Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisfiam sok rizstejet iszik,...

Kisfiam sok rizstejet iszik, ez valóban egészséges, ugye?

Figyelt kérdés
Bio rizstejre gondolok, kisfiam most 22 hós és naponta kb 6 dl-t is iszik ebből, a reggeli rizstejhez kakaóport adok (Nestlé 1+), így issza. A többi csak simán. Egyéb ivólevet mármint a Nestlé vagy Milumil ivólevekre gondolok vagy tápszert nem kap már kb 6 hónapja. Amúgy vizet iszik sokat, teát, meg frissen facsart narancslevet. A kérdést azért tettem fel, mert vívódom, hogy így megkap-e minden szükséges vitamint, illetve nem ártalmas-e ha a rizstejből sokat iszik. Én úgy tudom a rizstej nagyon egészséges. Tudtok ezzel kapcsolatban tanácsot adni? Köszönöm előre is!
2013. febr. 7. 19:08
 1/8 anonim ***** válasza:
11%

A rizs egy gabonaféle, aminek leve sincs. Nem hogy egy emlősállat.

Szerinted hogy lehet belőle "tejet" csinálni? Hát, nem éppen természetes eszközökkel. Ráadásul az íze is borzasztó.

2013. febr. 7. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
82%
Darálással, ill. főzés-szűréssel készítik a rizstejet. Semmi káros nincs benne. Nyugodtan ihatja. A tejallergiások is csak gabonatejet isznak. Nem lesz tőle semmi baja.
2013. febr. 7. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Kedves első, ugye tudod, hogy az emlősállat tejet - ahogy írtad - nem ajánlják 3 éves kor alatt...a rizstejet kisfiam akkor kezdte inni, amikor bőrbetegsége lett és az orvosok ételallergiára gondoltak. Köszönöm a segítő válaszod.
2013. febr. 7. 19:30
 4/8 A kérdező kommentje:
Kedves 2. válaszoló ! Én is így tudom, hallottam olyanról is aki házilag csinálja a rizstejet, de úgy állítólag nem olyan finom. Köszönöm a válaszod!
2013. febr. 7. 19:32
 5/8 anonim ***** válasza:
Nahát akkor meg tényleg csak jót teszel a rizstejjel. A mai gabonatejeket dúsítják, így minden meg van bennük ami a tehéntejben is, csak az allergének hiányoznak. Az én kislányom tejfehérje allergiás. Ő is szokott rizstejet inni. Igaz, ő kap speciális tápszert is amivel főzök és tényleg tej helyett van.
2013. febr. 7. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm angyalok, tényleg megnyugtattál! :)
2013. febr. 7. 19:38
 7/8 anonim ***** válasza:

A rizstej pont annyira egészséges, mint a rizs :) Manapság meg ugye elég megoszlóak a vélemények arról, hogy a tej vagy a gabonafélék egészségesek-e egyáltalán.

Nálam pl. sajnos szinte az összes alapélelmiszerre intoleranciát állapítottak meg, így a rizsre is... de azért ez elég ritka lehet. Szóval arra hajlok, hogy minden ember más, mindenkinek más ételek az egészségesek, de egy étel (vagy ital) fajtát sem jó, ha túl sokszor, minden nap fogyasztunk. Egyébként lehet kapni még szója-, zab- és mandulatejet is, ezeket mind (valószínűsítem) tejfehérje-allergiásoknak találták is.

2013. febr. 7. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Hátha még van olyan idióta aki a gyakorikérdéseken próbál ilyen válaszokat keresni több kutatás is kiderítette hogy az rizstej nagyon ártalmas a gyerekeknek főleg a kisbabáknak mert olyan anyagokat tartalmaz amiket a gyermeki szervezet nem tud leküzdeni ezért nagyon fontos hogy egy kisgyerek se igyon rizstejet. Google-ben keressétek rá.
2017. márc. 27. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!