Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tejkiütésből ekcéma?

Tejkiütésből ekcéma?

Figyelt kérdés
A doktornőnk mondta, hogy álljak le a tejivással, és a baba arcát kenjem anyatejjel. Így is tettem, a kiütések viszont átváltottak bőrszárazságba, ami lassan már egybefüggő ekcéma-szerű folttá növi ki magát 2 hónapos babám arcán. Szerintetek mit tegyek? Vigyem el gyerekbőrgyógyászhoz? Vagy kenjem valami babaolajjal neki? Vagy ne kenjem anyatejjel? Ti mit tennétek?

2013. febr. 8. 13:30
 1/1 anonim ***** válasza:

Nekünk a tejfehérje allergia miatt lett ekcémás, először csak pöttyökkel kezdődött, aztán ekcéma. ambulanciára vidd, vagy egyből gasztroenteorológushoz. én elvittem a gyerekklinikai ambulanciára, áthívták a gasztros kollégát, elmondta, hogy tejfehérje allergia, azonnal álljak le a tejtermék fogyasztással, tojással, (értsd: mindent át kellett olvasnom, hogy akár nyomokban tartalmaz-e vmit!) , lecserélték a pótlásként használt tápszert speciális tápszerre, és lám 1 hét múlva se pötty, se ekcéma.

Rá kb. 2 hétre megittam egy kávét tejszínnel (mert elfogyott itthon a rizstej, és mi baj lehet egy kis kávétejtől), aztán estére tiszta pötty lett az arca, ismét hasfájás, stb.

A kenegetés csak átmenetileg javít az arcán.Figyelj arra, hogy nehogy átforduljon véres székletbe, hasfájásba, esetleg sok bukásba, mert akkor már tuti allergia.

Szerintem még hétfőn vidd el szakorvoshoz, ne csak gyerekorvoshoz, mert ő nem adhatja ki a papírt az allergiára, hogyha pótoltok tápszerrel. így megkapjátok 90 %os támogatásra, nekünk 1 doboz így 360 Ft kerül csak.

2013. febr. 8. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!