Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Manduca csatos háti hordozó...

XStefix kérdése:

Manduca csatos háti hordozó vagy Bora mei-tai?

Figyelt kérdés

Mindkettőt próbáltam, kényelmesek, a fiamnak is, de nem tudok dönteni...

A fiam 8 hónapos, nagy súlyú (10 kg), hozzá van szokva a hordozáshoz. (Eddig Liliputiban vittem, de az nem a legjobb minőség, legalábbis nekünk.) Én viszont eléggé derékfájós vagyok, és a vállam, nyakam is gyakran húzódik, szóval kímélni kellene. Elsősorban itthon a házimunka alatt hordozok, de jó időben a játszóra vagy rövidebb sétákra, boltba is így megyünk. Mivel lassan mászni fogunk és szepaszorongunk, fontos a gyors és könnyű használat.


A mei-tait gyorsabban fel tudom venni, mert ismerem, és talán vékonyabb, szellősebb is nyáron. ?

A csatos viszont mintha jobban párnázott lenne. Nem osztja el annyira a súlyt talán, de mégse terheli túl a vállaimat.

Milyen szempont lehet még fontos? (az anyagi most nem számít)



2013. febr. 14. 12:41
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem a mei tai,főleg, hogy írtad, hogy gyorsabban is veszed fel. Nekem az van,(gremese) csatosom nincs, nem is volt, de valahogy a mei tai-t jobban variálhatónak gondolom, több lehetőséget látok benne
2013. febr. 14. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
(Enyém már 12 kiló felett, de háton egyáltalán nem megterhelő vinni. Liliputi rugalmasod van? Az tényleg nem a legjobb már ilyen súlynál)
2013. febr. 14. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szervusz, Kolléganő:)!


Én a mei tai- ra szavazok, életkorilag is inkább való nektek(csatosba inkább a már járni tudó gyerkőcöket ajánlatos hordozni):). Ezen kívül pedig a mei tai, ha már nagyobb lesz, olyan szempontból jobb lesz, hogy ha már nem ér az ülepe térdhajlattól térdhajlatig, a szárakkal tudod kicsit "szélesteni" a bodyt.

Ja, és a Bora mei tai- okat szívből ajánlom, szépen megpuhulnak, ölelősek(ami azért még fontos egy 8 hónaposnál, főleg ha el is alszik benne), nekem is volt, nagyon- nagyon szerettük:).

2013. febr. 14. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. :)

Hm hm, pedig én pindúrt inkább a csatos felé hajlok...

Borából a használt is jó, ha találok? Mert úgy tudom, hogy pl. Nandu kendőt jobb használtan venni, mert az új anyaga nagyon lassan járatódik, törik be. (Nekem is van egy karikás Nandum, amit újonnan vettem, hát elég sprőd..)

2013. febr. 16. 16:13
 5/7 anonim ***** válasza:

Jó a használt, sőt:). Erre is érvényes, ami a kendőre, hogy ha már be van törve, sokkal kényelmesebb:).

Ami miatt inkább a mt.- t javaslom, az az, hogy mivel sokkal állíthatóbb mint a csatos, sokkal inkább tudod magatokra igazítani, jobban öleli, tartja a babát. Ezen kívül neked is kényelmesebb lehet, hiszen sokkal nagyobb mértékben tudod állítnai pl., hogy milyen magasra kötöd, így hova terhel inkább(derékra/ vállra)...

2013. febr. 16. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Értelek, én is így gondoltam korábban. :)

De valahogy viselésnél mégis a csatos tűnt picit jobbnak... Kérdeztem erről egy ismerős tanácsadót is, és ő is azt mondta, hogy a mt ugye ki tud azért lazulni, ha sokáig rajtam van; viszont ez a csatos, ha egyszer beállítom a pántokat, akkor úgy marad és kész. És tényleg nagyon fixnek tűntek a hevederek.

Az ölelés mondjuk igaz, de ennyiből a Liliputim volt a jobb, az még jobban ölelt. Sőt, a Close volt anno a tuti. :) Nem tudom, nekem úgy tűnt, hogy a fiamnak annyira nem lényeges az ölelés, és talán ez háton már kevésbé számít, nem? A csuklya viszont létkérdésnek tűnik, könnyen bukik a feje, ha beszunyál. :)


De ha van még szempontod, mondd ám, lehet, hogy kihagytam valami fontosat! :)

2013. febr. 18. 19:28
 7/7 anonim ***** válasza:

A dupla csomóra kötött mei tai sem lazul ki:), illetve amit kilazulásnak szoktunk érezni, azt a csatosnál is fogod, mert az abból adódik, hogy ugye amikor készülődtök, indulóban vagytok, vagy csak otthon veszed magadra az eseteg nyűgös, éber gyereket, akkor a te és az ő izomtónusa is fokozott. Azonban mikor kiértek a levegőre, vagy a mocorgástól("ringatástól") ellazul a gyerek, és te magad is, akkor egész más lesz az izomtónus, "összeestek" mindeketten:), ezért érződik egy idő után lazábbnak a hordozó. A csatost is egy idő után érdemes utánahúzni, hogy ezt a csökkent izomtónust "lekövesse" a hordozó, ahogy a mt.- t is:).

Szóval ez szerintem nem "perdöntő":).

A csatos "előnye", hogy valóban kicsit gyorsabb lehet, de ha beleveszed az állítgatást, akkor máris nem gyorsabb, illetve kis gyakorlással a mt. kötözése pitiáner dolog lesz:). Vitathatatlan előnye viszont, amit már fentebb is írtam, hogy sokkal inkább a mindenkori magatokra állítható:), sokkal inkább "le tudja követni" a baba hajlatait, testtartását, az ölelősség nem csak a "lila" oldalról előnye:).

2013. febr. 18. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!