Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha VSD-s (szívkamrai sövényhiá...

Ha VSD-s (szívkamrai sövényhiány) a babám, akkor az tartós betegségnek minősül, mármint a családi pótlék megállapításánál?

Figyelt kérdés
2013. febr. 12. 09:52
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen, ha van róla hivatalos papír. (Aki ezt megállapította- kardiológus gondolom, attól kell kérni egy igazolást a betegségről kifelyezetten az emelt csp-hoz). Legalábbis nálunk ez volt -hypoton és a neurológusa adta.
2013. febr. 12. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

[link]


Az igazolás egy példánya a szakorvosnál marad. A másik példányt, az ellátást igénylőnek kell átadni azzal, hogy azt a Cst. 35. §-ának (1) bekezdésében meghatározott igényelbíráló szervhez, illetve - a felülvizsgálat kezdeményezése esetén - a megyei gyermekgyógyász szakfőorvoshoz nyújtsa be. [Mr. 2. § (2)]

Cst. 35. §-ának (1) bekezdés: Az ellátás iránti kérelmet elbíráló szerv

a kincstár,

a külön jogszabályban meghatározott családtámogatási kifizetőhely.


Az igazolás kiadásához szükséges formanyomtatvány térítésmentes. A formanyomtatvány előállításáról és a szakorvoshoz történő továbbításáról a Magyar Államkincstár, illetve területi szerve gondoskodik. [Mr. 2. § (3)]


[link]

2013. febr. 12. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, formanyomtatványt már kaptam a MÁK-nál, kardiológushoz pedig jövő héten megyünk, majd kiderül, hogy mit lát az uh-on, eddig csak annyit mondott, hogy attól függ, hol van pontosan a lyuk, mert ha összenőhet, akkor nem minősül tartós betegségnek, ha nem valószínű, hogy összenő, akkor tartós betegségről van szó.

Mindenesetre az első uh-on egy másik kardiológus azt mondta, hogy műtét lesz majd valamikor belőle.

Köszönöm a válaszokat még egyszer.

2013. febr. 12. 12:20
 4/5 anonim ***** válasza:
Sikerült elintézni?
2013. febr. 22. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen,sikerült elintézni, hétfőn megállapította a szakorvos, hogy tartós betegségnek minősül, tegnap pedig a MÁK-nál jártam, ahol le is adtam az igénybejelentőt. Állítólag közgyógy igazolványt is lehet igényelni, de azt a Polgármesteri Hivatalban, ezt majd kitudom, csak azt nem tudom, hogy az mire jó és hogy működik, mit jelent pontosan. A kedvezményes utazási kártyát pedig majd postán küldik. Szóval röviden ennyi, meg annyi, hogy ha a gyerek 3 éves kora után is fennáll még a betegség, akkor 10 éves koráig itthon lehet vele gyesen maradni. Köszi az érdeklődést! Üdv!
2013. febr. 23. 09:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!