Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet baja a babámnak ha...

Lehet baja a babámnak ha erőltetik, hogy menjen?

Figyelt kérdés
11hos kisfiam van mászik felál ül megy a butorok mentén nagyon ügyes de menni nem akar még ha fogom a kezét ugyhogy én nem is erőltetem ugy gondolom ha megérik rá akkor ugyis csinálja, de viszont anyòsom folyton pesztrálja hogy menjen mindig felalitja es erolteti a menést pedig szegény gyerek sokszor leakar ülni és mászni.
2013. febr. 13. 11:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Én nem engedtem, hogy erőltessék. Nekem is mindig "vezetgetni" akarta anyós, de leállítottam. Erre persze kaptam, hogy nem segítek neki, és így sose fog megtanulni. 3. gyerek, és a nagyobbak is megtanultak járni, úgyhogy nem aggódok. Szerintem ne engedd neki, hisz a gyerek sem akarja. A védőnőm szerint az csak jó, ha sokáig mászik.
2013. febr. 13. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Baja nem lesz tőle, max elfárad vagy elmegy a kedve. Jól gondolod, nem kell siettetni, majd elindul ő magától, mikor eljön az ideje, ugyanúgy mint a többi gyerek. 11 hósan még amúgy sincs elkésve.
2013. febr. 13. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Az a baj igazábol le se tojja ha raszolok ink azt mondja lusta vagyok foglalkozni a gyerekkel
2013. febr. 13. 11:59
 4/13 anonim ***** válasza:

Szerintem sem kéne erőltetni. Az enyém is 11 hósan ezt csinálta, és csak 13 hónaposan indult el magától. Mi sem vezetgettük soha, majd a saját tempójában csinálja, amikor szeretné.

Sajnállak, hogy ilyen anyósod van :(. Még bennem is felment a pumpa ezen a beszóláson.

2013. febr. 13. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nem szabad erőltetni semmiképpen sem, ne hagyd ezt! Egyrészt a gerincének nem tesz jót, másrészt pedig a kúszás-mászás időszaka az egyik legfontosabb a szellemi fejlődése szempontjából, ha hosszabbra nyúlna (ami nálatok nem is hosszú, mert 11 hónaposan még nem kell tudnia járnia) az sem baj, mert a mászás fejleszti a babákat, összefüggésben van ez a kúszás-mászás időszak a később iskolában elért eredményekkel. Persze, ha valakinek 10 hónaposan jár a gyereke, nem jelenti azt mindenképpen, hogy 2-es tanuló lesz, de erőltetni nem szabad semmiféleképpen!
2013. febr. 13. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Hát kedves kérdező most kezet foghatunk,az én anyósom is dettó ugyan ez a tipus mindenbe beleszól,és le..a.ja én mit szeretnék mindig azt kell csinálni amit ő a pihent agyával kitalál.
2013. febr. 13. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Kb azt akartam írni mint az 5-ös. Egyébként nálunk nem csak az anyós ilyen lökött, hanem a párom egész családja. Az én Kisfiam még csak 7,5 hónapos. Még mászni sem mászik, most kezd előre fele kúszni, épp ma jött rá hogyan kellene. És a sok hülye (már bocsánat, de nem tudom ezt a témát higgadtan kezelni), már most lábra állítja és próbálja mentetni és jó nagyot vigyorognak rajta, nekem a hajam égnek áll, a párom is és én is szólunk, hogy nem kéne, akkor leteszik, aztán mikor nem látom már újra talpon a gyerek. Pár ilyen alkalom és azt hiszem már nem szépen kérem őket, hanem kiveszem a kezükből.
2013. febr. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Én azon az elven vagyok, hogy nem szabad erőltetni semmilyen mozgásformát.

Ha nem tud ülni, nem ültetem.

Ha nem tud járni, nem vezetgetem.

Először mindig hagytam, hogy a gyerekek a bútorok, fal mellett egyedül próbálkozzanak.

11 hónaposan egyáltalán nincs elkésve, nem maradt le semmiről.

3 gyerekem van, és mindhárom felállt a kiságyban 6 hónaposan, mégsem tudtak menni előbb, mint 13 hónaposan.

2013. febr. 13. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
A mászás időszaka nagyon fontos a gerinc szempontjából is. Ekkor erősödnek meg a gerinc melletti izmok és később így nem lesz hátfájós, meg nem lesz gerincferdülése stb. Van olyan baba, aki nem is mászik és egyből járni akar (én is kihagytam a mászást)...kötőszöveti gyengeség miatt sokat fáj a hátam és gyógytornáznom kell. Szóval ne engedd, ne siettessétek!!
2013. febr. 13. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Èn soha nem os vezetgetem de anyòstol a falra tudok mászni és hiába szolok. Tudom hogy nincs lemaradva de ők ezt gondolják...
2013. febr. 13. 13:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!