Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mondjam meg az anyámnak, hogy...

Mondjam meg az anyámnak, hogy ne látogassa a picit? Ez megoldás lenne?

Figyelt kérdés

6 hetes a kislányom és az anyámtól rosszul vagyok.

Beleköt olyan dolgokba,amikhez semmi köze nincsen.Pl. az első hetekbe az volt a baja,hogy miért tápszert kap a babánk,ha gyakran tennék mellre a babát,lenne tejem,stb.Baja volt azzal,hogy csak alváshoz adtam rugdalózót a picire,amúgy normális ruhákba járt,folyton át akarta öltöztetni.Abba is beleszólt,hogy miért veszek a babánknak drága ruhákat,amikor semmi szüksége nincs rá.Azért is cseszegetett,mert nem ülünk itthon,hanem eljárkálok a lányommal mindenhova,találkozunk a barátnőimmel és a szintén kisbabás ismerősökkel.Ráadásul folyton jönni akar hozzánk és ha nem vagyunk itthon,hív,hogy hol vagyunk és hogy miért mentünk el,a kicsinek otthon van a helye,stb.

Már megőrjít.Ma azon veszett össze velem,hogy miért hívok a lányomhoz bébiszittert,miért nem bízom rá.

Nem bírom tovább,elegem van a tanácsaiból és abból,hogy próbál minden döntésemet felülbírálni.


Olyanokba szól bele,amikhez semmi köze nincsen és már elmondtam,hogy nem érdekel,amit mond.Akkor megsértődött,de pár nap múlva kezdte elölről...


2013. febr. 12. 18:27
1 2 3 4 5 6 7
 1/64 anonim ***** válasza:
86%
Hát sokat nem tudsz tenni ellene szerintem! Esetleg sokszor mondani neki,hogy nem érdekel! De szerintem azért van amiben igaza van! Én nem mentem ilyen picivel barátnőzni pedig nyáron volt ennyi idős nem influenza szezonban! Meg bébiszitter? Nem mered anyudra bízni? Én nem bíznék ilyen kicsit bébiszittere! Igaz ez csak az én véleményem én magamnak szültem!
2013. febr. 12. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/64 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem mindenben igaza van Anyukádnak!!!
2013. febr. 12. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/64 anonim ***** válasza:
84%
Mond meg neki,hogy vegyen kicsit vissza.Van amihez semmik köze nincsen.Egyébként 6 hetesnek bébiszitter?O.O
2013. febr. 12. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/64 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem megoldás... Nem tudom, hány éves vagy, de úgy tippelem közelebb a 20-hoz, mint a 30-hoz.

Amiket leírtál, teljesen érthető viselkedés anyukád részéről. 6 hetes a babád, és te bébiszittert hívsz hozzá, hurcolod a még nagyon picike babádat. Más még látogatót sem nagyon fogad az első 3 hónapban, hogy védje a picikéjét. A tápszer, anyatej dologba nem akarok beleszólni, alapból abban is a nagyinak adok igazat, de nem ismerem a szoptatás egyéb körülményeit.


Nem beleszólni akar, csak vannak dolgok, amit ő jobban lát, mint te,és ez neked nem tetszik. Ettől függetlenül az unokájáról van szó, akitől nem tilthatod el, sem most sem később. Mellesleg hidd el, hogy egy ilyen gondoskodó nagyi sokkal jobban vigyáz az unokájára, mint egy idegen bébiszitter. Ráadásul ő még szereti is, nem úgy mint aki csak a dolgát végzi a baba mellett.

2013. febr. 12. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/64 A kérdező kommentje:
Nem,nem merem anyára bízni,mert nem bízok benne.A bébiszitter pedig több ismerősünknél is vigyáz a gyerekekre,jókat mondtak róla és ő legalább nem az ellenkezőjét csinálja annak,amit mondok.
2013. febr. 12. 18:40
 6/64 anonim ***** válasza:
86%
Anyukádnak igaza van mindenben,neked kellene elgondolkodnod,de nagyon!!!!
2013. febr. 12. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/64 anonim ***** válasza:
99%

Szerintem ez kamu kérdés. Vagy ha nem, elég érdekes...

Nem hiszem, hogy anyukád látja rosszul a dolgokat. A szoptatás tényleg nem hülyeség és pár hetes csecsemővel azért nem biztos, hogy mindenhova mászkálnék télvíz idején. Na meg hogy máris bébiszitterre bízod a 6 hetes babát.

Ha idegesít anyukád küldd el, de szerintem gondolkozz el azon, hogy nem beszél hülyeségeket.

2013. febr. 12. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/64 anonim ***** válasza:
94%

6 hetesen én sem vinném nagyon programokra és nem is járnék bulizgatni (miért is kell a bébiszittyó?).

A többi tényleg nem az ő dolga.

2013. febr. 12. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/64 anonim ***** válasza:
92%
1 vagyok! Mindenkinek ment a zöld kéz! De azért az nem bizos,hogy a 20 évek elején jár! Én is ahhoz vagyok közelebb és mégis a nagyinak adok igazat nagyjából! De idősebb anyukák is tudnak így gondolkodni!
2013. febr. 12. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/64 anonim ***** válasza:
93%
Valamelyik válaszolónak üzenem, hogy én még 22 éves sem vagyok és "becsúszott" babám van, mégsem passzolom le a gyerekemet és nem hívok rá bébiszittert sem. Tudom, hogy a kérdezőnek szólt, de nem kéne minden fiatal szülővel előítéletesnek lenni.
2013. febr. 12. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!