Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti mit gondoltok erről?

Ti mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés
Kislányom tegnap töltötte be a 6. hónapot. Voltunk tanácsadáson és most 1 hónap alatt csak 15 dekát hízott, pedig 40-et szokott általában. Napi 4-szer eszik, alkalmanként 200 milit, már kiváltunk egy étkezést. Az orvos tanácsára mától 5-ször eszik egy nap, csak így nagyon nehezen jön ki majd az 5 evés, túl későn lesz vacsi, mert 9-10 órát alszik éjjel. Így most nem 4 óránként etetem meg, hanem 3-3,5. Most kéne ennie, de még alszik. Az úgy nem jó, ha úgy csinálom, hogy ugyanúgy 4-szer enne, de alkalmanként nem 200-at enne meg, hanem 230-240-et? Ebben kérném a tanácsotokat!
2013. febr. 7. 14:54
 1/3 anonim ***** válasza:

Fél éves korban minden gyerek súlygyarapodása lelassul, hiszen elkezdenek mozogni, sokkal többet mint előtte.

Mennyivel született, mennyi most? Hosszra nőtt?

Alapjában azt gondolom, hogy ha nem kér többet(egészséges, jókedvű, jól fejlődik...), akkor nem fogsz tudni többet belediktálni, és nem is kell.

2013. febr. 7. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Azt gondolom,hogy teljesen természetes a súlygyarapodás lassulása.És ne tömd.Az én picikém(szintén kislány) 4 hónapos múlt,kb. 120-150 ml-nyit eszik(leginkább szopik,de kap pótlást),a múlt hónapban összesen kb.20-30 dekát hízott(3 kilóval született,most 6,2 kiló),mégsem izgatom magam(és a gyerekorvosunk is azt mondta,minden oké).Már most megduplázta a születési súlyát.
2013. febr. 7. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! Ugyanolyan, mint szokott lenni! Sokat ficánkol, az biztos, én is gondoltam erre, hogy ettől hízott kevesebbet! De sosem hagyja abba magától az evést, ha még lenne a cumisüvegben, szerintem még enne. Szóval ezért is fogom növelni az adagját. 3230 gr-mal és 52 cm-rel született. Most 6750 gr és 68 cm.
2013. febr. 7. 17:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!