Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akik ellenkező nemű babát...

Akik ellenkező nemű babát szerettek volna, mint amilyen lett, hogyan "békéltetek" meg vele?

Figyelt kérdés
Nem rólam van szó, nekem még gyerekem sincs, úgy gondolom mindegy csak egészséges egyen, de több anyukának is megvan az elképzelése arról, milyen nemű babát szeretne.
2013. febr. 14. 19:18
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A többségnél nem lesz baj, hiszen az ember csak rájön, hogy a kicsi lény az ő vére, és tök mindegy mi van a lába között. :)

Barátnőm nagyon lányt akart, és a 32. hétig azt mondták az is lesz. Aztán kiderült fiú...teljesen kikészült, nem tudta elhinni.

Most már 2 éves a fia és úgy imádja, hogy el sem tudja képzelni, hogy lánya legyen. :)

Talán egyszer olvastam egy anyukáról, aki a baba születése után sem békélt meg a kisfiával, teljesen depressziós lett ettől.

De ez ritka szerintem.

Egy anya szeretete képes felülkerekedni a gyermek nemén!

2013. febr. 14. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Fiút akartam,kislányunk lett.Hogy hogy békéltem meg vele?!Elmondom én neked:amikor a a 40.héten,16 óra vajúdás után úgy rohantak császározni,hogy vagy születik egy oxigénhiányos gyerekem,van vagy egy cseppnyi esély arra,hogy egészséges lesz,akkor igen:pont azzal volt időm foglalkozni,hogy milyen nemű babám fog születni.Nekem is volt elképzelésem.És?Van egy egészséges,gyönyörű 3 éves kislányom.Ez a lényeg.

Most 28 hetes vagyok a kis tesóval.Ismét kislányunk lesz.Csak most már nem érdekel.Nem úgy álltam a babprojekthez,hogy fiút akarok,hanem úgyhogy egészséges gyereket akarok.Ennyi:)Szeretettel várjuk Dóri babát:)

2013. febr. 14. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 frászkarikaborsó ***** válasza:
100%
Mindig arra készültem hogy lányom lesz, már a neve is megvolt, aztán persze ahogy ez ilyenkor lenni szokott, kiderült hogy mégis kisfiút várok. Először csalódott voltam, de aztán megszoktam a gondolatot és amikor megszületett, már eszembe sem jutott hogy előtte mindig is lányt akartam. Nem cserélném el most már :) Sőt, ha a második fiú lesz, azt sem bánom :D
2013. febr. 14. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Kislányt szerettem volna. A 12. heti ultrahangon megtudtam, hogy kisfiú, zokogva hívtam fel a férjemet, aki persze fiút szeretett volna. Nem tudtam, hogy mihez fogok kezdeni egy kisfiúval, mert én egy hajfésülgetős, játékbabával játszó anyukának gondoltam magam.

Pár nappal később nem értettem, hogy hgy lehettem annyira hülye, hogy 1 percig is foglalkoztam vele és még bőgtem is, hogy nem kislányunk lesz.

Már 7 hónapos a kisfiúnk és el sem tudnám képzelni, hogy kislány legyen (nem is akarom elképzelni, imádom a fiam).

2013. febr. 14. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

meg en sem vagyok anyuka, sot, egy hamar nem is igen leszek :)

De nekem teljesen mindegy, ugy is tobb gyereket tervezek. Szeretnek lanyt is, fiut is! Bar jo lenne, ha lanyom lehetne eloszor, de nem bannam azt se, ha fiam szuletne. Amig egeszseges, nem erdekel semmi mas tenyezo!

2013. febr. 14. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Két ismerősöm is volt akik akkor vártak babát amikor én a lányomat,mindkettő a 3.fiát várta,és nem is leplezték csalódásukat,hogy fiú lesz és nem lány.Több gyereket egyikük sem akart.Az egyik anyuka,mikor megtudta hogy lányom lesz(a 2. babám)közölte viccesen hogy cseréljünk már.Persze mindketten megbékéltek a dologgal.Amikor én vártam a 3. gyereket,lánynak örültem volna,a férjem és mindenki más fiúnak.Fiú lett,és amikor megtudtam ,hogy az lesz bevallom volt bennem némi csalódás.De gyorsan megbarátkoztam a gondolattal,és ma már nevetek magamon.Én lányos anyukának tudtam elképzelni magam,és ááá dehogy.Egy fiú egészen más.Örülök hogy ezt is megtapasztalhattam.
2013. febr. 14. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

1 évet vártunk arra hogy teherbe essek, végig lányt akartunk, már a neve is megvolt. A 13. héten megálmodtam hogy lányunk lesz. Aztán a 18. héten közölte a doki hogy fiú... a férjem örült, mert ő kezdte úgy érezni hogy inkább mégis fiút akar, én meg két hétig csalódottan éltem az életemet mint egy árnyék olyan voltam... Aztán 1-2 hét múlva mentünk babaruhákat vásárolni és amikor láttam hogy milyen cuki fiú ruhák vannak, egyre jobban megjött a kedvem a fiúhoz. Most már el sem tudnám képzelni másképp. Örülök hogy fiúnk lesz és nagyon várjuk már.

33hkm

2013. febr. 15. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 3 fiam van, de egy pillanatig sem voltam elkeseredve egyik terhességnél sem, hogy megint kisfiú születik... Hiszen nem a nemét szereted meg, hanem azt a kis személyt, aki megfogant benned!!! Az viszont sokszor bosszant, hogy sokan sajnálkoznak, és hangot is adnak neki, hogy 'Jaj Te szegény 3 fiad van'... Nem tudom miből gondolják, hogy az ember boldogtalan ettől... Biztos magukból indulnak ki... :o(
2013. febr. 15. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is mindig lányos anyukaként képzeltem el magam, de a terhesség alatt valamiért úgy éreztem, hogy fiú lesz. Mikor az un-n mondták, hogy kisfiú, nagyon örültem és egyáltalán nem voltam csalódott egy percig sem.
2013. febr. 15. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!