Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi lesz később? Hogyan szoktas...

Mi lesz később? Hogyan szoktassuk le a ringatásról?

Figyelt kérdés

5,5 hónapos a lányom, elég rossz alvó, reggel ha megyünk sétálni a nővérével alszikegy kicsit a babakocsiban,de délben és este is a hordozóban tud csak ellaudni,abban elringatom,max 5-10 perc,majd berakom az ágyába. Nagyon ritka,ha cicin elalszik.


Egyszer próbáltam a sírni hagyást,csak mégjobban behergelte magát. Hogyan tudom erről leszoktatni?? Tudom,mos sok minden közrejátszik, jön a foga,mozgásfejlődés,de akkor sincs ez így jó:(


2013. febr. 16. 21:14
 1/7 anonim ***** válasza:

Már bocsi, de olyan nagy butaság az, hogy egy alkalomtól csodát vársz. Egy: nem szabad a kicsit sírni hagyni. Kettő: Bármivel is próbálkozol, hetekig kell pont ugyanúgy csinálni és akkor felfogja, hogy az van és kész. Egy eset nem eset!!! Mi ha nyűgös a kocsi CSAK magunkra tesszük félig fekve, sötétben és max hátsimi, sisegés... Ha nyugszik, letesszük, ha nem, megvárjuk míg elalszik. :)


Sok sikert! Egy 8 hós kislány anyukája.

2013. febr. 16. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Engem azzal riogattak a családtagok, hogy majd nagy gyerek lesz a kisfiam, és még mindig ringatni kell, mert hozzászokik, stb.. Én sosem hagytam őt sírni, apával felváltva cipeltük este, és csak úgy aludt el. Napközben pedig babakocsiban. Ez egy időszak volt, lassanként leszokott róla, kényelmetlen volt neki, nyomta a karom a fejét, és kipróbáltuk, hogy a mi ágyunkba teszem és odafekszem mellé. Nagyon bejött neki, egy darabig így aludt el, majd lassanként hozzászokott a kiságyhoz. Nekünk így volt jó, hogy a kisfiamnak közben nem kellett álomba sírnia magát. Üdv és kitartás!
2013. febr. 16. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Tudom,hogy egy alkalomtól nem várhatok csodát, és sírni hagyni sem szeretném. Van egy közel két és fél éves nővére, így bizony néha kicsit korlátozva vagyok
2013. febr. 16. 21:25
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Elizabeth Pantley - Békés álom-könnyek nélkül c. könyvet nagyon tudom ajánlani. Sírva hagyás nélkül hogyan lehet önálló alvásra tanítani a piciket.Én már olvasom,tetszenek a módszerek,és a családra tudod szabni,attól függően,milyen az életritmusotok!
2013. febr. 16. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Békés álom könyv nagyon jó:)! (angolul The no cry sleep solution, ha tudsz angolul, érdemes letölteni).

Vagy, esetleg ha hordozva elaltatnád, addig sem lennél a babakocsihoz kötve, a kezed is szabad lenne. Ha elaludt, leteszed:).

2013. febr. 16. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én a leszoktatásban nem tudok segíteni, csak a tapasztalatomat írom le. Ugyanilyen volt a kisfiam, csak a babakocsiban aludt el ringatva vagy cicin. Kb. 15 hós koráig aludt délután a babakocsiban és 22 hós koráig, amíg szoptattam, cicin. Aztán nem kellett leszoktatni, elválasztottam és elaludt magától.
2013. febr. 22. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekünk csak ringatva volt hajlandó elaludni a kislányom, de 1 éves kora körül elkezdett magától átszokni. Jelezte, hogy tegyem le és úgy aludt el. Igaz mellette kell lenni, míg elalszik, de már egyre ügyesebb és gyorsabb. Most 19 hónapos, és nyugodt, kiegyensúlyozott baba. Én nem vagyok a sírni hagyás híve, de ez tőled függ, te mit szeretnél. A lényeg, hogy légy következetes. :) (Fogzás nálunk is mindig borít minden megszokást, de utána visszaáll a régi rend.) Hidd el majd kinövi! :)
2013. febr. 22. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!