Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit gondoltok arról ha 10-12...

Mit gondoltok arról ha 10-12 hós babát simán otthagynak a nagyinak több napra?

Figyelt kérdés
2013. febr. 9. 19:03
 1/9 anonim ***** válasza:
75%

én először kényszerből hagytam ott Anyukámnál a 3 hónapos babámat egy éjszakára. nem volt gond, mert születése óta nála laktunk, de elköltöztünk. egyszerűbb volt így a pakolás.

a tejcsit lefejtem és másnap amint tudtam, érte mentem.

azóta is, 2-3 hetente egy éjszakákat a Nagyinál tölt a kis haramia.


meg azért is hasznos, mert megszokja, és később, nagyobb korában nem lesz hiszti, ha nélkülem kell töltenie az éjszakát.


szerintem ez bizalom kérdése, nem szabad túlparázni.

el kell mondani a napirendet, esetleg listát kell írni.

2013. febr. 9. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem semmi probléma ezzel.
2013. febr. 9. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
81%
Ha el van a baba a nagyszülőkkel, akkor miért ne? Nem idegen vigyáz a gyerekre. Én mindig magam mellett tartottam, most nem is marad el velük hosszú távon. eleinte bírtam, de mostmár jó lenne egy kis szabadság
2013. febr. 9. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
45%

Bevallom, nekem kicsit furcsa. Nekem mindkét gyerekem ilyen idősen ezerrel tapadt rám, dübörgött teljes gőzzel a szeparációs szorongás.


Különben mit jelent a több nap? Ha mondjuk egy éjszakát van a nagyinál az nem baj, de ha mondjuk 4-5 napot, vagy többet az szerintem nem igazán jó. Egy ilyen korú gyereknek még az jelenti a biztonságot, ha az anyja ("elsődleges gondozó személy") szinte folyamatosan mellette van. Meg az időérzékük is más. Például egy hét nekik végtelenül sok idő...

2013. febr. 9. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nagyon irigylem azt, akinek a babája így simán elvan ennyi ideig a nagymamánál. A fiam 1 éves korában nekem is jól jött volna annak idején pár nap "szabadság" :-( Minden jót Nektek!
2013. febr. 9. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
67%
testvérem kislánya születése óta havonta egy hétvégére mamánál voltak,amíg cicizett (9 hónapos koráig),addig testvérem is vele volt,aztán amikor már nem,onnantól 2 havonta hétvégére simán ott hagyta.Ezt szokta meg, imádja a mamát, meg nála lenni.bármikor szívesen megy a mamához,így tesómék is el tudtak/tudnak menni hétvégére pihenni,stb...a családban van még egy 1 éves kislány,akit az anyukája még soha nem hagyott ott még pár órára sem sehol,a kislány már attól parázik,amikor az anyja ölében van és közelít hozzá valaki,hogy átvenné.szóval inkább az első.szerintem attól valaki nem szereti kevésbe a gyerekét,mert lepasszolja néha hétvégére a mamához,biztos kezekbe,jó helyre.
2013. febr. 9. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
74%
Több nap nem tudom, mit jelent, de 3 napos hétvégére igen, otthagynám, ha jól kijönnek a nagyival és nagyi már sokszor vigyázott rá és egyeznek a gyereknevelési elveink.
2013. febr. 9. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
hétvégét simán :) időnként kell
2013. febr. 9. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ez nagyon sok mindentől függ. Hogy milyen habitusú a baba, mennyire ragaszkodik az szüleihez, mennyire ismeri és szereti a nagyszülőket, a nagyszülők mennyire megbízhatóak stb.

Nekem 11 hónapos babám van, én pár óránál több időre nem bíznám a nagymamára, pedig amúgy a babám sokat van anyukámmal, nagyon jól elvan vele, meg minden, de szerintem pl az esti rituáléknál gondok lennének, ha nem mi lennénk vele. És én sem szívesen bíznám pl a fürdetést anyukámra.

2013. febr. 10. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!