Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tejfehérje érzékeny babák...

Tejfehérje érzékeny babák mikortól ehetnek szójás termékeket?

Figyelt kérdés
Mivel lehet helyettesíteni nekik a túrót, joghurtot?
2013. febr. 8. 11:02
 1/5 anonim ***** válasza:

Nálunk szója allergia van a tejfehérje mellé, úgyhogy semmikor.

Helyettesíteni? Hm. Amíg baba, addig sehogy se kell helyettesíteni. Enyémek anyatejet kaptak sokáig.


Kisgyerek korban kaptak kalcium pótlást.

A főzéssel/sütéssel meg találékonynak kell lenni, sok receptet bújni, meg kísérletezni.


Én sokat sütök. A kelt tésztákat vagy vízzel, vagy rizstej/zabtejjel, vagy esetleg ezeket vízzel vegyítve sütök.

Főzéskor: sok ételt majonézzel készítek tejföl helyett. Az édes dolgokat vanília pudinggal sűrítem.


De minden egyes ételnél máshogy és máshogy.

2013. febr. 8. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem, hogy ez az allergia hogyan derült ki?
2013. febr. 8. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ekcémás lett a bőre!
2013. febr. 8. 16:38
 4/5 stbonaventura ***** válasza:
Nem következik egyenesen a szója allergia a tejfehérjéből. Én szója joghurtot adtam kislányomnak, a túrót nem tudtam pótolni semmivel, illetve van egy jó kis szója tápszer, a Humana SL Plus. Nekünk ez jött be. Szerintem érdemes kipróbálni. Sok sikert!
2013. febr. 8. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Milumil Somot iszik a kislányom.Te szoktál a tápszerrel főzni?
2013. febr. 8. 20:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!