Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan inspiráljam a kisfiamat...

Hogyan inspiráljam a kisfiamat, hogy szeressen hason lenni, és meg tanuljon csúszni?

Figyelt kérdés
Halottam,hogy fontos a babáknak csúszni tudni,hogy haladjanak a mozgás fejlődésben,és a jövőben.Az enyémmel a z a gond,hogy nem szeret hason lenni.Ha hasra fordítom pár percig elvan aztán elkezd erőlködni,majd keservesen sírni.Próbálkozik csúszni,de sajnos nem megy neki.nektek hogyan tanultak meg csúszni a babáitok.Anyukám szerint én sem tudtam,és vannak olyan babák akik nem is tudnak csúszni.Igaz ez én mit tehetnék,hogy ő tudjon?
2013. febr. 7. 13:45
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
52%

Nem csúszás, hanem kúszás, és nem ez a fontos, hanem a négykézláb mászás.

Mennyi idős a babád? Lehet, hogy még nem is kell tudnia.

2013. febr. 7. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Hatodik hónapba léptünk bele,és még próbálkozni se nagyon akar.Ha a kúszás a fontos akkor először nem csúsznia kellene,hogy később mászni is meg tanúljon?
2013. febr. 7. 13:50
 3/16 anonim ***** válasza:
A babák nem csúsznak, hanem kúsznak, aztán másznak. A fiam 7 hónapos kora után kezdett el előre felé kúszni, addig csak körbe forgott a hasán. Forog már a babád? Általában akkor meg szokták szeretni a hasonlétet.
2013. febr. 7. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

6 hósan először forogni szoktak, kúszás 7 hó körül, mászás 8 hós körül. Úgyhogy még ráér.

Addig is tedd sokszor kemény talajra (földre, szőnyegre, plédre), motiváld játékokkal. Pár perc után fordítsd a hátára, ha sír hason. Minél többet próbáld.

1.voltam

2013. febr. 7. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Az én lánykám soha nem csúszott és nem kúszott egy percet sem. 7 hónaposan négykézlábra állt, ringatózni kezdett majd elkezdett mászni, de azt nagyon ügyesen, tepert ezerrel. Nem gond, ha nem kúszik, a mászás a fontos. Amúgy van egy ilyen gyakorlat, ha akarod próbálgathatod, naponta 3x15 percet kell.

Kisfiam most 5 hónapos már nagyon igyekszik, én most csinálom vele ezt a gyakorlatsort.


http://www.youtube.com/watch?v=R9rQkpT94DE

2013. febr. 7. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 sedacurforte ***** válasza:
Nekem egy ortopéd orvos mondta: ha a baba nem szeret hason, nem szabad eröltetni. Az enyém sem szeretett, 6 és fél hónaposan azonban megfordult, és onnantól kezdve szeret, úgy is alszik sokszor. Ne izgulj, bár én is izgultam, de tudom, felesleges volt. 18 hónapos anyucija.
2013. febr. 7. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Először is köszönöm a válaszokat.Forogni sem forog hason csak kapálódzik.A hátán viszont forog magán körbe,és néha úgy kúszik is.Nem erőltetem csak félek,hogy nehézségei lesznek.
2013. febr. 7. 14:47
 8/16 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs még elkésve, a fiam 5 hónaposan fordult hátról hasra, 6 hónaposan vissza. Előtte Ő sem nagyon szeretett hason lenni.
2013. febr. 7. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Ez eddig oké,de ő még hasra sem tud fordulni,csak két oldarra,és ezzel be is van fejezve a mozgás tudása.
2013. febr. 7. 15:08
 10/16 anonim ***** válasza:
Azt írtad a 6. hónapba léptetek. Pontosan mennyi idős, mert nem mindegy. Ha csak most múlt 5 hónapos, akkor nincs elkésve.
2013. febr. 7. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!