Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 20 hós kislányom nem megy oda...

20 hós kislányom nem megy oda a nagyszüleihez, van valakinek hasonló problémája?

Figyelt kérdés

A férjem szüleiről lenne szó. Nem sokat foglalkoznak a gyerekkel, ritkán is találkozunk velük, 2 hetente mondjuk. Sokszor anyósom olyan erőszakosan ad a gyereknek puszit és nem érti meg, hogy inkább lassan de biztosan közelítsen a gyerek felé. Ha elmegy a gyerek mellette, akkor elkapja a kezét és odarántja, a gyerek meg húzódna el, de nem érti, hogy ne erőszakoskodjon vele. Ha mondják neki hogy gyere ide, akkor se megy oda, nemhogy még a nyakukba is boruljon. Rossz látni, mert az én szüleimet viszont imádja, bújik hozzájuk, ami persze jó, de a másik nagyszülőkkel sosem lesz ilyen kapcsolata. Meg hát ők le se ülnek játszani vele (soha nem is izgatta őket az, hogy játszanak vele).

Én attól félek, hogy majd ki tudja fejezni magát a gyerek, akkor mondani fogja, hogy nem akar hozzájuk elmenni (van, hogy most is rázza a fejét), és majd a férjemnek iszonyat rosszul fog esni. Volt/van valaki hasonló helyzetben?



2013. febr. 14. 14:49
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem értem, mi a probléma?

A gyerek nem szereti őket, ha majd ki tudja fejezni magát, bár szerintem ez is egyfajta kifejezés, akkor majd el is fogja mondani. És? Téged ez miért zavar? Kierőszakolni a szeretetet? Nem fog menni. Érzelmeket hazudni egy gyerek sosem fog.

Semmit nem tudsz tenni. Hagyd. Ha anyósod ilyen hát ilyen.

Nálunk a párom nagyanyja ilyen mint a Te anyósod. Engem nem izgat az egész, elmondtam neki, hogy ez egy kisgyerek de nem egy baba, vannak szükségletei, van akarata, van amit szeret és van amit nem, többek közöt nem szereti ha valaki a hátamögé megy és hátulról átkarolja, lefogja csak, hogy megpuszilhassa. Speciel én sem szeretem ha ahátam mögött settenkednek.

Ha valaki ezt ésszel nem éri fel, azt csak sajnálni tudom.

2013. febr. 14. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Én csak szeretném ha minden nagyszülőjét szeretné. Jó, biztos szeretni fogja őket is, csak távolságtartóan. Viszont ez meg majd biztos rosszul fog esni a férjemnek, engem ez bánt.
2013. febr. 15. 14:30
 3/7 anonim ***** válasza:
Az én kislányom 3és féléves és ő sem szereti a férjem szüleit.Apósomnak nem is köszön,csak ha ráparancsolunk.Utálok rászólni,mert sajnos igaza van a gyereknek.Ők még nagyon őszinték,és nincsen bennük a jópofizzunk annak akit ki nem állhatunk.Ő szegényke úgy éli meg,hogy elkapják lefogják,mint valami kis vadat,csakhogy összepuszilgassák.Ha te sem szeretsz valakit,te sem örülnél neki ha erőszakoskodna.A párommal ezt mi megbeszéltük,és ő is tudja az apja nem egy gyerekek álma ember,így elfogadja ezt a dolgot.Apósom meg már csak legyint rá,mert megszokta már,hogy az unokája rá sem hederít.
2013. febr. 18. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem azért többször is elvihetnéd hozzájuk ha egyszer igy szeretik,inkább örülnöd kéne ennek,van aki rá sem néz az unokájára,az jobb? amúgy meg ne te akard ebből a részből irányitani a gyereket,egy puszi vagy ölelés még egy gyereknek sem ártott meg!úgyhogy ne féltsd hanem vidd gyakrabban ha tudod szerintem!a te szüleidhez biztos azért bújik,nem gondolod?ha meg igy van,azt a férjed is látja,az szerinted nem bánthatja?
2013. febr. 18. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
48%

Szerintem erről Te is tehetsz. Mondani kell a gyereknek hogy mentek a nagyszülőkhöz és milyen jó lesz ( Őszintén) mennyire szeretik Őt, igaz már nem tudnak úgy játszani ,de egy csomó érdekes dolgot tudnak pl...és lehet sorolni Nagypapi biztos szívesen mesél milyen volt amikor gyerek volt,nagymami süt valami finomat

amikor ott vagytok pedig terelgetni a kapcsolatot.

Mama vár egy kicsit mindjárt odamegyünk és megöleljük.

Simogasd meg papa kezét.

Sőt a gyerek készüljön valami rajzzal ha már elég nagy 2 éves körül ...

A jó kapcsolat nem csak úgy van hanem tenni kell érte. Kihasználni azokat az adottságokat ami van. Pl ha mamánál vannak tyúkok az érdekes lehet :)

A várakozás készülődés pedig ünneplőbe öltöztet egy eseményt.

2013. febr. 18. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi a hozzászólásokat!

Eleinte sűrűn találkozott a nagyszülőkkel, anyósom jött majdnem minden délbe, míg picibaba volt a lányom. De akkor is olyan gondok voltak vele, hogy bement a babához mikor aludt és kivette a kiságyból. Hozzá kell tenni, hogy anyósom alig tud menni és majdnem elejtette a gyereket is, úgy kapta el a férjem, mert már csúszott ki a kezéből. És képes volt felébreszteni az alvó babát. És nem híres se anyósom se apósom a kézmosásról, az ujjszülött csecsemőt is úgy akarták fogdosni meg puszilgatni, hogy kezet se mostak. Úgy szóltunk rájuk, hogy arra van a fürdőszoba.

Na ebből a férjemnek is elege lett és ő mondta, hogy nem hozza el őket ezentúl csak ritkán, majd inkább mi megyünk, úgyhogy hétvégente szoktuk őket meglátogatni, akkor ott vagyunk egész délután, de van hogy csak két hetente jutunk el.

Az én szüleim jönnek majdnem minden nap, vagy kétnaponta. De ők gondolnak egyet felpattannak a biciklire vagy sétálnak és már itt is vannak. Meg hát ők játszanak, foglalkoznak a gyerekkel, anyukám süt főz neki, anyósom megmondta hogy ő nem is fog sose sütni süteményt, majd megmondja a gyereknek is ha nagyobb lesz hogy mondjad anyádnak hogy süssön ő. Olyan fura nő egyébként, mert van hogy érdeklődik a gyerek iránt, de ha náluk vagyunk mintha le se tojná, nem foglalkozik vele azon kívül hogy erőszakosan meg akarja puszilni.

Biztos nem fog megváltozni, ő ilyen, én természetesen nem fogok elzárkózni ha a gyerek hozzájuk akar menni, de ha nem akar akkor ne vigyem? Vagy erőltessem rá, hogy márpedig a nagyszülőkhöz menni kell? Mert sajnos ahogy állnak a dolgok szerintem nem fog vágyódni hozzájuk, az meg nagyon kellemetlen lesz.

2013. febr. 19. 14:28
 7/7 anonim ***** válasza:
19%
atyaég,hihetetlen milyen nehéz lehet lemosni a kisbabád arcát vagy kezét a piszkos szeretetük után :O :(((( hogy te mekkora egy ....nem irom ki mi vagy nevetséges,hisz kiolvasni a soraidból,hogy te csak a TE rokonaiddal akarod szerettetni azt a gyereket!!! szép kis feleség is vagy mondhatom,álszentke .. :/
2013. ápr. 8. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!