Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elég ennyi tápszer?

Elég ennyi tápszer?

Figyelt kérdés

Kislányom 7 hós lesz, és ujszülött kora óta 4x eszik össz visz!!Egszerüen nem tudom süriteni az étkezéseket

De elég neki mert szépen fejlődik!!

Igy néz ki egy napunk étkezésileg!

reggel 9 kor 220 ml tápi

13 kor ebéd fél üveg főzi és 120 ml tápi

du 5 kor egy üveg gyümi és tea 100 ml

vacsi 220 ml Milumil jó éjt tápi

Ennyi !!Ez igy jó vagy még adjak neki mást!

a nem irnátok ötleteket?!!

Mert ez igy összesen csak 52 ml tápi ami szerintem kevés!!

Viszont ha csak egész nap tápit adnék neki azt is megenné ,és elég lenne neki!!

3600 gr-mal született

6 hónaposan 7820 gr volt!!

Szép kis husi baba, csak nagyon félek hogy ha nme szik többet akkor le fog fogyni!!


2013. febr. 12. 22:08
 1/3 A kérdező kommentje:
560 ml bocsánat,rosszul irtam
2013. febr. 12. 22:14
 2/3 anonim ***** válasza:

ha már hozzátáplálsz akkor elég a napi fél liter tejalapú. miért is lenne kevés? inkább a szilárd kevés.


próbáld ki így

reggeli tápszer

tízórai gyümölcs (ebéd előtt 1,5 órával a legideálisabb mert annyi idő alatt emészti meg, nálatok a reggeli után is bőven belefér) nem kell sok, csak pár kanál.

majd ebéd főzelék, mondjuk ezt lassan kiválthatnád, fontosabb étkezés az ebéd mint az uzsonna :)


uzsira meg én inkább tejalapút adnék ha be tudod tenni délelőttre a 10órait. majd ha elkezded a tejtermékek bevezetését akkor jöhet ekkor a joghurt, túrókrém. addig tejpép esetleg.


másik az innivaló. 100ml teát hogy érted? csak olyan furcsa :) a többi folyadék víz, ez az extra vagy összesen ennyit iszik? mert minden étkezés után és 2 áétkezés között már meg kéne kínálnod és legjobb lenne ha csak sima forralt-hűtött vizet vagy babavizet adnál neki :)

2013. febr. 12. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Elvileg napi 500ml kell ha már hozzátáplálsz.Egyébként ám nem nagy a súlya...Lányom 3400el született és 4hónaposan 7320gramm és még csak 1 hete töltötte a 4.hónapot.Ha nem fogy,akkor ne aggódj.Lányom is 4-5x eszik 200-220milit és néha gyümölcsöt,de még ő nem kap sűrűn.Inni nem iszik,mert sokszor anyateje van,de van hogy sok a tápszer,de akkor sem iszik.
2013. febr. 13. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!