Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyibe kerül egy gyerek?

Mennyibe kerül egy gyerek?

Figyelt kérdés
A párommal nagyon szeretnénk már babát, de nem vagyok benne biztos, hogy elég jövedelmünk van kettőnknek arra, hogy tisztességgel vállalni tudjuk, megadjunk neki mindent. Azért kérdezem, mert az is elképzelhető, hogy túlzott összegekre gondolok, ami nem a valóságot tükrözi. Van lakásunk, helye lenne a babának, és nagyon szeretnénk is, de nem tudom, hogy gyed és a pár fizetése elég lenne-e
2013. febr. 11. 18:40
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
A tgys és a gyed a te fizetésedtől függ! Meg,hogy mennyi időd van bedolgozva! A babának a bevásáláshoz először ha minden kell, nincs aki valamit kölcsön adjon (pl. babakocsi) annak az alja szerintem 300 ezer! Legalább! Kiságy,babakocsi,doki,kelengye,kád stb stb. Utánna ha tápszeres legalább 30 ezer!(pelus,tápszer,baba víz,fürdető később tejpép ilyenek)
2013. febr. 11. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:

Ez sok mindentől függ. Ha nem akarsz extra ágyat, baba kocsit, márkás cuccokat neki, ha nem tápszerezed, hanem hagyományosan eteted, akkor kevesebb. Amúgy pedig sok.

Az sem mindegy, hogy mennyi a jövedelmetek és mennyire biztos az állásotok.

2013. febr. 11. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
33%
A 300.000.- már sok, elég az ágyra-kocsira stb. 100-150.000.- is.
2013. febr. 11. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
51%

Szia, egy baba nagyon sokba kerül. Már a terhességed alatt is egy vagyon fizetsz ki az orvosnak+szülés. Ha mázlid van és lesz tejed akkor tápszer nem kell, de ha mégis és jóétvágyú, mint az én fiam, akkor havonta 15ezer. Kell pelus+popsitörlő, ha nem a legdrágábbat veszed akkor ez is olyan 10-15ezer.

Akkor ott a ruha:itt nagy különbség van az új és a börzés között. Ezenkívül mindig "kell" valami: járóka, etetőszék, hinta, játék. És sajnos mindig van váratlan kiadás:gyógyszer, kórházi ellátás (persze ilyenre soha ne legyen szükségetek) Ez csak nagvonalakban. Mindig a babaholmik a legdrágábbak.

Azt írod, hogy van lakásotok, kapnál gyedet a férjed is keres ez elég ideálisnak tűnik egy baba számára. Szerintem vágjatok bele, meet olyan, hogy minden tökéletes legyen nem lesz :)

2013. febr. 11. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
36%
zért a 100 szerintem kevés! Babakocsi 40-50 e, kiságy 15-20 e, pelus 5e, textil pelus (legalább 10) 4e, törlőkendő 1500, ruha 20e, első győgyszertár 6-8e,bébi hordozó 15e, stb. stb.
2013. febr. 11. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
54%
A kelengye 500ezertől felfele van ha nem gagyit akarsz venni. Havin szinte 50ezer körül van miután megszületett.
2013. febr. 11. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
42%
Istenem irok privátott ne hogy komolyan vedd ezeket.
2013. febr. 11. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
0%
Miért is nem lehet komolyan venni, a normális összegeket.
2013. febr. 11. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon is túlzást írtatok !
2013. febr. 11. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
0%
Semmi túlzás nincs benne.
2013. febr. 11. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!