Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan altatjatok a babatokat...

Hogyan altatjatok a babatokat aggaszt hogy mi cicin alszunk el és ha rateszem az ágyába egyből felébred és sír 3hetes?

Figyelt kérdés
2013. febr. 12. 12:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

ÉN is cicin altattam, nincs ezzel semmi baj egy újszülöttnél:). Ha nem tudtam az ágyába letenni( ami szintén tök normális, hiszen az önállótlan embergyerek egész egyszerűen úgy van összerakva, hogy "vészjeleket" küldjön ha eltávolodik a szülőjétől, hiszen számára az a biztonság ha a közelében lehet), akkor kendőben altattam tovább. Volt, hogy onnan 20prc, fél óra múlva letettem, de nyugtalanabb napokon rajtam aludt. Vagy letettem a nagyágyra és mellé feküdtem aludni:).

Éjjel pedig a saját ágyába fektettük, majd első ébredésnél jött mellém, így mindannyian tudtunk pihenni.

2013. febr. 12. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Erre én is kíváncsi vagyok. Az enyém 2 hetes. Kap cicit,meg tápszert is mert kevés a tejem. Aztán megint cicit, mert csak azon alszik el. Megvárom, amíg elalszik, berakom a kiságyába. Kb 2 perc és felébred, sír. Így ő is cicin alszik el és mellettem az ágyban. :( De így nem jó, mert nem szeretnék véletlenül ráfeküdni, meg a nagy ágyban nincs légzésfigyelő sem :(
2013. febr. 12. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs az elveid ellen, és nem akarod szigorúan a kiságyában altatni egyedül, nyugodtan altasd cicin, szerintem jót tesz a babának is, és a tej termelésnek is.

Én is úgy csináltam, hogy cicin elaludt (volt, hogy két órát is cicizett mellettem az ágyban), akkor betettem a kiságyába, és ott aludt tovább. Aztán mikor kezdett sűrűn ébredni éjjel, akkor már volt, hogy én sem tettem vissza, hanem mellettem maradt reggelig. Szerintem a közelség a kisbaba természetes igénye.

2013. febr. 12. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

HA félsz mellé feküdni(egyébként ha nem szedsz gyógyszert, nem dohányzol, nem élsz kábítószerrel, nem vagy depressziós, extra fáradt, aluszékony..., akkor nem fogsz ráfeküdni:). Alváslaboros vizsgálatok szerint az anya nagyon felületesen alszik ha az utódjával együtt alszik, működik az az ösztön, ami nem engedi, hogy kárt tegyünk az utódban.

De, ha nem találod biztonságosnak, akkor a másik lehetőség, amit fentebb is írtam, hogy hordozva altatod a babádat:). Előre kötve lehet vele olvasni, netezni, hátradőlve szunyókálni... Nem tart olyan sokáig ez az állapot, ahogy érik a kis idegrendszerük, egyrészt mélyebb lesz az alvásuk is, ami azt jelenti, hogy nem ébrednek fel a testhelyzet változtatására, illetve hosszabb lesz az alvási ciklusuk is:).

2013. febr. 12. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Felek hogy megszokja most is 2órát volt cicin leszakad a derekam szopi pàrnával is fekve nem tudom sajna szoptatni....
2013. febr. 12. 14:39
 6/11 anonim ***** válasza:

Van egy rossz hírem:), a kicsid úgy jött világra, hogy "meg van szokva":).

GOndolj bele, még csak három hetes picurka, eddig benned volt, növekedett, a tested óvta őt, biztonságban volt. Épphogy "kikerült", ráadásul totálisan önállótlanul. A természet e biztonságos átmenetet többek között úgy oldotta meg, hogy a gyerek például a szopizás által továbbra is megkapja azokat a nyugtató, biztonságot jelentő dolgokat, amik kellenek a nyugalmához, megnyugvásához:). Nincs ezzel semmi baj, nem káros, nem kell siettetni semmit. Meg fog érni arra, hogy cici nélkül aludjon el. Ami segíthet, hogy hordozod, így szopizás, azaz a melled "igénybevétele" nélkül is élvezheti a közelségedet, illetve hogy majd ha kicsit nagyobb lesz, akkor félálomban kicsempészed a cicit a szájából és úgy altatod el.

Örülj neki, hogy tudsz szoptatni, hogy a Kicsidnek te jelented a biztonságot, ami mellett képes ellazulni, és hogy egy ilyen hatékony altató "módszered" van, mint a szoptatás:).

2013. febr. 12. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Az èn kisfiam(10 hònapos) szuletèsètol kezdve velem csak cicin alszik el, apàtàl elfogadja a cumit, tolem nem. Csak az elso 2-3 hònapban tartott sokàig az altatàs, most szopizik 4-5 percig ès màr alszik is .
2013. febr. 12. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a valaszokat csak a suttogó c könyv szerint már napirend kéne ...
2013. febr. 13. 10:23
 9/11 anonim ***** válasza:

1/4/6os vagyok

A Suttogó egy elég megosztó könyv, módszer, én nem szeretem, de nem ítélek el senkit, aki próbál egy könyvet segítségül hívni, ez természetes, főleg első babával:).

Pár szót mondanék róla, ha nem bánod, és ne bántásként fogd fel, kérlek, csak észrevételként:)!

A Suttogó nem nekünk, magyar anyáknak íródott, akik hosszan a babánkkal lehetünk, kihasználva azt, hogy sokáig otthon maradhatunk velük, ezzel "támogatást" kapva például az igény szerinti szoptatáshoz, válaszkész gondozáshoz. Ott, ahol az anyának hamar vissza kell menni dolgozni, érthető ha hamar be kell vezetni egy fix napirendet, szoptatási rendet, hiszen ez "felkészíti a babát az anyától való hamari különlétre(más kérdés, hogy szerintem ha csak rövid ideig is lehet az anya a babával, érdemes válaszkészen gondozni, de ez már másik téma:) )... Viszont Neked valószíbűleg minden adott ahhoz, hogy a kicsi újszülötted, csecsemőd igényeire válaszolva tudd őt hosszan nevelni:). Tehát, az pl. nem rossz oldala a Suttogónak, hogy legyen egy sorrendiség, de ez főleg az anyának lehet segítség. A babának éppen elég biztonságot, a lenagyobb biztonságot az adja, ha az anyja közelében lehet, ehet,ihat, hozzábújhat amikor szeretne. És e mellett, ezzel együtt szépen ki fog alakulni a saját egyénre szabott rendszeretek:).

Ezen kívül a szoptatással kapcsolatban a Suttogó módszere sokszor nemhogy segíti, hanem inkább hátráltatja a szoptatás hosszútávú sikerességét, hiszen a tejtermelésnek az teszi a legjobbat, ha a kicsi akkor és annyi ideig szophat, amikor és ameddig szeretne. Ez az idő a harmadik hónap táján magától is le szokott rövidülni, ahogy fejlődik, "nyílik " a baba, szerintem nem kell siettetni:).

2013. febr. 13. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Abszolút egyetértek az előttem szólóval, gyönyörűen megfogalmazta a dolgokat!
2013. febr. 13. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!