Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Segítség! Már totál ki vagyok...

Segítség! Már totál ki vagyok bukva! Más ezt hogy csinálja?

Figyelt kérdés

Pici babánk most volt 5 hetes. Napi szinten ha 5 órát alszik,talán sokat is mondtam.Egész nap fent van,és igényli a törődést.Ha nem vagyok mellette,lilulásig sír.Kicsit hasfájós is,de nem vészesen.Hajnal 2 körül sikerül elaltatni,talán 5ig alszik,aztán napközben ha sikerül elaltatnom,egy-két órát ráhúz és ennyi.Édes kis picurka,de néha már elég,hogy vécére se tudok kimenni tőle,mert ordít.A háztartásom romokban,nincs rá időm. Amikor napközben alszik a kicsi,akkor csinálgatom én,de az édes kevés.. éjjel meg én is aludnék egy keveset.

A párom reggel 6tól este 6ig fizikai munkát végez hétfőtől szombatig,plusz egy órát utazik,neki pihennie kell,mert ha elveszti a munkáját,akkor bajban leszünk. az én 50ezres bevételem nem sok mindenre lenne elég.

Egyszerűen már nem bírom se idegileg,se testileg. fáradt vagyok.

Anyukámék marha messze laknak,anyósom meg nagyon idős már,senkire nem számíthatok mint segítségre.

Kisgyerekes szülők,hogy osztjátok be az időtöket?

Mit csinálok rosszul???

Légyszi segítsetek!!!



2013. febr. 9. 18:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
40%

pedig a párodnak is illene besegítenie, fizikai munka ide vagy oda. ennyi 'áldozatot' nyugodtan bevállalhat. pl kivesz 1-2 nap szabadságot.. és akkor kicsit tudnál pihenni is.

Anyukád is elutazhatna hozzátok néhány napra, esetleg kérj meg egy barátnődet, hogy segítsen be a háztartásba.

a lényeg, hogy ne egyedül akarj mindent.

kitartást!!

2013. febr. 9. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Szerintem semmit nem csinálsz rosszul,nagyon sokan így vannak ezzel,nem vagy egyedül,ilyen a babád és kész.Napirendjét próbáld meg beállítani.A sorrendiség a fontos.Ha hasfájós,segíthet a hordozókendő.Érdemes lenne kideríteni miért alszik napközben keveset.MElege van,fázik,éhes...Cumizik?Esetleg azt is megpróbálhatnád.Ha a háztartás szalad,ne vedd a szívedre,majd megcsinálod máskor.Később könnyebb lesz,semmi nem tart örökké.Kitartás!
2013. febr. 9. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Hát sajnos a hordozókendő nálunk nem lehetséges.Most vettük a házat,és csak egy helyen van fűtés,és innen fűtjük a lakást.így a mászkálás csak a szobára és a konyhára terjed ki maximum.

Nincs a kiscsajnak se melege,nem is fázik,csak egyszerűen nyűgös,és nem tudok már vele mit csinálni.A párom,amit tud segít,de túl sok mindent tőle se várhatok. fél7 és 7 között hazaér,lefürdik,vacsizik,és már 8 óra is van,fürdik a leányzó,elmegyek én is letusolni,10 óra van máris.. neki meg pihenni kell,mert 5kor ébresztő.. Anyukámék nem tudnak jönni,mert épphogy csak kijönnek a fizetésből,nagyon össze kell húzni a gatyaszárat.3 helyen dolgozik anyukám,és így is alig keres..

2013. febr. 9. 19:01
 4/12 anonim ***** válasza:
Babakocsiban történő altatást próbáltad? A friss levegő csodákra képes. Ne félj kivinni!
2013. febr. 9. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Én 1 szobában is kendőztem!Hidd el megnyugodna a közeledben!Ha meg kimentek a fűtött helyiségből,akkor felkapsz egykabátot!Ami terhesenbeért az 5 hetes rádkötött babával is beér!


Én3 hós koráig aférjem kabátjában jártam


A kendőben elhallgat megnyugszik sőt alszikis!


3 éves és 9 hós csajok

2013. febr. 9. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nem értem mi a baj a kendővel? Mindegy hol vagy csak legyen rád kötve.aludni is elalszik könnyedén.
2013. febr. 9. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Ne foglalkozz a háztartássa! Az a legkevesebb most! Az a fontos, hogy a lányoddal "egymásra hangolódjatok". Hidd el, más 5 hetes baba is hasonló, nem csak a tiéd ilyen...hétről hétre, lassan könnyebb lesz. Nálunk sajnos nem jött be a hordozókendő, üvölt benne...sokat volt kézbe, mert nagyon hasfájós volt szegény, de idővel javult a helyzet. Leszartam akkor a háztartást és minden mást is, a fiam volt a lényeg, és hogy érezze, vele vagyok!

Kitartást, jól csinálod!

4 és fél hónapos baba anyukája

2013. febr. 9. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
A kendőben nem az a "lényeg", hogy mászkálj vele, hanem az, hogy a Kicsid úgy lehessen veled, hogy nem foglalt a két kezed, így tudnád csinálni a házimunkát:).
2013. febr. 9. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

nekünk 6 hetes a babánk. :)

és mi, vagyis én sem nagyon alszom éjjel.

volt, hogy azt csináltam, inkább le se feküdtem, mert nehezen ébredek, és szörnyű félálomban pelenkázni, etetni.

ha 4-5 órát kibír, akkor már tapsikolok, de szerintem egy ilyen pici babától nem elvárható, bár a védőnő azt mondta, hogy már most lehetne szoktatni. vagyis az éjszakai felkelésekről leszoktatni.

viszont képtelenség, hogy egy újszülött kibírjon ennyi időt kaja nélkül.

én egyébként nagyjából 3-4 óránként szoptatok.

a párom is fizikai munkát végez, mostanában jobban tud aludni, de eleinte fent volt velem, együtt mértük, stb.

én ma pl. 4-kor keltem, és megcsináltam a kaját, mostam, teregettem utána.

aztán nagyon elfáradtam, ledőltem, és aludtam picit.

az a rossz, hogy épphogy' elkezdek valamit, máris etetni kell.

és ráadásul mostanában nappal is néha rossz, mert kaja után fáj a pocakja, akkor még büfiztetjük, az alsó hangon 1 óra.

2013. febr. 9. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

a levegő szerintem garantált megnyugvást jelent. :)

kérdés az, hogy mennyire van hideg egy 5 hetes babának.

2013. febr. 9. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!