Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az autóba mennyi idős kortól...

Az autóba mennyi idős kortól kell a gyerekülés?

Figyelt kérdés
Mostanában többen kérdezték,hogy milyen a gyerekülésünk.Most teljesen elbizonytalanodtam,mert nekünk nincs gyerekülésünk,hanem a hordozót tesszük a kocsiba.Én úgy gondoltam,hogy,amíg nem tud ülni,addig ebben kell utaztatni...

2013. febr. 12. 09:21
 1/5 anonim ***** válasza:

A hordozó teljesen megfelel. Hacsak nem jártok úgy, mint mi: 4 hónaposan téli cuccban nem fért bele a fiam, elég nagy baba. Így kellett vennünk egy 0-18-ast mivel ülni még értelemszerűen nem tud, így még háttal kell bekötni és dönthetőnek kell lennie.

Ha 9 kg-ig illetve amíg magától nem tud ülni, biztonságos a hordozó, akkor nem kell másik, utána célszerű a 9-25 venni.

2013. febr. 12. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
9 hónaposan kinőtte a hordozót, akkor kapott gyerekülést. Azt is lehet dönteni, akkor úgy Fekszik mint a hordozóban.
2013. febr. 12. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

hát ha még nincs 13 kg(addig jó az hordozó) és nem lóg ki belőle a lába addig jó az úgy tudom,utánna kell a gyerekülés

Mi hamar váltottunk mert hamar felakart ülni és nem maradt meg a hordozóban így egy 9-25 kg-os besorolású ülést vettünk aminek dönthető volt a háttámlája így valamennyire ült benne ,és tudott nézelődni de mégse terhelte a gerincét

2013. febr. 12. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Teljesen jó a hordozó, én a gyerekeim 1 éves koráig azt használtam, utána váltottam a klasszikus gyerekülésre. Persze tényleg attól függ, hogy mekkora a babád, de nekem vannak ismerőseim, akik még az 1 éves, 12 kg-os gyereküket is abban hordták, az utolsó pillanatban vettek gyerekülést, de ilyenkor már nem kényelmes a gyereknek. Én akkor vettem 9-36 kg-os ülést, mikor 1 évesek lettek, persze olyat, amiben van ülésszűkítő is.
2013. febr. 12. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A hordozó is egy gyerekülé 0-13kg kategóriában. 1,5 éves korig ilyenben vagy ha kinövi (feje a fülénél jobban kilóg vagy az öv 2 ujjnál mélyebben a váll alol indul, a láblelógás nem számít kinövésnek) akkor 0-18kg ülést kell venni, mert minimum addig háttal ajánlott utaztatni, sőt nem sokára kötelező is lesz az új EU tervezet szerint.
2013. febr. 12. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!