Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szürke elszíneződés az első...

Szürke elszíneződés az első fogakon, mitől lehet? Visszafordítható vagy kezelhető?

Figyelt kérdés

Kislányom jövő héten lesz 8 hónapos. Kb 1,5 hónapja bújtak ki az első (alsó metsző) fogai. Mivel szemből szépek, ezért csak ma vettem észre, ahogy felülről láttam bele a szájába, mikor nevetett, hogy a fogak hátsó felszínén valami szürke elszíneződés van. Tapasztalt már ilyet valaki?

(3 hónapos koráig szoptattam, de kapott mellé tápszert is az első hetektől, sajnos, mert nem volt elég tejem. 5,5 hónapos korában kezdtük a hozzátáplálást, azóta mindig én készítem el az ételét, kész bébiételt eddig csak 2-3x evett. Icipicit szoktam neki ízesíteni pár kristályka (!) cukorral és sóval a főzeléket, mert anélkül nem is eszi meg sajnos. Teát is szokott kapni,(Hipp) de nem mindig azt issza, hanem felváltva vizet vagy teát. Teáját nem ízesítem plusszban, a vízbe sem teszek semmit. Még a kórházban itattak vele cukros vizet, de itthon fokozatosan leszoktattam róla, mindig egyre kevesebbet tettem bele neki, már megissza simán, régóta.)


2013. febr. 8. 13:02
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem másfél hónap alatt még nem kezdhettek el romlani.

A cukors löttyök, nem fogmosás is azért évek mire bele kezd, így 2-3 évesen szokott megjelenni elöször.


szerintem valami csak ráragat, vagy ilyennek születtek. figyeld neki, és ha több nap után is ilyen, akkor a következö orvosi vizsgálatnál mutasd meg a dokinak.

2013. febr. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A mi kisfiunk fogain is ilyen elszíneződések vannak. Több fogorvos egybehangzó véleménye szerint is baktérium lerakódás. Csak esztétikai probléma, nem okoz szuvasodást, sőt valamennyire véd is ellene, mert a két baktériumtörzs nem üti egymást. Csúnya, de ártalmatlan, ha elég nagy hozzá leszedhető, mint a fogkő, de a maradandó fogak megjelenésével általában eltűnik. Megértem az aggodalmad, és is nagyon megilyedtem, nálunk sem eszik, iszik szinte semmi cukrosat, az első fog megjelenésétől mossuk... Furán nézik a gyerek száját, akik nem ismerik, meg a félhangos megjegyzés, hogy mennyi cukrot eszik (még a csokit sem eszik meg, egyszerűen nem szereti az édeset, nemhogy a cukrot...). De azt mondom, hogy egy esztétikai probléma legyen a legnagyobb bajunk, ha nem romlanak! Nézesd meg fogorvossal a biztonság kedvéért.
2013. febr. 8. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mosod a fogait, ugye? Mindig figyelj oda, hogy ne csak a fogak külső felét, hanem a belsőt is megdörzsöld. Fogkrémet használtok? Ha nem, érdemes lenne azt is, lehetőleg fluoridmenteset (pl Nenedent). Az esti fogmosás után inni lehetőleg csak vizet kapjon, ha csak a teát fogadja el, akkor fogmosás előtt itasd meg, utána már ne nagyon.
2013. febr. 9. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok, még valami eszembe jutott.

Soha ne nyald le a cumiját, és ha az ételét megkóstolod, lehetőleg azt is egy külön kanállal tedd, ne azzal, amivel eteted a babát.

2013. febr. 9. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!