Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A hozzátáplálás során a "b"...

A hozzátáplálás során a "b" és "k" betűs ételektől nem fájt a babátok hasa vagy nem pukiztak tőle sokat?

Figyelt kérdés

Kislányom sokáig hasfájós volt és őszintén szólva nem igazán merek neki adni (karalábét, brokkolit stb.) mert félek fájna tőle a hasa!

tudom apránként lehet kóstoltatni, de nem egy anyuka ismerősöm mondta, hogy az ilyen ételekkel küzd a babája!

Nektek mi a tapasztalatotok?


2013. febr. 10. 11:24
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekünk semmi problémánk nem volt vele. Ez nagyon gyerekfüggő.
2013. febr. 10. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Kisfiam 7 hónapos koráig extrém hasfájós volt.Hozzátáplálás során is voltak problémák sajnos.Vöröshagyma,fokhagyma volt nálunk a legnagyobb probléma.Brokkolit igen jól vette.Tegnap kapott először kelkáposztát,nagyon féltem tőle,de semmi probléma nem volt tőle szerencsére.Babot,karalábét pl még nem kapott,nem merek neki még adni.

Szerintem is igazából ez gyerekfüggő.

2013. febr. 10. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

én a 'b' és 'k ' betűsek közül még csak a brokkolival próbálkoztam. kicsit ment tőle a hasa (mert amúgy is 'hajtós' étel)

bár az én babám nem volt hasfájós - mindig nagyon odafigyeltem az étrendemre, amíg szopizott, de karácsonykor ettem egy icipici káposztát és akkor már nem ittam a szoptatós teát (az összetétele miatt jó a babának hasfájás ellen is) ... akkor megtudtam mi a magyarok istene! :(

szóval 8 hónapos babámnak még nem adtam ilyen ételeket

de a zöldhüvelyű zsenge bab és a borsó paszírozva kevésbé puffaszt

vagy az is jó, hogy amikor főzöd, forrás után az első levet leöntöd ezekről a zöldségekről.

a fokozatosságot és a mértékletességet tudom ajánlani

2013. febr. 10. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ezek mind puffasztó ételek, amik a felnőtt embereket is meggyötörhetik. Ha sokat pukizik tőle, tehát kijön a gáz, az nem baj, csak ha előtte "megtekeri" a baba pociját.

De szerintem ennek az újszülöttkori hasfájáshoz nincs köze, mert az azért van, mert fejletlen a csecsemő bélrendszere és még nem működnek rendesen a bélbaktériumok, ami (mármint a rendes bélműködés) kb. 3 hónapos korra kialakul, és ezért szokott a legtöbb babának addigra elmúlni a hasfájás. Persze extrém esetek is vannak, és a fokozatosságot ezért érdemes betartani és ezért érdemes először csak kis adaggal próbálkozni és megfigyelni a hatást.

Az én fiam mindig rengeteget pukizott, ez most a szilárd táplálásnál sincs másképp. De ahogy Shrek mondta: Jobb kint, mint bent! :)

2013. febr. 10. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!