Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Citrusfélét miért nem lehet?

Citrusfélét miért nem lehet?

Figyelt kérdés
mindenki mondja allergiás reakciót válthat ki.azonnal miután megeszi?vagy nagyobb korában lesz allergiás rá ha adok neki 1 éves kora előtt?én nem ismerek embert,aki pl a citromra vagy a mandarinra allergiás.valaki elmagyarázná nekem ezt a tiltást?
2013. febr. 14. 14:01
 1/9 anonim ***** válasza:
Szia! Kiütéses lehet tőle, mert pici korban allergizálhatnak. A kisfiam 1 éves volt, amikor adtam neki mandarint, de icipici citromot tettem a teájába már 1 éves kora előtt is.
2013. febr. 14. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
én erről nem is tudtam adtam is neki egy éves kora előtt narancs levét facsarva, utána mandarint is imádja , mikor mesélet a védőnőnek miket eszik akkor mondta, hogy nem kellene, hát nálunk semmit nem váltott ki.
2013. febr. 14. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én a saját esetemet tudom elírni.

Kb. 2 hónapos koromban kezdték a hozzátáplálást többek között tahéntejet is kaptam. Most nem részletezném az okokat.

Most 33 éves vagyok. Allergiás vagyok az almára, az őszibarackra, a zellerre, a káposztára, a dióra, mogyoróra, mákra, a paradicsomra. Allergiás vagyok a pollenekre is. Emellett cukorbeteg vagyok, naponta 4x inzulinozom magam.

Az allergiák közül egyetlen egy sem akkor jött elő, amikor először ettem ezeket. A pollenallegia kb. 10 évesen jött elő, az ételallergiák kb. 16-18 évesen, a cukorbetegség pedig huszonévesen.

Én éppen a citrusfélékre nem vagyok allergiás, de bármilyen ételre lehet valaki az.

2013. febr. 14. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

3-as vagyok.

Most lehet, hogy többen le fogják írni, hogy nem biztos, hogy a korai hozzátáplálástól vannak a betegségeim. Már más kérdésnél megkaptam.

Persze, lehet hogy nem attól. De nem tudunk visszamenni az időben és kipróbálni, hogy mi lenne ha másképp történik a csecsemőkori etetésem. Én nem tudok annál jobbat nyújtani most a kisbabámnak, hogy betartom a jelenlegi ajánlásokat.

2013. febr. 14. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Elméletileg azért allergizálhat, mert nem a mi klímánknak megfelelő gyümölcsök, vagyis normál esetben nem találkozna vele a szervezet, vagyis nincs felkészülve "ellenanyagokkal".

Ehhez képest nekem kifejezetten a védőnő mondta, hogy elég csak levekkel kezdenem a hozzátáplálást, pl almalé után tehetek bele egy kis mandarin, vagy narancslevet...én csak bólogattam, de a mai napig nem tudom, hogy adjak e neki ilyet...

5 hónapos baba anyukája

2013. febr. 14. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

Egy rokonom allergiával foglalkozóorvos. Szerinte azért van ma annyi allergiás gyerek, mert későn szoktatják őket a természetes ételekhez. A kialakult allergia már nem gyógyítható, csak a tüneteket lehet enyhíteni.

30-40 évvel ezelőtt nem voltak allergiás gyerekek. Ha valamelyik csalánkiütéses lett, akkor néhány hétig nem adták neki azt az ételt, utána apránként szoktatták hozzá.

Ma is azok között van sok allergiás, akiket a tápszergyárak ajánlásainak megfelelően etetnek.

2013. febr. 14. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Kedves Utolsó, ez érdekes, a fiam ekcémás és a mi allergológus, immunológus bőrgyógyászunk, aki osztályvezető főorvos is a 6 hónapig anyatejes táplálást pártolja. 7,5 hónapos és pár kanálnál tartunk délelőtt,teljesen jól fejlődik, 7 hónaposan 8200 gramm. Nem is fogom erőltetni, az én véleményem is az, hogy a későbbiekben a korai hozzátáplálásnak több hátránya lehet, nem hinném, hogy a 6 hónapig anyatejes (tápszeres) táplálásnál van jobb. Szerencsére, ebben a témában sem tartanak pisztolyt az ember fejéhez, így mindenki a megfelelő ismeretek birtokában dönt arról, mikor és mivel táplálja a gyermekét. Bizonyos zöldségek és gyümölcsök keresztallergiát válthatnak ki: pl. paradicsom.
2013. febr. 14. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
na szóval,kiütéses lehet tőle miután megette?ha adok neki pl mandarinlevet és nem kiütéses tőle,nincs baj?vagy adok neki így 8 hónaposan és 10 évesen allergiás lehet majd a káposztára pl?bocs ha egyszerű vagyok.
2013. febr. 14. 16:08
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia!

11 hónapos a Kisfiam, kb. 9,5 hónapos kora óta majdnem minden nap délután elmajszolgat 1 mandarint. Először 1 gerezdet kapott, aztán mivel nem volt baj, már adtam neki felet, mostmár simán megeszik egy egészet. A banánt is imádja. Narancsot most kapott a héten először, mert most nagyon finom édes, és lédús volt, amit kapott anyukámtól :)

Most nézzem, hogy sír és remeg a kaja után? Olyan jóízűen eszi.

Ja és 6 hónapos koráig ő is csak anyatejes baba volt, de azóta szépen lassan kitágult az étlap :)

2013. febr. 14. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!