Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sinlac? Tejpép? Püré? Kanállal...

Sinlac? Tejpép? Püré? Kanállal vagy üvegből? Teljesen összezavarodtam.

Figyelt kérdés

5 hónapos a babám, szeretnék a tápszer mellé valami mást is adni. Az almát próbáltam 2 hétig, fintorgott, nem nyitotta a száját... Váltottam barackra. Gyakorlatilag ezt is rám fújta, de szó szerint. Azt hiszi, hogy játszok vele, gargalizál az adott étellel és kifújja.Persze tündérien mosolyog hozzá és kacaja.

Tegnap kipróbáltam, hogy felhígítottam anyatejcsivel, szerintem így bejönne neki, csak így meg inná, nem enné kanálból.

Konkrétan a kanállal nem tud mit kezdeni.

Lehet hogy még nem érett rá, vagy próbálkozzam mással?

A gyerekdoki kiadta, hogy egy étkezésnek már sinlacos barackot kéne egyen :-(

Na, de hogyan? Valahogy meg lehet szerettetni vele a kanalat?

Válaszotokat előre is köszönöm!



2013. febr. 8. 11:57
 1/9 anonim ***** válasza:
Én bizony cumisüvegből adtam ennyi idősen. És még jó pár hónapig. Aztán amikor már szépen ült, és kicsit nagyobb is volt, akkor kezdtem kanalazni. Ja, és minden gyerekem eszik/evett szépen kanállal attól még, hogy az első pár hónapban nem szivattam őt meg saját magamat a kanállal...
2013. febr. 8. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Disi ***** válasza:
Én biztos ritka madár vagyok, de én is egy hónapig szórakoztam a kanállal, mire rájöttem a megoldásra. Én is kb ilyen idősen kezdtem el a hozzátápit, de nem boldofultunk vele. Aztán egyik nap az apukája kenyeret evett előtte és annak úgy nyitotta a száját mint egy kismadár hogy ő is kér belőle. Akkor elraktam a turmixgépet és azóta sem vettem neki elő, pedig már 19 hós elmúlt. Mikor új ízt akartam vele kóstoltatni azt is kenyér falatkákra kenve kapta. Főzeléket nem szoktam főzni, szerencsére szereti a zöldségeket, mwfpArolom és úgy eszi. Amúgy biztos nem ez az általános és lehet a te babádnak még korai, csak érdekességképpen írtam le az esetünket.
2013. febr. 12. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Miután a cél az, hogy a gyerek megegye az adagját, és nem okvetlenül az, hogy kanállal egye meg, tiszta sor, hogy felesleges gyötörni vele magatokat. A mieink is akkor szoktak át üvegről a kanálra néhány nap alatt maguktól, amikor már oda lehetett őket ültetni etetőszékkel a családi asztalhoz. Ha neki üvegből kell a kaja, nem érdemes vele hadakozni.:-)
2013. febr. 12. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, gondolkozom, hogy veszek etető cumit. Nem erőltetem neki a dolgot. Talán még tényleg picike. Most az ujjamat bekapja, azt szopogatja, de ha a cumisüvegből nem tejcsi vagy tápszer jön, ugyan úgy kiköpi mint a kanállal adott ételeket.
2013. febr. 12. 21:22
 5/9 anonim ***** válasza:

Szerintem még nem érett rá a babád. A nagyobbik kisfiam is tápszeres volt, de kivártam a 6 hónapot, és akkor kezdtem el csak az almapürét és a tejpépet adni neki. Nem volt gond a kanállal, úgy tátogott, mint egy kis halacska :)

A kisebbik fiam 5 és fél hónapos, próbáltam neki Sinemil pépet adni, de csak pár kanállal fogadott el. Úgyhogy most várok egy hetet, és majd megint megpróbálom. Minek sietni? A gyerekdoki véleménye ebből a szempontból nem igazán érdekel (a miénk is sürgetne).

2013. febr. 12. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
szerintem is az a nagyobb gond hogy még nem érett rá. Két fiam van mindkettő tápszeres volt és 5 hónapos koruk kezdtem a hozzátáplálást és ugyanezt csinálták. Már mindenhol volt kaja csak a gyomrukban nem. Vártam 1 ehtet és újra megpróbáltam. Utána gyönyörűen megtanult enni kanállal 2 nap alatt teljes adagokat. Másik babámnál 3 hetet kellett várni. Ja és mindkettőnél a banán volt elsőnek a nyerő, almát csak később, zöldségeket meg kb még 1 hónap múlva voltak hajlandóak lenyelni
2013. febr. 13. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Disi ***** válasza:
Még annyi jutott az eszembe, hogy az én kislányom akkor jött rá hogy a kanálnak ki kéne nyitni a száját mikor látta a tejtesótól. Akkor kóstolt először tejpépet :) Persze aztán sem lett egy nagy kanalazós ahogy írtam, de nála rengeteget számított, hogy látott egy másik babát aki kanállal eszik. Én nem vettem neki nagyobb lyukú cumit inkább vártam. De ez mindenki maga döntése. Nekünk is mondta a doki hogy 6 hósan reszeljek háztartási kekszet az almához. Ha persze csak nem volt mihez. A védőnőmmel jobban meg tudtam beszélni. Most egy aránylag jól evő kislányom van, nem azon múlott hogy eszik-e kanállal vagy sem.
2013. febr. 13. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, úgy döntöttem várok még egy kicsit, nem veszek etető cumit. A száját azt nyitja, csak bármi landol a szájában, azt kifelé fújja, nem nyeli le :) Mondjuk igaza van, ez így sokkal mókásabb:) Egyébként a tápijába rakok este egy kanál sinlac-ot is, talán azóta kevesebbet bukik, meg az éjszaka is nyugodtabb. Ezt simán issza 1-es cumiból.
2013. febr. 13. 16:36
 9/9 xStefix ***** válasza:
Ha még kifelé fordítja a szájába tett ételt, akkor nem szűnt még meg ez a reflex - vagyis nem kész még a hozzátáplálásra.
2013. febr. 13. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!