Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha tejfehérje érzékeny a...

Ha tejfehérje érzékeny a babám azt hogy vizsgálják ki? Vért vesznek?

Figyelt kérdés
2013. febr. 13. 21:41
 1/8 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem vagyok benne biztos, de úgy emlékszem éhgyomorra kell menni, valami lötyit meg kell innia és utána belefújni (bele lélegezni) egy műszerbe. Tudom, hogy valami ételes vizsgálat volt az ilyen, de már nem tudom pontosan mit vizsgáltak. (de valami tejjel kapcsolatos volt) gondolom a baba életkorától is függ azért.
2013. febr. 13. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
4 hónapos
2013. febr. 13. 21:56
 3/8 anonim ***** válasza:

az első, amit írt vizsgálatot, az laktóz intolerancia vizsgálat, nekem volt olyan, amikor 15 voltam (tehát 15éve..) és akkor voltak ott babák is.


a fiam is tejérzékeny, 5hónapos. nekünk egyelőre semmi vizsgálat nem volt, a vér a kakiban elmúlt, mióta nem eszem tejterméket (anyatejes baba). nem tudom, hogy mikor fogják megvizsgálni, még nem volt róla szó. sztem amúgy nem vesznek vért, hanem tejterhelést csinálnak. és ezt időnként ismétlik. viszont azt tudom, hogy közte hosszú ideig kell teljesen tejmentes diétán lennie. a tied is anyatejes baba?

2013. febr. 13. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az enyém 7 hós és vért vettek, allergia vizsgálat is volt.

De egyébként adnak tejfehérje érzékenységre való tápszert és ha megszűnik minden gond, akkor azt mondják, hogy nem bizonyítottan érzékeny, de felírják a tápszert. A vérvétel nem ad egyáltalán biztos eredményt, de 4 hós babánál nem nagyon csinálnak mást (legalábbis ahol mi voltunk gasztroenterológián ott nem csináltak mást).

2013. febr. 13. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
4-es vagyok: ha anyatejes, akkor táged állítanak tejmentes diétára, ha nem segít, akkor jön a tápszer.
2013. febr. 13. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!mostmár csak tápszeres mert az anyatejtől rettenetesen szenvedett,hiába nem ettem tejes dolgokat.már kaptam időpontot 3 hét mulvára.addig szenvedés.bár most megpróbálunk egy másik tápszert mert a védőnőm szerint csak azzal van gond.hát remélem tényleg.
2013. febr. 15. 14:12
 7/8 anonim ***** válasza:

Próbáld addig meg a Milumil Peptit vagy Pregomint (előbbi tjfehérje érzékeny babáknak van, utóbbi tejfehérje+laktóz). Kisfiam Peptit issza (de csak grízpéppel keverve hajlandó vagy Sinlaccal vagy Sinemillel sűrítva). Amióta egyébként Peptit iszik, azóta a pocakfájása is megszűnt.

Milyen tápszert iszik a babád?

2013. febr. 15. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
most váltottunk beba 1 re,mert eddig olyanokat ivott amik hasfájásra meg szorulásra oltak.lehet ez volt a baj. a védőnőm nem hiszi hogy allergia lenne.azt mondta ezt még próbáljuk meg.meg a hozzátápit is elkezdtük.
2013. febr. 16. 21:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!