Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 15 hónapos kincsem napok óta...

15 hónapos kincsem napok óta szól, amikor bekakil. "Anya! és mutat a pelusára" :-) ) Olyan büszke vagyok! Mikor kezdjem a biliztetést? Várható, hogy nyáron már teljesen szobatiszta lesz?

Figyelt kérdés
2013. febr. 6. 12:50
 1/10 anonim ***** válasza:
Lehet...de lehet hogy nem,csak simán zavarja a kakis pelus..nem lehet előre tudni.
2013. febr. 6. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

1,5 éves lányom is ezt csinálja hónapok óta. Most jutott el oda, hogy hozza a bilit és szól, amint megérzi az ingert és kakilnia kell.

Megmondom őszintén, hogy megvárom a tavaszt. Lehet, hogy mondjuk 2 nap alatt szobatiszta lenne (van ilyen gyerek is) és akkor állandóan rohangálhatnék vele wc-t keresni.

Én szeretek napközben "csavarogni", sétálni és kimenni a szabadba (Hősök tere, stb).

Ilyenkor télen pedig vagy 20 réteg ruha van a gyereken.. na ha még nem lenne pelenka. Nem lehet ilyenkor a szabadban elvégezni a dolgokat, ha épp nem találok wc-t.


Szóval, elkezdheted szoktatni a bilihez. Mutogatni neki, beszélni róla. A macit rátenni, stb..

Fürdés előtt ráültetni, ha akarja.

De még feleslegesnek találnám, hogy élesben neki álljatok.


Egyébként igen, lehetséges, hogy nyárra teljesen szobatiszta lesz.

Az unokaöcsém 1 nap alatt az lett és sok ilyen gyermeket ismerek. Ez is leginkább attól függ, hogy agyilag megvan-e érve rá a gyermek vagy nem?

2013. febr. 6. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A fiam is így volt 15 hónaposan. Jövő hónap végén lesz 2 és fél éves és még mindig nem szobatiszta.:(

Ez még nem jelent semmit, hosszú még az út a szobatisztasággá válásig. Első lépés, hogy felismeri, ez nálatok megtörtént. De majd akkor lesz értelme próbálkozni, ha magát az ingert is felismeri, jelzi valamilyen módon, hogy kell. A vége pedig, hogy azt vissza is tudja addig tartani, amíg a bilire vagy wc-re nem ér. És ez még nem most lesz.

2013. febr. 6. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Egyelőre "csak" nagyon örülök, és ő is :-) És rögtön kicserélem a pelusát. A fiamnál jó egy évvel később volt ilyen produkció, azért vagyok ilyen büszke :-) Ja és ne hiszem hogy túlzottan zavarja még, nagyon tiltakozik a peluscserekor, egyszerűen csak szól, hogy kakilt :-)
2013. febr. 6. 13:04
 5/10 anonim ***** válasza:

Az én legkisebbem is ilyen :)) Fiú, 17 hónapos és egyetlen szót tud ezt hogy KAKA :))) vicces, és nem tudom beleírjam e a babanaplóba miszerint ez volt az első következetesen használt szava:) Ő is kakál, mutatja és megfogja a kezem, és visz a pelenkázóhoz. De mivel vannak nagyobb tesók van hogy a wc felé indul és már vetkőzik is, tolja le a nacit.

Hát remélem hogy tavasszal nyáron lesz ebből szobatisztaság de én is sokaktól hallottam már ezt, hogy ne bízzam el magam:D mert van aki mutatja így korán de azért nem lesz hamarabb szobatiszta. A nagyobbjaim nekem is 2.5 évesen lettek szobatiszták megbízhatóan.

2013. febr. 6. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szerintem pont jó lesz:).

Az én lányom októberi, most volt kettő, és nyáron szinte végig pelus nélkül volt(mindenhol volt bili vagy tálka), augusztusra ágy-, szeptemberre szobatiszta lett:).

2013. febr. 6. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Kis ügyes :) Lehet már tavasszal eldobhatjátok a pelust! Nekem a nagylányom szólt ilyen korán, de ő vissza is tartotta, és nem volt hajlandó a pelenkába pisilni-kakilni. Szóval nem nagyon volt választásom... 1,5 évesen teljesen szobatiszta volt.
2013. febr. 6. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
22 hónapos kora óta bújik el és jelzi a kislányom, hogy kaki van. Most 2 év 7 hónapos és 2 hete kezdett bilibe pisilni és nincs is nagyon baleset. A kaki az még reggel a pelusba megy, nem akarja a bilibe:-(. Az, hogy jelzi, nem biztos, hogy érett is rá. A nagyobbik meg lehet, hogy egyszerre jelezte és meg is ért rá. Nyáron kiderül:-)
2013. febr. 6. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A lányom is kb 15 hónapos volt, amikor elkezdett szólni, hogy kaka van. Most 23 hónapos, és közelében nincs a szobatisztaságnak. Hallani sem akar róla. Pedig mostanában már előre szól, hogy kakilni fog, de a bili vagy a wc nem érdekli.

Szóval így nehéz azt mondani, hogy nyáron szobatiszta lesz a gyereked. Majd kiderül. Mindenesetre ismerkedni lehet a bilivel. :)

2013. febr. 6. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az én lányom 16 hónapos volt amikor ezt csinálta és mág zavarta is ha nem cseréltem rögtön. Eltelt pár hónap és akár egész nap alatta lehetett volna a kaka. Majd 3 éves volt amikor egyik napról a másikra nem kérte a pelenkát, de még abba kakált. 3 éves elmúlt amikor magától egyik nap már a bilibe kakált.
2013. júl. 15. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!