Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tejtermék allergia! Mikor és...

Tejtermék allergia! Mikor és hogyan jelentkezik?

Figyelt kérdés
Ha eszik a fiam 8 hósan mondjuk túró rudiból egy picit, és egyre többet, mikor jelentkezik az allergia, ha van? Honnan tudom, hogy nyugodtan eheti? És mi történik, ha 7 hósan vagy előbb kapja?
2013. febr. 7. 15:19
 1/5 anonim ***** válasza:
túró rudit nem adnék ekkorának picit se
2013. febr. 7. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én meg adtam ennyi idősen! Sajna nem tudom hogyan jelentkezik! Nekem csokit is evett már! Oszt?:)))
2013. febr. 7. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én kb. 20 féle ételre allergiás vagyok, mondjuk a tejre pont nem, de leírom a tapasztalatomat, ha nem baj. Egyik ételallergiám sem akkor alakult ki, amikor először ettem az adott ételt, sőt jóval később (15-16 évesen). Volt olyan, aminél egyértelmű volt a tünet, volt amelyik semmi olyan tünetet nem okozott, amit én az evéséhez kapcsoltam volna, csak a vérvételből derült ki, mégis ahogy elhagytam ezeket sokkal jobban lettem. A kivizsgálásomkor el is mondták, hogy olyan ételre, amit még soha nem ettem biztos, hogy nem lesz pozitív a teszt, mert az első fogyasztáskor nem szokott allergiás reakciót kiváltani.

Én mindig csodálkozom az olyan hozzászólásokon, akik leírják, hogy korábban bevezette az adott ételt az ajánlásnál és mégse lett baja a gyereknek. Hát most nem, de nem tudhatja mi lesz 10-20 év múlva. Engem 2 hónaposan kezdtek hozzátáplálni, mert akkor az volt a szokás. Többek között allergiás vagyok az almára és az őszibarackra, amit köztudottan az elsők között adnak. Szerintem lehet összefüggés.

Én inkább kivárom a mostani ajánlás szerinti időpontokat a lányomnál. Már csak azért sem értem miért kellene hamarabb adni, mert semmi értelme nincs. Semmi előnye nem származik a gyereknek abból, hogy 8 hónaposan rudit eszik. Akkor mi értelme kockáztatni?

2013. febr. 7. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam 2 hónaposan lett allergiás a tejfehérjére. Nálunk étvágytalansággal, erős hasfájással, híg, nyálkás, bűzös széklettel, száraz bőrrel (különösen az arcán, kezén) jelentkezett. Persze nem egyszerre, hanem fokozatosan. Először egyre kevesebbet evett és egyre többet sírt, főleg este, éjjel. Aztán jött a széklet probléma, aztán a bőre. Aztán már egész nap sírt a hasfájástól és már egyáltalán nem evett, csak vizet ivott.
2013. febr. 8. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én is írnék egy példát. Nekem is később alakult ki allergia.

Igaz ez sem tej, de okozhatja...

Szóval engem kiskoromban kamillateás vízben fürdettek kb 1 éves koromig. Semmi bajom nem volt tőle, szép volt a bőröm, egy pattanásom nem volt sosem...18 évesen kamillateás borogatást tettem a szememre, mert a buszon a huzatban begyulladt...olyan csalánkiütéses lettem tőle, hogy alig bírtam ki, hogy ne vakarózzak. Égett a bőröm...

Nem teljesen ehhez tartozik, de van abban valami, hogy a nem megfelelő hozzátáplálás később okoz galibát, nem akkor, amikor adják. Ezen felül már csak az van, hogy allergiás vagyok a lucernafélékre...3 hónapos koromtól tehéntejet kaptam, mert nem akartam cicizni. A tehén mivel táplálkozik? Lucernával...Ez 12 évesen jött elő nálam szénanátha formájában. Azóta csak rosszabb...

Én azt mondom van köze hozzá. Bár az is igaz, hogy a levegő összetétele, az ételek is rengeteget változtak az elmúlt 15-20 évben. Én lassan a 30 évemet töltöm...


Én 7, 5 hónaposan adtam neki először babajoghurtot, meg hetente egy fél krémtúrót. De a dokink ekkor is leharapta a fejem. Ők 10 hónapos kort mondanak,hogy a tejtermékeket akkor szabad csak adni. Nekem kényszerből kellett ehhez folyamodnom, mert tejem nem volt már, tápszert nem ette és a tejpépet, sinlacot sem. Valami tejes téma kelltt. Ez volt a legkézenfekvőbb. 1 hónapja újra eszi a tápszert, tejpépet. Most már csak hetente 3-4 alkalommal kap joghurtot. Inkább főzeléket adok neki a reggeli-esti tápszer között.


9,5 hós babóca anyukája

2013. aug. 12. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!