Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti elmennétek másik dokihoz...

Ti elmennétek másik dokihoz is ilyen helyzetben? (véres kaki)

Figyelt kérdés
5 hós anyatejes kislányomnak kb 1 hónapja egyik napról a másikra véres lett a kakija, ami annyit jelent, hogy véres csíkok vannak a palusban kakikor több helyen is. A doki akkor azt mondta, hogy vagy K vitamin hiány, vagy tejfehérje allergia. Kapott soron kívül 2 adag K vitamint, plusz tejmentes diétába kezdtem. 2 nap múlva már nem volt több véres kaki. 2 hét múlva elkezdtem fokozatosan visszatérni a tejtermékekhez doki tanácsára (hogy lássuk tényleg az okozta-e), először csak sajtot ehettem. Kb 8-9 napig ettem sajtot, elég sokat, semmi baj nem volt, aztán 3 napja megint véres lett a kaki, úgyhogy a doki mondta, hogy most már végleg álljak le a tejtermékekkel, egyéb vizsgálat nem szükséges, tuti allergia miatt van. De azóta eltelt 3 nap, és még mindig van benne vér, plusz soha semmi más tünete nem volt, pedig úgy olvastam, hogy kiütés, hasfájás stb is együtt jár az allergiával. Szóval nem vagyok nyugodt, egyrészt mert nem múlik el, másrészt mert nincs meg több tünet az allergiához, és félek, hogy mi van, ha nem is allergia okozza a vérzést? Pláne, hogy egy csomó ideig ettem a sajtot a visszaszokásnál, és semmi baja nem volt, pedig ha tényleg az lenne a baj, akkor már másnap jelentkezett volna, nem? Szóval nem tudom, hogy bízzak a dokiban, és a diétán kívül ne csináljak semmit, vagy mégis vigyem el máshová is megvizsgáltatni? De hová? Vagy volt olyan, akinek a kisbabája szintén allergiás volt, és tényleg csak ennyi volt a tünete?
2013. febr. 14. 13:48
 1/9 anonim ***** válasza:
gyermekgasztroenterológiára vidd el szerintem,mi gyanúsak voltunk,de nem lett az.Vérvétel volt,2 hét múlva eredmény
2013. febr. 14. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
és oda kell beutaló, vagy mehetek csak úgy?
2013. febr. 14. 13:52
 3/9 anonim ***** válasza:

Bízz az orvosban! Két allergiás gyerekem van! Elmúlt a vér a kakiban, amikor leálltál a tejtermékekkel. ez rendjén van. Majd amikor visszatértél a sajttal, ami nem egy erős tejtermék, az ő szervezete lassan telítődött. Ezért jelentkezett csak később a vér a kakiban. Ha elkezdtél volna inni két pohár tejet naponta hamarabb megtelt volna a szervezete és hamarabb reagált volna rá. Most adj neki való probiotikumot, mert a véres kaki azt jelzi, hogy szépen lerombolódtak odabent a dolgok.

Nem mindenkinél egyformák a tünetek ám! Van aki erősen reagál alig egy kis tejporra, van aki sok tünettel bír.


Nem ártasz ha megnézeted másik orvossal,de ő is valószínű ezt fogja mondani amit a te orvosod. Még tesztet nála nem csinálnak, majd 1 évesen.

2013. febr. 14. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
nekünk kellett,+időpontot kérni is(debreceni klinika)Dr.Nemes Évánál voltunk.Nagyon szimpatikus,kitűnő szakmailag!
2013. febr. 14. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szerintem 3 nap alatt nem ürül ki a szervezetből a tej.

A másik kérdésedre én válaszoltam, hogy nekünk vírustól volt. De azóta megjött az ÁNTSZ eredmény (székletet levette a gyerekorvos és elküldte) és kiderült, hogy baktérium okozta. Antibiotikumot kellett szednie. Nehéz ezt így kitalálni, de persze, okozhatja a tej is.

Még egy pár napot adjál magatoknak, hogy kiürülhessen a szervezetből a tej.

De persze, gasztroenterológust is felkereshetsz ilyen esetben, sajnos a vérvétel eredménye sem ad biztos választ.

2013. febr. 14. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A vérvétel sajnos nem pontos. Nekünk tökéletes volt a véreredmény. Majd a tejtermék bevezetésénél rettentő véres kakik lettek.


Egyébként kell beutaló.Itt pl sokat kell várni, hónapokat.

2013. febr. 14. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
köszönöm! és milyen probiotikumot ajánlotok?
2013. febr. 14. 14:00
 8/9 anonim ***** válasza:
protexin!
2013. febr. 14. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mikor a kislányomnál megjelent a véres széklet az allergia miatt, utána kb. 5-6 hétig volt még véres a kakija.
2013. febr. 14. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!