Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit gondoltok a homeopátiáról,...

Mit gondoltok a homeopátiáról, és erről a cikkről?

Figyelt kérdés

[link]


Nekem fogalmam nincs mit higgyek. A cikk szerint egy nagy átverés az egész. De a mi régi gyerekorvosunk (aki szerintem nagyon jó doki) homeopata szakember is, szóval még orvosok is alkalmazzák.

Szerintetek?



2013. febr. 8. 19:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nekünk eddig nagyon bevált, csak ajánlani tudom. Ha van valami mindig homeopátiába nézek először körül.
2013. febr. 8. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
36%

Semmi meglepőt nem állít a cikk. A homeopátiás szerek semmit nem használnak, ehhez képest röhejesen drágák, bőven az előállítási költség sokszorosát kell fizetni értük.

Van ismerősöm, aki hitt benne, de idővel belátta, hogy tényleg csak annyira hat, hogy az ember nem is lehet biztos abban, nélküle ne gyógyult volna meg. Egyszerű placebo. Ha meg alkoholt is tesznek hozzá, akkor még jobb, mert az alkohol rengeteg tünetet enyhít gyomorproblémától kezdve feszültségen át fájdalomig és nátháig.

2013. febr. 8. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
79%
Mindennek vannak ellenzői. A gyógyszergyáraknak nem az érdeke, hogy a homeopátia terjedjen.
2013. febr. 8. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
32%
A homeopatáknak viszont érdekük, hogy cukros vizet adjanak el ezrekért. Frucsa gyógyszerlobbit emlegetni, amikor a homeopátiás szerek sokkal drágábbak.
2013. febr. 8. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
65%

A homeopátiában nem hinni kell, hiszen a működési elve ugyanaz, mit pl. egy védőoltásnak, "hasonlót a hasonlóval" gyógyít.


Az én gyerekorvosom is homeopata, sőt az egyik nőgyógyászom is az volt.


Kevés orvos mond le a gyógyszergyárak támogatásáról a páciens gyógyítása érdekében...

2013. febr. 8. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
50%
1. vagyok. ha placebo a hatása akkor miért válik be babáknál?
2013. febr. 8. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
50%
Nálunk volt ami nagyon bevált!!!
2013. febr. 8. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nagyon jó cikk. A lényeg hogy a tudománytalanság szép lassan beszivárog a "szakemberek" körébe is (orvosi rendelőkbe, gyógyszertárakba vagy akár egyetemekre is) úgy hogy a tudomány igazi művelői semmit sem tesznek ellene. Nyílván van jobb dolguk is a hülyeség cáfolása helyett és inkább értelmes munkával töltik az idejüket. Persze hogyan is lehetne cáfolni tudományos érvekkel azt ami nem tudományos alapokon fekszik? Ez van! Mindenki azt csinál persze amit akar, ártani talán nem árt csak a pénztárcának.
2013. febr. 8. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
48%

"1. vagyok. ha placebo a hatása akkor miért válik be babáknál?"


- Nincs semmi bizonyíték arra, hogy általában működne babáknál. Nem is lehetne ilyen kísérletet folytatni.

A gyerekek egészen meglepő módon tudnak hirtelen nagyon lebetegedni, aztán úgy meggyógyulni, mintha semmi sem lett volna.

2013. febr. 8. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Én is olvastam a cikket. Nem is hiszek benne. Viszont amíg babát vártam, elmulasztotta a vizesedést, minden apróságra segített, de ami a legdurvább, hogy gyulladás miatt műteni kellett volna a fogam, és az is elmúlt. Pedig nem hittem benne. Szóval valamire biztosan jók.

Ja, és az Osanittól tök jól alszik a kisfiam, bár nem tudja, hogy gyógyszert kap, mert egy kanál vizet adok- ugye nem attól alszik jól??? Nélküle meg szörnyen.

2013. febr. 9. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!