Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti elmennétek? Bővebben lent?

Ti elmennétek? Bővebben lent?

Figyelt kérdés
meghalt a Mamám, és nagyon szeretnék elmenni a temetésre, ami szombaton lesz. De van egy 6 hós kislányom, aki sír nélkülem, ráadásul nem fogadja el a cumisüveget, úgyhogy etetni se tudnál nélkülem (csak anyatejes). Csak úgy tudnék elmenni a temetésre, ha ő is velem lenne végig, és tudom, hogy egy ilyen pici baba úgysem fogná fel hol vagyunk, de akkor is olyan fura érzésem van ezzel kapcsolatban, nem szívesen vinném el. viszont akkor meg a temetésre nem tudnék menni. ott senki nem tudna rá vigyázni, mindenképpen velem lenne. ti elmennétek, vagy nem?
2013. febr. 7. 12:45
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha nem tudod senkire bízni a gyereket, nem eszik cumisüvegből, akkor bármennyire is fájna, én nem mennék el a temetésre.
2013. febr. 7. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Esetleg nem megoldható, hogy a temetés előtt megeteted, elmész, babával, de ő valahol, pl. autóban megvár téged, és ha vége a szertartásnak, újra meg tudod etetni? Gondolom a temetés idejét kibírja, addig valaki, aki nem vesz részt, ellenne vele. Nekem a fiam ennyi idős , tápszeres, 4-5 órát kibír kaja nélkül. A tied meddig bírja? Mindenképpen elmennék, ha meg tudnám oldani, ahogy írtam.
2013. febr. 7. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
persze ez jó megoldás lenne, de sajnos ahogy írtam nem lenne aki vigyázzon rá, mert a család a temetésen lesz, így senki nem tudna vele maradni. amúgy meg nincs ott ismerősünk, akire rábíznám (vidéken lakott)
2013. febr. 7. 12:49
 4/9 anonim ***** válasza:
2.tól kérdezem: És addig kint lesz a kicsi gyerek a hideg autóban? És ha éppen nem alszik vagy nincs el az illetővel, aki vigyáz rá, mert anya kell neki, akkor addig ott fog ordítani?
2013. febr. 7. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Menj el nyugodtan, de arról gondoskodni kell, hogy ott a temetésen valaki más át tudja venni, ha szükséges! Legjobb, ha beteszed egy kendőbe, csatos hordozóba, így valószínű nyugodt lesz.

Sajnálom a mamádat, fogadd kérlek részvétem! A halál, bár nagyon fájdalmas az élőknek, de természetes dolog, nem kell a gyerek elől titkolni! Sokkal több a szorongás és halálfélelem az olyan gyermekek és felnőttek között, akik elől titkolták sokáig a szülők ezt az egészet.

2013. febr. 7. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Apja nincs a gyereknek?

Én az apjàval hagynám arra az 1 órára míg a temetésen vagyok.

2013. febr. 7. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Vidd magaddal. Fiam 2,5 hónapos volt mikro apósom meghalt, és teljesen természetes volt, hogy magunkkal visszük.
2013. febr. 7. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
2-es vagyok: igazad van, a autóban hideg lehet. Igazából arra gondoltam, amit a többiek is írtak, hogy az apukája vigyázhatna rá. Csak elvan, hát 6 hónapos, ha evett, rögtön nem éhezik meg. Az enyém is anyás nagyon, de az apukájával pl. el tud játszani, ha nem éhes.
2013. febr. 7. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, én elmennék, ahogy el is mentem(nem nagyszülőm de szeretett közeli rokon temetésére). A kicsit magamra kötöttem kendőben, szinte végig aludt, amikor megébredt, akkor mentem pár kört vele, a háttérben megetettem.

Szerintem menj el, ez kell Neked. Legalábbis én szükségesnek éreztem, hogy el tudjak búcsúzni tőle.

Természetesen nem a legnagyobb tömegben kell állni.

2013. febr. 7. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!