Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Védőnői szolgáltatás lemondás-...

Védőnői szolgáltatás lemondás-ki próbálta már? Mennyire volt macerás?

Figyelt kérdés
2013. febr. 9. 00:35
 1/10 anonim ***** válasza:

Próbálni még nem próbáltam, mert semmi bajom vele, de ez a menete.

[link]

Nem tudom, hogy mi az indoka az elképzelésednek, de azért mérlegeld, hogy érdemes-e cakkpakk lemondani a védőnőről, és ezzel a gyermekvédelem "ügyfelévé" válni?

2013. febr. 9. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
miért akarod lemondani? csak érdekel
2013. febr. 9. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Mi lemondtuk, de csak a házhozjárás részét, vittük a babát mindig státusz vizsgálatokra, persze az orvoshoz, de a védőnő is ott volt. Szóval nem szabadult ránk a gyámügy, ez egy baromság. Semmi sértődés nem is volt ebből. Egyszerűen fáradtak voltunk ahhoz, hogy egy ember hetente, havonta jöjjön hozzánk csevegni, miközben aludni sem volt időnk.

Lehet ezt intelligensen intézni, sértődés nélkül.

2013. febr. 9. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Mi is hasonló helyzetben vagyunk.

Nem tudok mást írni iszonyú pofátlan a védőnőnk,volt,hogy bejelentés nélkül szombaton 13,00kor megjelent,mikor kaputelefonban jeleztem,hogy éppen anyósom szülinapját ünnepeljük és vendék vannak,mondta,hogy őt nem zavarja....

Máskor feljött a két gyerkőcével,ami alapból nem lenne gond,de mindketten tiszta nátha,köhögés,nem csak a gyerkőc kapta el tőlük,hanem én is..Ezenkívül rendszeresen Avon-Oriflame stb.vel traktál,hogy éppen milyen csuda jó fürdetőtök,vitaminok stb. vannak,költhetem nála a pénzem rendesen.

Normális,használható tanácsot nem igazán kaptunk..

A gyerek normális környezetben,egészségesen,kiegyensúlyozottan nevelkedik,szerető család veszi körül,igyekszünk számára anyagilag-emberileg is mindent biztosítani..

Nem tudom miért is kellene félnem a gyámügytől,ha jönnek és szívesen elmondom nekik mindezt,láthatják,tapasztalhatják..de felesleges,idegesítő,hajamat kitépő élményekre a védőnővel kapcsolatban nincsen szükségünk

2013. febr. 10. 00:27
 5/10 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Én normális védőnőre gondoltam, ( a mieink mind azok voltak, pedig költözések és 4 gyerek mellett volt néhány)nem egy ügynökkel keresztezett taplóra.:-))
2013. febr. 10. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

a védőnői szolgáltatást nem lehet lemondani. az állam általa ellenőrzi a gyerekek egészségét, életkörülményeit. neki az a feladata, hogy figyelje, minden rendben van-e.

kitiltani nem tudom ki lehet-e, mindenesetre meg kell próbálni vele beszélni arról, hogy te nem

2013. febr. 15. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

a védőnői szolgáltatást nem lehet lemondani. az állam általa ellenőrzi a gyerekek egészségét, életkörülményeit. neki az a feladata, hogy figyelje, minden rendben van-e.

kitiltani nem tudom ki lehet-e, mindenesetre meg kell próbálni vele beszélni arról, hogy te nem szeretnéd, ha házhoz jönne. ilyenkor viszont tanácsadásra kell járnod rendszeresen. ha kihagysz egy időpontot számíthatsz rá, hogy ismét fel fog keresni.

2013. febr. 15. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Le lehet mondani,kedves utolsó.

Neten is találtam erre számtalan példát,és mi is lemondtuk a héten

2013. febr. 15. 16:59
 9/10 anonim válasza:
Jesszus! Milyen elvetemült védőnő ez? Én meg pont azért bosszankodtam mind a 2 gyereknél, hogy a védőnők vajon mire kapják a fizetésüket, mert nem látjuk soha őket. Ha kérdésem volt telefonálnom kellett, mert még a kötelező látogatást sem tette meg. 2 gyerekünk van de már a 3. helyen lakunk. Ez az utolsó nagyszerű volt! Jött hogy bemutatkozzon, aztán aláíratott velem egy papírt, hogy én majd beviszem a gyereket a tanácsadásra, és lemondok arról hogy hozzánk jöjjön. Na ez milyen? Tudnám mire kapják a fizetést? De abból amit leírtál Kedves kérdező, úgy gondolom, még mindig én voltam a szerencsésebb! :) De örülök hogy sikerült lemondanod! Reméljük tényleg nem zaklat tovább! Minden jót!
2013. febr. 15. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Miért válaszol az, aki nem tudja, hogy működik? Nem muszáj mindenhez hozzászólni. Ahogy fentebb írtam, mi félig lemondtuk (a házhozjárást kiiktattuk), de lemondhattuk volna az egészet, úgy, ahogy van, mert NEM kötelező.

Kedves Kérdező, örülök, hogy megoldódott a probléma.

(Egyébként a mi védőnőnk teljesen normális, intelligens, kedves, azért mondtuk le, mert szakmailag nem adott semmit, s nem láttuk szükségét. Ettől ő még normális) :)

2013. febr. 17. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!