Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor vinnéd orvoshoz?

Mikor vinnéd orvoshoz?

Figyelt kérdés

Tegnap este a fiam belázasodott, 38,6volt a láza, ez már levonva.

Folyik az orra, mára már kicsit zöldes/sárgás is.

A kedélyállapota viszont jó, étvágya van, folyadékot is fogyaszt.

Mikor vigyem dokihoz? Vagy kezelgessem itthon?

(tantum verde, lázcsillapító, orrszívás, orrcsepp, cebion)


2013. febr. 8. 10:50
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
azt nem írtam, h 2 hét múlva 1 éves lesz
2013. febr. 8. 10:57
 2/15 anonim ***** válasza:
mivel az égvilágon semmit nem vesztesz azzal ha elviszed, vidd el. Bár lehet egy napos nyavaja. Ha ma is belázasodik akkor viszont mindenképp nézesd meg.
2013. febr. 8. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Mivel influenza járvány van, én azt tanácsolom, hogy feltétlenül vidd el. Én is megpróbálom itthon gyógyítgatni, bár ki szoktam kérni telefonon a gyermekorvos véleményét. Ha ő azt mondja, hogy vény nélkül kapható szirup is elég, akkor megoldom vizsgálat nélkül. Viszont ha lázas, én nem hezitálok, rögtön orvos!
2013. febr. 8. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
de ma már nem rendel. akkor holnap ügyelet?
2013. febr. 8. 11:02
 5/15 anonim ***** válasza:
Mivel járvány van, ezért én elvinném orvoshoz. Ha ma már nincs orvos, akkor meglátnám, hogy holnapra mennyire javul vagy rosszabbodik és ennek a függvényében döntenék a továbbiakról. Ha nagyon belázasodna, rosszul lenne, akkor mindenképp ügyelet. De ha nem rosszabbodik, akkor hétfőn elvinném a gyerekorvoshoz, hogy azért nézze meg.
2013. febr. 8. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Ha lázas lenne a kisfiam mindenképpen elvinném!Ma is van ügyelet 6 után.Itt van az Influenza járvány,ahogy előttem is írták!Nehogy komoly baja legyen,inkább vidd el!
2013. febr. 8. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Termeszetesen ez csak az en velemenyem es senkit nem akarok meggyozni de szerintem ha mar ma nem lesz laza akkor ne vidd el. Ha viszont meg ma is lazas lesz es csillapitas utan is visszater a laza akkor mindenkeppen vidd be. A laz az immunredszer harca es amig egy gyerek lazas addig azt jelenti, hogy az immunrendszere dolgozik, hogy legyozze a bacikat vagy a virusokat. Ha a laz elmulik akkor azt jelenti, hogy mar legyozte a virust vagy a bacikat csak a testnek meg helyre kell jonni ezert kohoghet vagy folyhat meg egy ideig az orra. Ezzel doki sem tud mit kezdeni foleg nem ha virusos volt a fertozes. Igy marad az orrszivas, cebion sok folyadek...

Ha viszont a laza ingadozik es magass es csak csillapitassal megy le neki de utanna visszajon akkor mindenkeppen doki mert ilyen esetben lehet a fertozes bakterialis ami gyuladashoz vezet (torokgyuladas, melhartya gyuladas vagy kezd neki lerakodni a melkasara a valladek...). Laznal mindekeppen doki ha nem csak 1 mas masfel napig tart a laza.

En mindig ezt tettem a kisfiammal es meg soha semmi gond nem volt. 2+ napos laznal vittem es torokgyuladasa vagy valami bakterialis fetozese volt amire irtak antibiotikumot. De ha csak masfel napig volt lazas akkor soha nem vittem egy orrfolyassal vagy kohogessel. Ha kohogesnel a valaldek kezd lerakodni akkor az szinten lazzal jar mert gyuladshoz vezet.

2013. febr. 8. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
A zöldes sárga orrváladék gennyet jelent, tehát gyulladás van, lehet belőle arcüreg gyulladás. Én levinném.
2013. febr. 8. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat!
2013. febr. 8. 11:19
 10/15 A kérdező kommentje:

fel is hívtam az orvost, ír receptet.

Köszi!

2013. febr. 8. 11:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!