Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan csináljuk az ágycserét...

Hogyan csináljuk az ágycserét és a szobacserét, hogy ne viselje meg túlságosan a kislányomat?

Figyelt kérdés
Másfél éves a kislányom, még kiságyban alszik a saját kis szobájában. Viszont most kiderült, hogy úton van a kistestvére. Először úgy gondoltam, hogy a lányom kap egy heverőt, a kiságy majd a babáé lesz és betesszük a hálószobánkba. Viszont ez a lányomat majd lehet megzavarja, hogy a pici miért alhat a mi szobánkba, így ő is át fog jönni és zűrösek lesznek az éjszakáink. Megfordult a fejünkben a szobacsere, mert a mi szobánk nagyobb, így ez lehetne a gyerekeké. Gondoltam a nyáron átpakoljuk és a lányom is megkapja második szülinapjára az új ágyát. De ha látni fogja, hogy ott a kiságy, akkor nem akar majd abba belemenni? De ha egy szobában lesznek és a kicsi felsír éjjel akkor őt is felkelti vagy épp fordítva. Érdekelne, hogy más volt-e már hasonló helyzetben és hogyan zajlott ez le? Annyira aggódom emiatt, nehogy a kis lelkének nehogy ártsunk vele.

2013. febr. 8. 12:29
 1/7 anonim ***** válasza:

Mi második gyerek születése elött 1 héttel költöztünk.

Akkor volt nagylányom 21 hónapos.


Lányomnak olyan szobabútora van ami nagykoráig marad, az ágy is átalaküitható, így a tesó kapott új bútort+új ágyat.

Már a régi lakásban is külön szobába volt nagylányom, így az új házban is ment a neki kijelölt szobába. Mienk a legnagyobb háló lett. nagylányomé a közepes, és a legkisebbé a legkisebb.

A huga viszont az elsö 4 hónapban velünk aludt egy szobába. oda raktuk be az új baba ágyat és ennyi.

nagylányom soha nem volt ezért féltékeny. ö szeret az ö szobájában ezért neki ott jó.

most már a kicsi is külön szobába van. most így jó, mert még felébresztené egyik a másikat. majd ha nagyobbak lesznek szerintem össze akarnak költözni, mert egynemüek és kevés a korkülömbség, de addig marad így.

2013. febr. 8. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 porcukormókus ***** válasza:

Nalunk 15honap a korkulonbseg. Hogy mi lenne jo a kislanyodnak, arra nemigen tudok valaszolni, majd kiderul.. Nalunk egy szobaban alszanak, szinte a kezdetektol fogva- a vedonom tanacsara. Es milyen jo, hogy ra hallgattam!! Az elso2hetben a nappaliban voltam a kicsivel, a nagylanyom igy is minden neszre felkelt.. Szoval ugy voltam vele, hogy mit veszithetek, osszeraktam oket. Egy het utan a lanyom vegig aludta ismet az ejszakakat, vagy max feszkelodott egy kicsit.

A nappali alvas mar kicsit nehezkesebb, de most az tunik nalunk megoldasnak, hogy mindketten a nappaliban sziesztaznak. Szoval ugy tunik a lanyomnak annyi volt a lenyeg, hogy o is ott lehessen ahol mi.

Lassan 5honapos a kicsi, hozzank most erkezett meg a tesofeltekenyseg, de szerintem ezt keves nagyteso veszi akadalyok nelkul.

Ha a lanyod kap vmi "nagylanyos" vagany agyikot, nem hinnem hogy hianyozni fog neki a racsos, de ez persze nem biztos, minden gyerek mas..

2013. febr. 8. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Úgy gondoltuk, hogy mivel a jelenlegi ágyikója is átalakítható, előbb azt szedjük szét neki heverővé, hogy egyáltalán megszokja az alvást rácsok nélkül. Aztán majd pár hét múlva kapja meg az új ágyát, a régit meg lehet csak utolsó pillanatba alakítjuk vissza kisággyá, hogy ne zavarjon be neki. Csak annyira izgulok, hogyan veszi az akadályt, a legjobbat szeretném neki is és nem tudom hogy lenne az. De bízom benne, hogy megoldjuk valahogy.
2013. febr. 8. 14:01
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Kislányom 20 hónapos lesz, kishúga 3 hetes - egy szobában vannak, s a régi kiságyában alszik a Húgi. Még karácsony előtt kapott egy kisheverőt, első perctől imádja, nem volt kérdés, hogy nem akar többet a kiságyban aludni :) Mondogattuk neki, hogy az a kistesóé lesz, elfogadta, nem is nagyon érdekli azóta sem. Az együtt alvással sincs gond, én sem akarom elhinni, de abszolút nem zavarják egymást, üvölthet a pici, maximum forgolódik picit a nagylány, s alszik tovább - igazából jobb alvó lett mióta megszültem. Szóval szerintem ne aggódjátok túl, megoldódik minden hidd el!
2013. febr. 11. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én azon gondolkozom, hogy ha ilyen átalakíthatós ágyatok van (az a 140 centis), akkor miért nem azt hagyjátok meg a nagylánynak, a kicsinek meg vesztek egy 120-ast 8.000-ért az ikeában (plusz két-három ezer a szivacs bele)?

Nálunk majdnem 4 év a korkülönbség, és az én fiam még mindig a kiságyát használja, persze átalakítva. A tesó meg kapott egy kis rácsosat. A fiam 4 éves, 105 cm, még egy évig sztem simán jó lesz a kiságy, és kevesebb helyet foglal a szobájából, mint egy felnőtt ágy.

A szobamizéria nálunk így volt: a fiam a mi hálónkban aludt külön ágyban, és ide raktuk a picinek a rácsosat is.

De 2 hete ő maga akart átköltözni a szobájába, azóta a kistesó alszik csak a mi hálónkban. Tudom, nálunk picit más, mert nagyobb a korkülönbség, de nem volt gond ebből, hogy ő itt van, hisz mondtam, hogy folyton kelnem kell hozzá szoptatni. Ja, és még annyi, hogy őt nem keltette fel a pici sírása, de mondjuk nem is sírt sokat, mert rögtön ott voltam, és mellre raktam, ha jelzett.

2013. febr. 11. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen, én is gondoltam erre, hogy maradhatna a lányomnak a saját ágya és veszünk egy kiságyat, de a férjem azt mondta, hogy a nagylányának márpedig ő vesz egy új ágyikót és állandóan nyugtatgat, hogy ne aggódjak, azon is ugyanígy fog aludni. Úgyhogy bízom benne, hogy tényleg nem lesz nehéz átszoktatni.
2013. febr. 11. 14:10
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem csak az a fontos h már előbb elkezdjétek vele az új alvási ritmust meg rituálét, az új helyen ha lesz, ne amikor jön a pici mert úgy rosszabbul fogja venni.
2013. febr. 11. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!