Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek rugós babahintája van,...

Akinek rugós babahintája van, nektek sem hajlandó vizszintesen helyet változtatni a kicsi?

Figyelt kérdés

Kislányom 7 hónapos és 2 hónapja van rugós babahintánk, imádja. De amióta ugrál, azóta ezt a "lábtempót" csinálja vizszintesen is a padlón, kezeit csak széttárja, ha az elé rakott játékot el akarja érni, és mivel nem éri el, mérges lesz és sértődötten sír. Meg sem próbál kúszó mozgást kezdeményezni.

Van valakinek hasonló tapasztalata?

Hogyan lehetne segíteni neki?


2013. febr. 8. 10:35
 1/3 Agica792 ***** válasza:
Az én kisfiam 7,5 hós, nekünk is van rugós hintánk (imádja).Ő is szökött hason fekve repülőzni,de nem gondolnám, hogy a hinta miatt mivel már akkor is csinálta mielőtt megvolt.Amúgy még az enyém sem kúszik a tárgyakért vagyis csak hátrál,hőcizni szokott olyankor nagyot előre lendül és ennyi.Forogni sem szeret pedig tud mert már 3 hósan madától átfordult mindkét irányba és azóta sem hajlandó.Én úgy vagyok vele, hogy nem eröltetem amikor akar majd elindul.Ha már nagyon ideges szokott lenni oda adom neki a tárgyat amit szertne.
2013. febr. 8. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Mi ajándékba kaptuk, állítólag 6 hótól használható. De hasonlóan a bébikomphoz, azt olvastam, nem kell odaadni neki még, mert ebben a korban kúszik, forog, mászik, ezt kell megtanulnia, és nem jó, ha rúgós hintába tesszük. 8 hónapos kortól ajánlják. A fiam kb. 4,5 hónapos korától tud megfordulni, 5 hónapos korától kúszik, de mondjuk van, aki később kezdi. Esetleg a google-ban keress rá, valahol írták, hogy pontosan miért nem jó a rugós hinta. Azt hiszem azért, mert ugye az idegrendszere még nem erre a fajta mozgásra érett. Mi nem használjuk, ott áll a szekrényben.
2013. febr. 8. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Még azóta sem indult el pedig már 8 hónapos... Hason fekve ha nem éri el a játékot sírni, hisztizni kezd. Akár fél órán át, amig oda nem adom. A rugós hintába 2 hete nem volt. Vajon most aggódjak? A doki szerint van ilyen...

Kedves első,kúszik már azóta a kisfiad? Mi az hogy hőcizik?

2013. febr. 20. 07:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!