Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gyógyszertári popsikrémtöl ki...

Gyógyszertári popsikrémtöl ki pattoghat kisbabám popsija?

Figyelt kérdés
2 hónapos és piros kis hólyagszerü pattanások jöttek ki tegnnap este rajta.Lehet a pelenka miatt?Sleep&play-t használunk,eddig nem volt gond vele.
2013. febr. 18. 15:09
 1/5 anonim ***** válasza:

Szopizik vagy tápszert kap? A tápszertől is kipattoghat azt hallottam. Ha nem attól, akkor a pelenka, vagy a popsitörlő!

Az én lányomnak olyan 5-6 hónapos korában volt pelenkakiütése, de neki a foga jött és azért pattogott ki. Nekünk akkor azt tanácsolta a gyerekorvos, hogy sudocremmel kenjük, ne használjuk a gyógyszertárit. És ne is törlőkendőzzük addig míg ki van pattogva, mert az is irritálhatja, csak nedves vattával mostam neki kaki után. És azóta se törlőkendőzöm csak kaki után, és gyönyörű a popója. Másfél éves.

2013. febr. 18. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nálunk hetekig gombás volt mindig a kisfiam zacsija és a popsija is. Először mi is a pelenkára gyanakodtunk. Mindig nagy nehezen sikerült kikezelnem aztán újra előjött. Mire rájöttem, hogy a gyógyszertári kenőcs nem védi meg a popoját ellenben a sudocremel ami Nálunk nagyon bevált.

Lehetséges, hogy a krémtől van.

2013. febr. 18. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ahogy a második válaszadó írta a gyógyszertári nem védi eléggé a popsit. Nálunk a frezyderm babakrém vált be.
2013. febr. 18. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

lehet pelenkától, popsitörlőtől is

arra figyelj, hogy fürdés után (is) töröld szárazra a popóját, de ne dörzsöld, csak itasd fel a nedvességet.

a sudocream tényleg jó, de én csak akkor használom, ha kiütéses a popója, egyébként a gyógyszertárit.

minnél kevesebb kenceficét használsz rá, annál hamarabb rendbejön.

ha elég meleg a lakás, akkor hagyhatod egy kicsit szabadon a fenekét. rakj alá gumilepedőt/törülközőt/eldobható pelenkázóalátétet, hogy az esetleges balesetektől megóvjad a bútorokat.

2013. febr. 18. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Kriszta0102 válasza:
Nekünk se vált be a gyógyszertári krém,mi DM-ben,vagy rossmann-ban vesszük,kb 1hónapig elég,600.-ba kerül kb.Nekünk teljesen bevált,mert nem szívódik fel mind,így marad még a bőrén.pelusba meg szerintem próbáld ki a pelenkadiszkontosat is,sokkal ólcsóbb és nagyon jó nedvszívó,nekünk bevált.Babám 2 hónapos kora óta átalussza az éjszakát(este 9-től reggel 5ig),mi nem is cseréljük neki éjszaka,de a reggeli pelusozásnál is száraz a bőre meg a ruhácskája is.Első gyerekes vagyok,és ka kereskedelemben dolgozom szóval gyorsan rájöttem,hogy általában csak a márkát fizetjük meg.
2013. febr. 19. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!