Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Éjjel sírni kéne hagyni? Van...

Éjjel sírni kéne hagyni? Van akinek ez bevált?

Figyelt kérdés

4,5 hónapos a kisfiam, anyatejet kap, és éjjel-nappal másfél-két óránként cicire kéri magát. Az éjszakai ébredések nagyon fárasztóak, de nincs szívem sírni hagyni.

Védőnői tanácsra elkezdtük a hozzátáplálást tejpéppel, de ezt is csak fokozatosan tudom bevezetni, mert félek, hogy begyullad a mellem, szóval nem igazán hozott egyelőre változást az éjszakáinkba.

A háziorvos szerint hagyjam sírni, de nincs szívem ehhez, van akinek ez a módszer bevált valaha???

Esetleg valami más módszer?



2013. febr. 15. 08:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

De hogy hagyjad sírni. habár én beszélgetni kicsit nyüglödni hagytam, de ekkor nem igazán sírt csak mérgelödött. és bealudt magától legtöbbször. ha viszont sír akkor rögtön felveszem.

második baba az elsöt is mindig felvettem.

kiegyensúlyozott mindegyik, éjszaka 13 órát alszik a kicsi egyfolytában. de ha felsír már ott is vagyunk.

2013. febr. 15. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Engem pszichiáter kezelt gyermekágyi depresszióval, annyira megviselt, hogy teljesen elveszítettem a korábbi életemet, de még így sem jutott soha eszembe, hog sírni hagyjam a fiamat.

Éjjel, amikor egyedül van egy derengő fényű szobában, pláne nem.

Azt sem vártam meg, hogy sírjon, már a nyöszörgésre ott voltam.

Én is arra gondolnék, hogy kevés már neki, nem lakik jól vele, ezért kellett elkezdeni a hozzátáplálást.

2013. febr. 15. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Én sosem hagytam sírni a fiam,ebben a korban SZERINTEM nem ok nélkül sírnak,úgy értem,hogy éhes,vagy foga helye fáj(a fogzáskor)vagy hiányzik az anyukája,a közelség.Szerintem még pici és ilyenkor alakul ki a kötődés.Mi hogy éreznénk magunkat,ha be lennénk zárva egy rácsos ágyba és hiába hívnánk az egyetlen embert akiben bízunk,nem jönne??....

Bocsi,de ha van tejed,ne adj neki tejpépet..minek?ha hozzátáplálás,akkor gyümölccsel kezdd nap közben,a tejpép nem erre való...SZERINTEM.Kitartás!!!!

2013. febr. 15. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát én a kettő közötti módszer híve vagyok.

Megszoptatom, kicserélem a pelust (vagy fordítva) és leteszem az ágyába. Amikor felébred, felsír, akkor hagyom egy kicsit sírni, és amikor biztos vagyok benne, hogy nem alszik vissza, akkor felveszem, megnyugtatom, visszateszem. Ezután is várok pár percet. Na, ha akkor is nagyon sír, akkor megszoptatom.

De ez nem minden gyereknél használható módszer. Az elsőmnél egyáltalán nem jött be, alvás ügyben iszonyú gázos volt (és még most is, pedig 4,5 éves), a kicsinél viszont tökéletesen működött.

De a sírni hagyni módszer semmiképpen nem jó!

2013. febr. 15. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hogy tápszeres pótlásra lenne szükség,nálunk is ez volt a helyzet és én sem gyanakodtam eleinte mert nagyon sok tejem volt,viszont mint kiderült nem volt elég tápláló és fogyni kezdett,és így esténként a pótlással megoldódott a probléma,csak egyszer kelt fel hajnalban szopizni.Sírni hagyás nem túl jó megoldás még nagyon kicsi biztos valami gondja van,esetleg nem fogzik mert attól is ébredhet sokszor.
2013. febr. 15. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Nagyon nagy méretű babáról van szó, már 7 hónaposnak látszik, ezért javasolta a védőnő a hozzátáplálást, mert valószínűleg már nem elég neki hogy csak anyatejet kap.

Nekem is van egy 4 éves fiam, nála nem vált be a sírni hagyás, de ő teljesen más temperamentumú volt.

A kicsi egyelőre velünk egy szobában alszik, így amint felsír, már pattanok is hozzá. Lehet, hogy ki kéne próbálnom a külön szobában altatást, és kicsit várást...

2013. febr. 15. 08:52
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Ne hagyd sírni a babát, borzalmas hogy a háziorvos ilyet javasol...


Nem lehet hogy kevés a tejed? Éhes amikor felébred? Mert akkor pláne ne hagyd sírni. Esetles szomjas? Párologtató van a szobában?

2013. febr. 15. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Nálunk is az vált be, hogy a másik szobába tettük.

Ha a légzésfigyelő megnyekken, nem megyek át, és minden alkalommal vissza is alszik, csak akkor szaladok, ha sírdogál. Szóval nem kelek fel minden megmoccanásra, amit egy szobában alvásnál egy anyuka mindig megtesz.


Én sem hagyom sosem sírni. Mindig megnyugtatom és visszaaltatom, csak úgy teszem vissza a kiságyába.

2013. febr. 15. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nálunk 6 hónaposan lett ilyen a helyzet: addig 2x kelt szopizni éjjel és ahogy leettem aludt fél 8-8ig. Aztán egyik napról a másikra, látszólag minden ok nélkül 1,5 óránként kelt, mivel totál kikészültem a nem alvástól és társult ehhez még az is, hogy nappal is keservessé és röviddé vált az alvás, magunkhoz vettük amikor nem aludt vissza a kiságyban. Azóta minden rendben, ha éjjel cicizik is, visszaalszik, mindannyian kipihentek és nyugodtak vagyunk mióta kb. éjfél körül köztünk alszik. A hozzátáplálásról annyit, most 7,5 hónapos kizárólag anyatejes: 6 hónaposan minden kaját elutasított, ezért napokat kihagytunk a kajálással, nem erőltettük (orvosi tanácsra) 7 hónapos koráig semmi kiegészítést nem kapott, mondhatni csak anyatejet, 350 grammot hízott abban a hónapban, most is csak 50 grammnyi gyümölcsöt eszünk és este kap 90 ml Sinemilt és hízik, már 8200 gramm volt 7 hónaposan. Soha nem hagyom sírni.
2013. febr. 15. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Igen, azt nem írtam, hogy korábban az ágyunkban altattam, és úgy nem is fárasztott a hozzá kelés, de pár hete már nem hajlandó ott aludni, vissza kell tennem a kiságyába. :S
2013. febr. 15. 11:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!