Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Járóka kontra játszósarok?

Járóka kontra játszósarok?

Figyelt kérdés
Ti melyiket alkalmazzátok, használjátok? Mindkettőről olvastam hideget-meleget. 2 hónapos a babám, hamarosan aktuális lesz valamelyik verzió. Tapasztalatok?
2013. febr. 14. 23:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nekünk nagyméretű járóka volt, (nagy a nappali is). Ha hirtelen ki kellett szaladnom valamiért (pld. a fürdőbe, vagy wc-re) gyorsan beletettem... :) vagy ha forró vízzel dolgoztam, pld. tésztát szürtem le, vagy ilyesmi. Amúgy meg elvolt benne, persze túl sokáig nem. :) Azóta összecsuktuk és a padláson hever.
2013. febr. 14. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
az enyém egy percig nem maradt meg a járókában, játszósarok meg nem lett kialakítva
2013. febr. 14. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nálunk babakarám van, az összes elem összekapcsolva járókaként, így kb 4-szer akkora, mint egy átlagos járóka. Ha nem tudunk rá figyelni 100%-osan, akkor ebben van, egy ideig elvan ott a játékaival, de azt nem tűrné, hogy egész nap bezárva legyen :)
2013. febr. 15. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Fiam nem szeret a földön lenni, így a járóka sem lenne megoldás, és nem is olyan nagy a nappalink, hogy elférjen egy járóka kényelmesen. Pont elférne, de akkor meg azt kéne kerülgetni. Nagynénémnek a mások által említett karám volt, de nekik óriási nappalijuk van, el is fért. Ha kimegyek beteszem gyorsan a kiságyba. Amúgy nálunk a játszószőnyeg van a földön, azon és körülötte a játékai. Tehát a játszósarok jött be nálunk, bár most már kúszik, így az egész nappali az övé:)
2013. febr. 15. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nálunk nem volt járóka, takarón a játszósarokban játszott, ha meg "vészhelyzet" adódott, egy hálós utazóágyba raktam pár percre, amit ugye utazóágynak is használunk (több, mint 2 éve, bár lassan kinövi).
2013. febr. 15. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

2 és fél hós a babám.

Mi járókát használunk pár hetes kora óta. Abban van a játszószőnyege, napközben a nap legnagyobb részében ebben van. Tegnap átfordult az oldalára, így lassan leteszem a játszószőnyeget a földre, a járókát is meghagyom arra az esetre, ha ki kell szaladnom, vagy ha alszik, ne a földön tegye. Ha már mászni fog, akkor is meghagyom a járókát játéktárolónak és ha jön a postás :))

2013. febr. 15. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nem túl nagy a lakásunk, de járókát akkor se használtam volna, ha lett volna helye, mert a szakemberek szerint jobb, ha a gyerkőcöt nem korlátozzuk a mozgásában...

Úgyhogy a nappaliban kezdetben egy nagy pléden fetrengtünk, plusz volt játszószőnyege is, egészen addig le volt terítve, amíg el nem kezdte gyakorolni a kúszást, akkor már gátolta, ha felgyűrödött alatta, úgyhogy onnantól maradt a szőnyeg, és betekeregte először forgolódva, majd kúszva a szobát, majd az egész lakást..

Persze kényelmesebb berakni a járókába, és akkor biztosnágban van, viszont a mozgásfejlődésére jobb hatással van, ha szabadon lehet....nyilván ez nem 3 hónaposan lényeges, hanem később, de nyilván ha megszoksz egy megoldást, nem fogsz váltani...A nagyszobát akadálymentesítettük 100%-osra, tehát felügyelet nélkül is benne mertem hagyni, amíg kinn voltam a konyhában...nyilván ránéztem sűrűn...

Arra a pár percre pedig visszaraktam a kiságyába, amíg felmostam, stb...

2013. febr. 15. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Én is járókavásárlás előtt állok.De az én problémám a méret. A 100*100-st kicsinek találom, a most 4,5hós 70 cm feletti babának. Eddig a franciaágyon jasszolt, de néha az is kicsinek bizonyul.

Ez a karámos dolog tetszik, hely is van hozzá. Hogy kell kialakítani és miből????Köszi.

2013. febr. 15. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nem vagyok sem jaroka, sem karam parti, de nekünk muszaj hasznalni, mert a nappaliban van a kandallo es nem szeretnem ha a gyerek megegetne magat. Ezert valasztottunk allithatos karamot igy vegülis szabadon mozog a kicsi a lakasban, csak az ajto, a kandallo es a tv van levalasztva, amihez nem mehet közel.

[link]

Nekünk ilyen van es en nagyon szeretem. Kintre is hasznaljuk kenyelmesen, ha behozom csak attörlöm a talpat es megy is vissza a nappaliba. Nekem is kicsinek tüntek a jarokak, az meg, hogy a nappalit teljesen gyerek biztossa tegyük, minimum egy epitkezessel ment volna...

2013. febr. 15. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
7-es! Mi pl nem a kényelem miatt használjuk a babakarámot (ami kb beteríti az egész nappalit, csak a veszélyes helyeket zárja el), hanem a baba biztonsága érdekében. Nincs benne egész nap, csak amikor nem tudunk állandóan a sarkában lenni, akkor beletesszük, hogy biztonságban tudjuk.
2013. febr. 15. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!