Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt valaki, aki járt a...

Van itt valaki, aki járt a babájával úszni?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnék majd vele járni, most 8 hetes. Mennyi idősen lehet elkezdeni? Tudtok ajánlani helyet Budapesten vagy Miskolcon? Kb. mennyibe kerül? Mi a menete? Nem lehet tőle baja (fertőzések stb.)?


Előre is köszönöm a válaszokat!



2013. febr. 12. 09:02
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!


4 hónaposnál elöbb nem nagyon ajánlják. A Fiam 4 hós múlt, megkérdeztem a gyerekorvosunkat (mivel igazolás kell tőle, hogy mehessen úszni), meg a védönőt is. Egyik sem ajánlotta. Nekem azt mondták, hogy : egyrészt nem tanulnak meg úszni (kicsik hozzá, ez max. anyának jó elfoglaltság), a bőrük eléggé megsínyli azt a vizet, illetve a felszabaduló klórgáz miatt légúti betegségeik lehetnek.

Egy barátnőm 3 hós gyerekének valami ilyen betegsége lett, 1 hétig kórházban kellett lenniük.


Persze ezek szélsőséges esetek, mindenki maga tudja. Engem meggyőzött az orvos, nem viszem el, pedig szerettem volna.


Üdv.

2013. febr. 12. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
mi voltunk,de nagyon nem jött be a lányomnak így csak 6 alkalommal voltunk,semmi baja nem lett ez idő alatt ,és értelme se volt sok,készültek fényképek,emléknek jó lesz :)
2013. febr. 12. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
71%

3 hónapos kortól lehet elkezdeni. Kell hozzá orvosi igazolás, hogy megkapta az oltásokat és nincs fertőző betegsége. Én is kikértem a gyerekorvosunk véleményét, azt mondta, hogy menjünk, jó dolog a babának és a családnak is! Aztán végül nem kezdtük el, mivel decemberben lettünk 3 hónaposak (akkor még annyira a "napirendünkbe" is nehéz lett volna beigazítani), most vannak a vírusos időszakok, szóval majd tavasszal szeretnénk elkezdeni. Van néhány nagyon jó, babákra specializált helyek...

A mi babánk születésétől kezdve szereti a vizet, fürdést - ezt szeretném, ha megmaradna. Nem az a cél, hogy megtanuljon úszni! :) Élvezze a vizet és az ott töltött időt!

Mi ide fogunk menni (itt találsz árakat is), de biztos sok más hely is van Budapesten:

[link]

2013. febr. 12. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Én sem azért szeretnék vele járni, mert azt hiszem, hogy ettől meg fog tanulni úszni (bár, ha megszereti és és igénye lesz rá, később sem hagyjuk abba, és akkor már konkrétan úszni járhat), hanem itthon is imád lubickolni, szerintem biztosan élvezné, és lenne egy kis közös programunk, én is kimozdulnék stb.

Ez a légúti dolog ijesztően hangzik, de abban bízom, hogyha normális hivatalos helyre megyünk, akkor ilyen csak nem fordulhat elő.

Utolsó, köszönöm a linket! Várom még a tippeket, tapasztalatokat, hogy mik vannak még.

2013. febr. 12. 18:04
 5/6 anonim ***** válasza:

Normális , hivatalos helyre mentek :D


Klórgáz (fertőtlenítő céljából van klór) mindenhol szabadul fel. Élményfürdőben is stb. A kérdés csak az, a Te gyereked mennyire lesz érzékeny ezekre.

Remélhetőleg semennyire :)

2013. febr. 13. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg a babaúszásra használt medencák vizét nem is klórral tisztítják. Elvileg :)

Mi is járunk, 5hós kora óta, most 10hós. Hol jobban élvezi, hol kevésbbé. Vannak érdekes feladatok, mondókás, éneklős feladatok, semmi sem kötelező az órán, ami a babának nem jó, vagy nem tetszik. Nekünk nagyon bevált, vidám,c saládias hangulatú kis csoportunk van, lassan a babák is kezdik megismerni egymást :)

Ja, és szinte minden feladat játékosan van tálalva a babák felé.

2013. febr. 13. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!