Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9 hónapos a kisfiam, még nem...

9 hónapos a kisfiam, még nem nagyon köti le semmi játék. Próbálok vele labdázni, bábozni és még minden mást, de nem igazán érdekli. Miket szoktatok játszani ami leköti a gyermeketeket?

Figyelt kérdés
Azt hallottam hogy úgy fejlődik szellemileg ha mesélünk nekik, mutogatjuk a tárgyakat, állatokat stb. De nem igazán figyel rá a kisfiam. Valóban így fog fejlődni, vagy ez is megy majd magától? Beszélni is így tanul meg, vagy kell neki segítani? Lehet hogy fura kérdés, de nagyon érdekelne más anyuka hogy van ezzel?!
2013. febr. 6. 15:03
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Pici még. Csak annyit tudsz neki "megtanítani", amennyire fogékony.

Nekem 8 hónapos a legkisebb. Hagyom őt felfedezni. Mászik a lakásban, pakolászik, feláll mindenhol, most ez a játéka.

Összebújni szoktam vele, énekelni, csikizni, kukucskálósat játszunk, beszélek hozzá, vagy egyszerűen csak vigyorgunk egymásra, most még nincs szüksége többre.

2013. febr. 6. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én csak kipakolok neki egy csomó játékot és elvan hol ezzel hol azzal! Mondókázni, állat hongokat utánozni, könyvven mutogatni állatokat hangjukkal együtt! Ezeket csináljuk együtt! Csip-csip csókát imádja ha együtt csináljuk!
2013. febr. 6. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szia! nekem 10 hónapos a lányom. A napokba ő sem volt el semmivel, mert folyton csattog utánam akárhová megyek, nem volt 5 perc amíg valamivel eljátszott volna. Mikor leülök vele játszani előveszek egy könyvet van hogy nézi de a leggyakoribb az ha kitépi a kezemből és megvizsgálja a maga módján :). Hát a beszéddel hadilábon állok, valahogy nem vagyok az a típus aki egész nap dumál sokszor azt veszem észre hogy hű de régóta csend van, pedig biztos ez is számít hogy megtanuljon beszélni. Úgyhogy igyekszek verseket mondani neki meg énekelni.
2013. febr. 6. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
3-as. A kisfiam is ugyanilyen, jön utánam mindenhova, ha egy pillanatra kimegyek a konyhába már hiányol, ha leülök vele a szőnyegre akkor elmatat, de ennyi. Szereti ha csikizem, énekelek, apjával "fogócskázik" (már kapaszkodva megy), de nagyjából ennyi. Én sem vagyok az a beszédes típus hogy egész nap magyarázok, hogy mit csinálok. Próbálok mondani neki mindent, hogy labda, kutyaus, kocka, állatokat mutogatom, de mintha meg sem hallaná! Eljön szerintetek az az idő hogy érdekelni fogja? HOgy tanul meg beszélni? Csak úgy szerintem ha mi is folymatosan dumálunk.. :)
2013. febr. 6. 15:33
 5/10 anonim ***** válasza:
3as vagyok. Szerintem azzal hogy ilyenkor úgy tűnik mintha meg se hallaná azért ő jegyzi ám a buksiba :). Ez az utánunk jövés menés meg ilyenkor normális csak rossz hogy nincs egy perce az embernek a WC-n sem :). Meg a konyha és a szoba közt van a kandalló és folyton azt nézem ha jön ki utánam hogy ugye nem akarja azt is közelebbről megnézni? Az ember le se tudja venni róluk a szemét :) ja még valami ha ilyen ügyes a babád is mozgásba, akkor a beszéd lehet kicsit később lesz neki. egy védőnő mondta hogy a kettő fejlődés nem mindig megy együtt. az enyém is nagyon ügyes mozgásba de gügyögés még nincs annyira.
2013. febr. 6. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Szinte ugyanezt írhatnám én is, nálunk is kandalló van, és folyton azt kell néznem hogy ha kiszökök 1 perce hogy ne menjen arra. Igen én is hallottam hogy 2 fejlődés egyszerre nagyon ritka, bár a kisfiam gügyög folyamatosan, de nem sok értelme van, csak a vak világba magyaráz. Lehet hogy én vagyok túl aggódó, de azt szeretném ha a korának megfelelően fejlődne mind szellemileg mind pedig fizikálisan. Próbálok vele beszélgetni amennyit tudok, de van mikor már elfogy a szó, és nem tudok mit mondani, és akkor este jön apa. :)
2013. febr. 6. 15:46
 7/10 anonim ***** válasza:
nálunk most kezdte el hogy baba mama meg jajajaj :D meg a nem körvonalazódik de még nem tudatos csak próbálgatja a hangokat. és is igyekszem sokat beszélni hozzá, aztán majdcsak lesz valami :)
2013. febr. 6. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
3as voltam
2013. febr. 6. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Próbálok én is beszélni amit csak tudok, de kb. mintha a fának mondanám.. :) de remélem változni fog. :)
2013. febr. 6. 16:08
 10/10 anonim ***** válasza:
Keresd meg az Anya taníts engem című könyvet. Abban minden kisbabának korosztály szerint, heti lebontásban van fejlesztő játék. Nagyon hasznos.
2013. febr. 6. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!