es a joghurt utan is eszik tejet kb 80-150 korul valtozik a tejfogyasztas...ma pl tejen kivul semmi nem csuszott.
2013. febr. 6. 16:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!