Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan értessem meg az egy...

Hogyan értessem meg az egy évesemmel, hogy ha járkál, akkor ne legyen a kezében semmi olyan, amivel ha elesik baja eshet? Még elég bizonytalanul megy.

Figyelt kérdés

Ha elveszem tőle, akkor ordít, ha leültetem ordít. Magyarázom én neki, de hát ismeritek az 1 éveseket :-))

ilyen pl az építőkocka, valószínű elteszem majd, de más megoldás van még?


2013. febr. 7. 21:14
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is 11 hós a picim,és sajnos igen van hogy elesik olyan dologgal amivel megütheti magát.De ezt is szokni kell én amondó vagyok.Az építőkockákkal elesik és pl az arcát picit megüti vele,de így egyre figyelmesebb és óvatosabb.Tegnap egy mesekönyvvel rohangált és végigszántotta a pofiját és a szeme csücskénél állt meg a sarka.Jó piros lett de 2 óra múlva eltűnt a nyoma.Nem is gondoltam hogy baja lehet a könyvtől.4 oldalas kemény kinyithatós könyv.Szóval ezzel csak azt szeretném mondani hogy megóvni nem tudod mindentől.A nemet viszont nem szeretik mert annál inkább csinálják.Csak figyelem elterelő hadművelettel tudod a tárgyakat kivenni a kezéből.A lényeg hogy ne tollal meg ilyen szúrós dolgokkal közlekedjen a többit majd megtapasztalja.
2013. febr. 7. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Még nagyon nem lehet az eszére hatni, pakold el a veszélyes dolgokat, de az építőkocka azért maradjon, meg ami a saját játéka.
2013. febr. 7. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 gabszem ***** válasza:
esélytelen :) (1 éves kislány anyukája)
2013. febr. 7. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
meg fogsz kettyenni ha állandóan a veszélyforrásokat keresed! :) 1 éves gyerekem még ha kúszott is meg tudta magát sebezni, tolta maga elött a játéktelefonját az kigurult alóla és felszántotta a szőnyeget az orrával! ők még nem értik meg hogy nem szabad fájni fog! majd megtanulják, csak adj neki esélyt hogy megtanulja
2013. febr. 7. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ami tényleg veszélyforrás(kúp alakú építőkocka, vagy játék kalapács nyele...) azt tedd el, a többi meg, hajjaj. Puszit rá, ragtapaszt, betadint, mehetsz. Vagy esetleg ha mindenáron fogni akar valamit, csinálj neki kukacot(textil henger tele vattával), azzal rodeózhat:
2013. febr. 7. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
jah és 2évesen se fogja megérteni(akarja majd megérteni), de jelzem 3,5évesen sem:D Szóval egy darabig ők mutatják meg, mi nem biztonságos a lakásban.
2013. febr. 7. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!