Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tehetek ilyenkor? Vezetékn...

Mit tehetek ilyenkor? Vezetéknevet akarok változtatni a fiamnak.

Figyelt kérdés
A történet bonyolult de a lényeg hogy elkéstünk az apasági nyilatkozattal amivel a fiam az én vezetéknevem kapta volna. Az anyukával közösen rég úgy döntöttünk hogy az én nevem kapja szóval, nem lenne akadálya a dolognak csak a részletekre lennék kíváncsi. Hol? Hogyan? És milyen anyagi vonzattal tudok nevet változtatni a fiamnak? Most 2 napos és még a kórházban pihennek a kismamával.

2013. febr. 12. 10:40
 1/10 anonim ***** válasza:

Minden kótházban van egy adminisztrátor, aki pont az anyakönyvi ügyeket intézi.

Ha mész látogatni munkaidőben, keresd fel és kérdezz rá nála.

2013. febr. 12. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Már megtettem, kérdezősködtem a kórházban és a szemem láttára kezdtek egymás ellen beszélni az "adminisztrátorok". Fizetést nem adnék nekik. Ezért tettem fel itt a kérdést, hátha valaki tud valami okosat.
2013. febr. 12. 11:10
 3/10 anonim ***** válasza:
Tudomásom szerint az okmányirodában fogják intézni majd a papírokat. Én mielőtt tennék egy apasági nyilatkozatot, és azzal mennék be intézni a nevet.
2013. febr. 12. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
bocs, nem mielőtt, hanem mielőbb!
2013. febr. 12. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
2013. febr. 12. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Fogtok kapni egy levelet, hogy apasági nyilatkozat hiányában rendezetlen a gyermek anyakönyvi kivonata, ezért tegyen az apa apasági nyilatkozatot a jegyzőnél.

Vagy már előtte bementek a hivatalba, és elintézitek.

Anyagi vonzatról nem tudok.

2013. febr. 12. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Tudomásom szerint az anyakönyvezés elkezdődött, vagy már meg is történt... nem tudom. 1 biztos: minden papírján, az újszülöttkocsi végén lévő kártyán... szóval mindenhol az anyuka vezetéknevével szerepel.Amiket eddig hallottam azok alapján majd nekem az anyukával kell együtt bemenni az anyakönyvvezetőhöz és apasági nyilatkozatot tenni aminek a vonzata a névváltozás jópárezer forint kíséretében. Ebből mi igaz?
2013. febr. 12. 11:21
 8/10 anonim ***** válasza:

Tudtommal az semmit nem jelent, hogy a kórházban milyen nevet írnak a kocsijára.


Majd az anyakönyvvezetőnél lesz biztos, hogy mi is a gyerek neve.

2013. febr. 12. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk igy zajlott:

Kislányomnál előbb indult meg a szülés, igy nem volt apasági nyilatkozat. Első anyakönyben az én (anyuka) vezeték nevet kapta, kb. 1 hónap múlva kaptunk a jegyzőtől egy levelet, hogy mikor menjek be(apukával) és ott apuka nyilatkozott, ezután a kislányom a következő anyakönyvében már az apuka vezetéknevét viselte. Kb. 2 hétre rá jött meg az új anyakönyv.

2013. febr. 12. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Mi is így jártunk pár éve.

Már meg is kaptuk az anyakönyvi kivonatot amin csak én (azaz az anya) szerepelek és az én nevemen volt a pici.

Bementünk az önkormányzathoz, az anyakönyvvezetőhöz küldtek minket, elmondtuk neki mi a problémánk és hogy nevet szeretnénk változtatni.

Így utólag is simán megcsinálták az apasági nyilatkozatot és később megkaptuk a rendes anyakönyvi kivonatot is.

Nem kellett fizetni semmiért és nem kellett tovább futkozni utána.

2013. febr. 12. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!