Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisfiúknak muszáj erőltetni...

Kisfiúknak muszáj erőltetni 2éves korban a fityma hátrarántását?

Figyelt kérdés
nem akarom,de azt sem hogy túl letapadjon neki,már igy is le van :(
2013. febr. 8. 22:29
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
32%
Később jobban fog fájni. Óvatosan kell csinálni.
2013. febr. 8. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 A kérdező kommentje:
igen,csakhogy olyat is hallani hogy amig nem fáj neki a pisilés,és még nem szobatiszta,egyáltalán nem muszáj,gyerekorvostól függ!megmurdálni meg remélem csak a rosszakaróink fognak kedves 2-dik válaszoló!!!!!
2013. febr. 8. 22:38
 3/40 anonim ***** válasza:
100%
Hát, én nem ajánlom a hátrarántást, mert akkor nehezen fog pisilni, vissza fogja tartani a pisit. Inkább csak esténként mindig egy picit hátrahúzni neki, annyira, hogy akár egy kicsit fájjon is neki (pillanatnyilag fog), és ne pedig hirtelen sokat. Ezzel a módszerrel apránként egyre jobban hátra fog menni neki. De szobatisztaság után ráér elkezdeni.
2013. febr. 8. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 A kérdező kommentje:
kedves utolsó,azt hiszem ez az amit "hallani" akatam,én is igy gondoltam,mindig egy kicsit...köszi szépen!!jó éjt
2013. febr. 8. 23:01
 5/40 anonim ***** válasza:
88%
Nm. Jó éjt!
2013. febr. 8. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
Ja, utolsó vagyok, még annyit, hogy mi orbáncfűolajat is használunk közben, mert az ruganyosítja a bőrt. De biztos anélkül is működik a dolog.
2013. febr. 8. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
En ugyanazt tudom ajanlani neked, mint a 4. valaszolo viszont arra figyelj nagyon, hogy ne szarazon kezd huzogatni neki, mert az nagyon fajdalmas lehet! Valamivel kend be vagy fürdes utan csinald, amikor felpuhult a böre, különben ugyanolyan szenvedes lesz neki, mint a hirtelen hatrarantas!
2013. febr. 8. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
100%

Elmesélem neked a mi esetünket.

A kisfiúnknak elég jó fitymaszűkülete volt, annyira lehetett csak 1 éves korában hátrahúzni a fitymát, hogy egy nagyobb fejű gombostű nagyságot láttunk csak a kis kukijának a fejéből. Elküldtek minket urológushoz, mivel a kisfiúnknak volt 4 hónapos korában egy vesemedence gyulladása és a vesékkel foglalkozó gyerekorvos és a mi gyerekorvosunk is úgy voltak vele, ha lehet, akkor minél előbb szüntessük meg a fitymaszűkületét, mert hiába tud tőle sugárban, rendesen pisilni, de nehogy mégis egy fertőzés forrás legyen ily módon.

Szóval elvittük az urológushoz, aki annyit mondott, hogy ez nem befolyásolja és hogy 2-3 éves korukra általában maguktól is megoldódnak az ilyen fitymaszűkületi gondok, ugyanis magától lejön. Kicsit tornáztatni lehet, mármint hogy óvatos, amennyire csak tudjuk, húzzuk neki hátra, de semmilyen hirtelen mozdulatot nem szabad csinálni, mert bereped a bőr és az nagyon fájdalmas.

Azt mondta az urológus, hogy 1 év múlva, azaz 2 évesen vigyük vissza kontrollra és majd meglátjuk, hogy kell-e műtét esetleg, ha annyira szűk lesz még mindig vagy elég lesz-e egy leválasztás is. Ami annyit foglal magába, hogy járóbeteg ellátás keretében egy pár pillanat alatt leválasztják egy pálcika szerűség segítségével a letapadt bőrt.

2 évesen vissza is vittük és egy nagyon picike területen volt már csak letapadva, így azt leválasztották. Nem mondom, az első 2 hét nagyon durva volt utána, viszont nincs már fitymaszűkületet és azóta minden este fürdéskor hátra tudom neki teljesen húzni és rendesen megmosni és az első néhány hét után már engedte is a kisfiam.

Szóval ha úgy látjátok, akkor konzultáljatok egy urológussal, ő majd megmondja mit hogyan csináljatok.

2013. febr. 9. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:

Ja és még annyit hozzátennék, ha a fitymaszűkület megmarad, akkor nagyobb korban, esetleg felnőtt korban is, akkor csak úgy tudom körülmetéléssel tudják megoldani.

Szóval ha úgy látjátok, hogy 2 évesen le van neki tapadva, inkább tényleg menjetek el és nézze meg egy urológus.

2013. febr. 9. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
44%
Kisfiam 3 éves,eszem agaba sincs hatrahuzni.Nem szobatiszta egyenlöre es.orvos azt mondta mig pelenkas ne nyuljak hozza.
2013. febr. 9. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!