Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Válaszoltnátok nekem őszintén?...

Válaszoltnátok nekem őszintén? Te "magadnál" voltál amikor természetes úton szültél?

Figyelt kérdés

Néztem videókat youtubon és nagyon sok anyuka megszülte a babát és már rögtön mosolyog,mintha mi sem történt volna...

Megmondom őszintén én amikor szültem(fájdalomcsill. nélkül) azt sem tudtam hol vagyok,igaz nagyon hamar lezajlott minden,de én valahogy más világban voltam akkor.Persze amikor a hasamra tették fogtam a babát meg minden,iszonyú boldog voltam...de... nemtudom. velem van a baj?


2013. febr. 7. 13:07
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
az elsőnél a szülés alatt nem voltam magamnál,sok mindenre nem is emlékszem.De amikor kibújt attól a pillanatól kezdve tiszta volt azagyam.A másodiknál minden másodpercre emlékszem.
2013. febr. 7. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Én 10 órát vajúdtam, semmilyen fájdalomcsillapítót nem kaptam. Volt, hogy lezsibbadt az egész testem, vagy remegtem mint a kocsonya. Mire 1percesek lettek a fájásaim annyira el voltam fáradva, hogy két fájás között elaludtam. De mikor kibújt a lányom, minden elmúlt. Rátették a mellkasomra, mosolyogtam rá, beszéltem hozzá pár szót. Majd mikor elvitték, csak feküdtem csendben, nem fájt semmim, csak fáradt voltam, de annyira nem mint szülés közben. És az agyam azon kattogott, hogy vajon hány kg a lányom, vagy mikor adják ide huzamosabb időre, ilyeneken. Nem voltam magamon kívül, hiába annyit szenvedtem előtte, mint a kutya.
2013. febr. 7. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Miután megszülettek utána nekem minden kitisztult, örültem borzasztóan hogy kint vannak épen egészségesen és hogy vége (na persze a gátvarrás nem volt egy élvezet) a szenvedésnek. A vajúdásnál volt hogy világomról nem tudtam kb de szülés után kitisztult a köd:)) És sírva mosolyogtam igen:))
2013. febr. 7. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Rám úgy kellett rámszólni, hogy megnézhetem a babát... Teljesen kivoltam, hogy három doki szedte ki belőlem a gyereket, nagyon intenzív fájásaim voltak, szinte egybefüggőek órákon keresztül, szóval addigra annyira kimerültem, hogy hirtelen föl sem fogtam, hogy vége.

A hasamra tették a picit és én hozzá sem értem, csak néztem, hogy úristen, ez a gyerek jött ki pár perce belőlem... persze boldog voltam, de nem a filmeken látható boldogság volt ez, hanem egy sokkal lassabban kibontakozó boldogság. Először észhez kellett térnem és akkor már meg mertem simogatni a pici ujjait, a buksiját, megpuszilgattam, egyáltalán szoktam a gondolathoz és az érzéshez, hogy aki 9 hónapon keresztül a hasamban volt, az most hirtelen már kézzel fogható. Nagy "trauma" ez a szülővé válás :D Egyáltalán nincs veled baj, szerintem teljesen normális a reakciód.

Ami még engem nagyon bántott később, az az volt, hogy amikor hazajöttünk, pár napig annyira idegennek éreztem az egész környezetemet, teljesen más ritmus szerint éltünk, minden olyan furcsa és más volt, néha úgy néztem a kiságyra és a benne szuszogó babára, mintha csak egy idegen kisbaba lenne, nem is az enyém. Azután észrevétlenül nőtt hozzám és vált természetessé az érzés, hogy ő már hozzám tartozik és remélem, hogy nagyon nagyon sokáig velem lesz!

2013. febr. 7. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Én mindenre emlékszem! De nálam elég gyorsan mentek a dolgok! Mondjuk azt,hogy mikor tették a lábamra a zsákot azt nem tudom! Arról fogalmam sincs de ennyi esett csak ki!
2013. febr. 7. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Az elsőnél én sem voltam magamnál. Amikor megszületett rengeteg vért vesztettem, annyira gyenge voltam, hogy amikor közölték, hogy minden oké vele, csak annyit tudtam mondani, hogy jó, de se megkönnyebbülés, se öröm, semmi. 8 óra múlva kaptam csak meg. A vajudásból és a szülésből szinte semmire nem emlékszem.

A másodiknál készültem, hogy odafigyelek minden pillanatra. Hallottam mikor leesett a szívhang, bepánikoltam, rögtön kérdeztem, mi van vele, szinte minden percre emlékszem. Már a szülőágyon szoptattam, és nem akartam visszaadni.


Nem veled van a baj. Így élted meg, a következőnél (ha lesz) valószínű másképp fogod.

2013. febr. 7. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Igen első baba,nagyon bánt,hogy így éltem meg. Sokan írtátok,hogy megszületett és "észhez" tértetek. Hát én nem,csak kb 1 óra múlva. De most gondolkoztam és szerintem az is közre játszott,hogy iszonyú gyorsan történt minden és fel sem fogtam mi történik(2 héttel elöbb született). Talán ha lesz kistesó,ott már máshogy lesz majd. :)
2013. febr. 7. 13:33
 8/17 anonim ***** válasza:

Én elsőre ébredéstől számítva másfél óra alatt szültem meg. Nem volt egészen 3 kiló. Gyorsan ment. Azt a szülésemet úgy jellemezném, mint mikor a filmekben látni, hogy tolják a sérültet egy kórházi folyosón és nincs egészen magánál, csak néha fel-fel villannak képek előtte, ahogy a lámpák alatt elhaladnak. Na ilyen volt az első, nagyon sok mindenre nem emlékszem. A fájdalomra sem, pedig tudom, hogy fájt. Nem kaptam f.csillapítót, ne is volt rá idő. Boldog is voltam, de aggódtam is kicsit, mert 5 héttel jött korábban.

Másodjára max jóslóim voltak, amik nem voltak igazán fájások. Aztán doki megnézett (ekkor már 5 nappal hordtam túl) és burkot repesztettek, onnantól jó másfél óra múlva lett meg a fiam. Nem is hasonlított az első szülésre. Mindenre emlékszem, a fájdalomra is, mert ez most sokkal rosszabb volt. Igaz 5 kilósan született a fiam, így nagyon örülök, hogy sikerült ilyen gyorsan megszülni. Nevettem is utána, elég vicces volt, ahogy a doki, a szülésznők és a csecsemős is azonnal tippelni kezdtek, ahogy meglátták, hogy na mekkora lehet. :D Aztán utána is a folyamatos boldogságot csak az zavarta meg, mikor a doki varrt össze, mert az sem volt kellemes.

Nem vagyunk egyformák. Cseppet sem vagy kevesebb, vagy rosszabb, csak mert így érzed. Ezek idővel elmúlnak.

2013. febr. 7. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Elsőnél nem voltam magamnál. Kinyomtam magamból,aztán hátradőltem és úgy maradtam percekig... és örültem, hogy túléltem...

Másodiknál és harmadiknál viszont magamnál voltam és egyből néztem, hogy milyenek és egyből mosolyogtam is, itt már nem a túlélésre játszottam.

2013. febr. 7. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Hát az én babám majd 3800 g volt és 57 centi, aznap Ő volt a legnagyobb baba aki természetes úton született, büszke is voltam magamra ;) annyira fájtak a fájások, a nulláról 3 óra alatt tágultam ki szülésig, hogy szerintem forogtak a szemeim, próbáltam túlélni a fájásokat (férjemnek azt mondtam ebbe belehalok úgy fáj), 5 perces fájásokkal indult egyből, nem volt idő epidurálásra, mire lejött az aneszteziológus, már ne lehetett beadni. De 2 fájás között néha odaszúrtam valami vicceset a nőgyogyimnak, 3 tolásból meglett a gyerek, aztán 1 órán át stoppolt, kívül belül, na ott kiszívtam a dokim vérét :D LÁNYOK! ASSZONYOK! NEM ADTÁK INGYEN A KIS SZAROSOKAT, MI?!! :D
2013. febr. 7. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!