Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vettem inhalátort és használha...

Vettem inhalátort és használható salvus vízzel?

Figyelt kérdés
9 hónapos a fiam és hörghurut gyulladása volt karácsonykor és befulladt és meg újra hörghurut gyulladása van és használhatok salvus vizet? ha igen mennyit tehetek bele? és hányszor lehet egy nap?
2013. febr. 12. 08:27
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Az az inhalátortól függ! Nem mindegyik bírja a sós gyógyvizeket. Milyen típus?
2013. febr. 12. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
2013. febr. 12. 08:56
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen, használhatod!

Én sima sós vizet szoktam bele tenni, nem tudom a Salvusban mennyi a só.

A gyógyszertári sós víz biztos hogy jó.

2013. febr. 12. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem! Nekünk 2 orvos is mondta, hogy nem szabad. Ugyanis a salvus vízben lehetnek baktériumok, vírusok, es ezáltal a gyermek nagyon melyre szivhatja őket! Pl tüdejébe, hörgőkbe...

Nekünk a salvus vízzel csak a parologtatast ajánlottak!

2013. febr. 12. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Én fül-orr gégésznél kérdeztem rá a salvus vízre, hogy lehet e mert azt hallottam hogy nem steril, ezért nem mindenhol ajánlják, de azt mondta, hogy teljesen jó a salvus, az használ a legtöbbeknek, nincs ok aggodalomra.

Én azt használom a gyerekeimnél inhalátorba, ugyanaz a gondunk mint nektek, vagyis az egyik fiamnak, de a többi gyereknél is használom. Ha csak köhögni kezdenek, akkor napi egyszer, ha betegek, 2x 3x naponta, általában 5 percig, vagy teljes 5 ml-t. A kórházban is percre megy, ott 5 percig szokták neki. Jobbulást a kicsinek!

2013. febr. 12. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Kedves 4-es, akkor ti mit használtok? Mit ajánlott a doki? Receptköteles?
2013. febr. 12. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekünk a Pécsi Gyerekkórház légúti osztályán ajánlották a Salvus vizet az inhalátorba. Lehet még gyógyszertári fiziológiás sóoldatot használni, de az jóval drágább. Egy alkalommal 5 ml-t inhalálunk. Napi egyszer délután 17 óra körül (ezt ajánlották).
2013. febr. 12. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

3-as vagyok, mi kikeverjük.

1 liter forró vízbe kell tenni 9g sót. Így a legolcsóbb. :o)

(Egy ilyen adagnak a felét ki is szoktam önteni, de a pontos kimérés miatt ennyit csinálok)

A gyógyszertárban is így csinálják.

2013. febr. 12. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez kompresszoros gép ugye?

Mennyire hangos ez a fajta? Nem félnek tőle a gyerekek? Az Én lányom még csak 11 hós, ezért kérdezem.

Lehet, hogy Nekünk békésebb volna egy ultrahangos kivitel?

De amiket mindenhol ajánlanak, azok kompresszorosak. Áááá, kiigazodni lehetetlen:(

Segítenétek Nekünk ebben?

2013. febr. 13. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
kicsit hangos de az én 9hónaposom egyáltalán nem fél tőlle
2013. febr. 14. 10:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!