Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ennyire rossz anya lennék?

Ennyire rossz anya lennék?

Figyelt kérdés

Kicsi kora óta tökéletesen ellátom a lányomat, játszok vele, beszélek hozzá, etetem, stb... Viszont, ha valami értelmetlen dolgon el kezd hisztizni/sírni (1éves múlt), nem tudom magam kontrollálni és kitörök magamból (kiabálok, magamba és vele is)... Egyszerűen szörnyű, h wc-re se tudok nélküle menni, ha a hajamat meg akarom csinálni, ott nyünnyög a lábamnál... Egyszerűen kész vagyok ettől, h 1 szabad percem sincs... SEnki nem tud a lányomra vigyázni, max. a párom, más segítségem nincs... Kezdem azt érzeni, h játszani se akarok vele, kerülöm a társaságát a gyereknek, pedig együtt vagyunk egész nap... Egész nap a házi munkát csinálom, stb... Tudom, h ez nem jó, de nem tudok vele már mit kezdeni... Meg magammal sem.. Nem tudom mi lenne a megoldás erre! Valaki járt így, vagy van erről tapasztalata, tippje, h mit kezdjek már magammal? Egyszerűen utálom a mostani énemet, mert nem szeretnék ilyen lenni a saját gyerekemhez! IMÁDOM, Ő az életem értelme, de ezek a dühkitörések csak jönnek maguktól és nem tudom kontrollálni! :(

Szeptemberbe megy bölcsibe én meg vissza dolgozni, abba reménykedek, h talán akkor más lesz, de addig még sok idő van...


2013. febr. 18. 15:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%
Olyan napirend kellene,amiben neked is jut egy kicsi időd magadra.A házimunka legyen az utolsó.Amikor alszik törődj egy kicsit magaddal,amikor ébren van ,mondjuk délelőtt intézd el a legfontosabbakat,a délutánt pedig töltsétek együtt játékkal,sétával,mondókákkal,énekléssel.Mindenkivel előfordul,hogy néha besokall egy kicsit.Emiatt nem vagy rossz anya,és a gyerek is biztosan imád.Nem akarlak elkeseríteni,de hamarosan jön a dackorszak,ami ugyancsak próbára tesz majd.Amikor tudsz,lazíts egy kicsit,és ne szégyellj segítséget kérni,ha úgy érzed,hogy összecsapnak a fejed fölött a hullámok
2013. febr. 18. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%

Na pont ilyen időszakon vagyok én is túl. Annyira utáltam, hogy tényleg még wc-re se tudtam nyugodtan elmenni, mert mindig ott nyüszögött a lábamnál, rángatta a nadrágomat. Sokszor próbáltam nem tudomást venni róla, közbe meg lelkiismeret furdalásom volt, mert szegény gyerek nem tehet róla, hogy én ilyen passzban vagyok. Aztán nem is tudom hogyan, de elmúlt ez a folyton követem anyát időszakunk.

Rájött, hogy egyedül is tud játszani és nem mindenhez kellek én is. Ha bementünk a szobájába mondtam neki, hogy csücsülj le, adtam neki könyveket a kezébe és mondtam hogy mindjárt jövök. Akkor elmentem wc-re, megkavartam a levest stb. és ott maradt a szobába. Túl fogtok jutni ti is ezen az időszakon biztosan! Főleg ha megy bölcsibe, akkor meg hidd el annyira fog hiányozni!

2013. febr. 18. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
75%

Nem tudom, van-e olyan anyuka, akinél sosem szakad el a cérna. Néha nekem is elegem van abból, hogy az ikreim a lábam körül szlalomoznak állandóan, mindig kell valami az egyiknek, és akkor a másiknak még jobban. Már volt pár olyan napom az elmúlt két évben, hogy pár órán át csak a legszükségesebbet végeztem el velük (tisztázás, etetés, életmentés), de alig szóltam, mert féltem, hogy akkor robbanok.

Szerintem Neked is, nekem is, meg még sokaknak az a gondjuk, hogy nem tudnk ebből a babázós körforgásból kikerülni, vagy mert nincs segítség, vagy ha van, akkor má nem is tudjuk igazán elfogadni. Irigykedve szoktam olvasni azoknak az anyukáknak a panaszait, akiknek anyukájuk, anyósuk, stb. beledumál a nevelésbe - sokért nem adnám, ha nekem is beledumálna néha valaki, csak ne pörögnék mindig velük egyedül! Aztén meg ha valami nem tökéletes, nekem van lelkiismeretfurdalásom,miközben lassan azt is elfelejtem, nekem mi lenne jó, mi hiányzik...ördögi kör! Tényleg csak az segít, ha fokozatosan kicsit kimászunk a gyerek életéből. Mi most találtunk bébicsőszt, heti két óra belefér szerencsére anyagilag is. Sokat várok tőle. A gyerekek imádják, szerintem ár vártak ők is egy új arcot. Persze a jó nagymamival nem ér fel semmi, de ha nincs...?

Ne vádold magad, a kérdésed bizonyíja, hogy jó anya vagy!

2013. febr. 18. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem sem vagy rossz anya. A fiam még csak fél éves múlt, de le nem lehet tenni:) Most már kúszik, így elvan egy ideig a földön egyedül is vagy az ágyában. Tényleg magaddal törődj, mikor alszik, a munka megvár:) Én, míg játszik szoktam port törölni, porszívózni, nem sok idő, de lát engem a kiságyból, elvan, és én is meg tudom csinálni. A konyhába ki szoktam vinni pihenőszékben, elvan a játékaival:) Aztán bőven marad idő játszani is vele.
2013. febr. 18. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
86%
NA dettó ugyanígy vagyok mint az utolsó irigykedve olvasom akinek VAN aki beleszól a nevelésbe vagy bármibe:) Mi is most találtunk bébiszittert heti 2-3 órára és nagyon nagyon felemelő csak azt tudom mondani:) Heti 2-3 órát hallom a saját hangom bevásárolok egyedül anélkül hogy azt nézzem melyik esik ki a bevásárló kocsiból vagy tép le ezt azt a polcról vagy elmegyek futni vagy úszni és csak magammal foglalkozok vagy csak nézek ki a fejemből. Nagyon jó érzés.
2013. febr. 18. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nem rossz vagy, csak piszok kimerült és emiatt türelmetlen.

Most tényleg szükséged lenne egy kis kizökkenésre!

Barátnő, szomszéd, valaki nincs? Csak egy kis időre nem tudod rábízni valakire a lányod?

Nagyon jót tenne, ha más benyomás is érne téged.


Ha visszamész dolgozni, akkor annyiban jobb lesz, hogy mivel kevesebb időd lesz a lányodra, jobban fogod értékelni az együtt töltött időt.

De az is tuti, hogy sajnálni fogod az együtt töltött idő azon részét, amit őrjöngéssel töltöttél, meg házimunkával, ahelyett hogy tényleg vele foglalkoztál volna. S ez nem lecs.eszés, mert detto én is így voltam!

Amúgy most már hogy dolgozom, ezerszer jobban értékelem az együtt töltött időt és szerintem minőségibb anya vagyok napi pár órában, mint amilyen voltam napi 24-ben!

Szóval van tényleg remény arra, hogy jobb lesz, és több türelmed lesz, viszont azért próbáld meg átértékelni a helyzetet, és arra gondolni, hogy ezek az évek sohasem térnek vissza!

Most olyanok a gyerekek, mint a szivacs, és magukba szívják a jót és rosszat is. Próbáld meg a jót átadni, és ne a feszültséget.

Nem könnyű, de lazíts, imádd, ölelgesd, és nem baj, ha hagyod néha felfedezni a lakást, amíg pl. mosogatsz. Ettől rossz nem leszel.

De ha vele vagy, légy 100%-os anyuci. :)


Kitartást!

2013. febr. 18. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!

Őszintén mondhatom, h jobban érzem magam és feltöltöttetek energiával! Ahogy írtátok, megpróbálok lazítani, és nyugodtabb lenni, remélem menni fog... A baby sittere én is gondoltam, van is, aki néha jön, de annyira féltem másra hagyni... Bogaras vagyok a rend terén is... De lehet, h tényleg lejjebb kéne adni és nem a max.-ra törekedni, mert a lányom bánja! Nagyon szeretem őt, és tudom, h ezeket az éveket nem kapom vissza, és nem törölhetem ki, és már azt is bánom, h ezeket tapasztalja, hiszen biztos kihat rá... És mikor ilyen vagyok látom rajta, mintha nem is szeretne! Ezt nem szeretném látni rajta soha! Még 1× köszönöm mindenkinek!

2013. febr. 18. 15:55
 8/11 anonim ***** válasza:

Mintha magamról olvastam volna. Az én lányom is 1 éves múlt, és kegyetlen, hogy milyen hisztiket le tud vágni, ha valami mást is akarok csinálni, mint mellette ülni. Viszont ha játszani szeretnék vele, az se jó neki, semmi nem érdekli, csak széthajigál mindent. Ilyenkor én is a plafonon szoktam lenni, hogy tiszta kupi az egész lakás. Ha már nagyon elegem van, akkor délután én belevetem magam a takarításba, neki pedig szabad program van. Ha akar segít, vagy játszik, vagy tőlem nyomhatja is a hisztit egész délután, akkor is megcsinálom a dolgom, Általában ilyenkor rájön, hogy mi a szitu, és érdekes módon feltalálja magát, de úgy 3-4 hetente én is nagyon ki szoktam akadni ezen.

Szerintem az a baj, hogy unatkoznak, már nem köti le őket, hogy egész nap minket bámulnak. Például ha mi elmegyünk mamához, vagy barátnőhöz, esetleg baba-mama klubba, ott olyan jól érzi magát, sokszor alig látom, mit csinál, úgy otthagy. Itthon meg el se mozdul mellőlem. Szerintem jót fog tenni a Te kicsidnek a bőlcsöde, jobban le tudja majd foglalni magát, és utána tud majd örülni annak az időnek, amit veled lehet.

Én még jobbulást várok attól is, ha jön a jóidő, és ki lehet mozdulni játszótérre, csatangolni.

2013. febr. 18. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Az unalmat én is látom a lányomon! Se játék semmi, nem köti le! De ha elmegyünk itthonról, akkor meg olyan boldog! Most betegek voltunk/vagyunk még picit, így nem tudunk menni sehova... De persze egész nap sem lehetünk úton! A jóidőtől én is várok javulást, mert talán a kedvem, kedvünk is jobb lesz a napsütéstől! Addig pedig megpróbálok higgadt maradni! (Jó neked, h simán tudod hallgatni a sírását, nyafogását), én egyszerűen nem bírom... Ez az én legnagyobb bajom! :(

2013. febr. 18. 16:04
 10/11 anonim ***** válasza:
uh én azt tapasztaltam h ez a legnehezebb iszőszak. Még olyan 4 hónapig és onnan könyebb. Én próbáltam bevonni a házimunkába, már olyan picinek is, mikor teregettem jött ő is és rázta a ruhákat, ha főztem kapott egy fakanalat meg egy lábost, ha porszívózok utána ő is "porszívózik" vagy 1 órát :D szóval nálunk ragyog a lalás mert kb azt élvezi a legjobban ha "takarítunk". Most 18 hós és rengeteget játszik ehgyedül, minidg velem egy szobában van, néha odahoz ezt azt, vagy hív, akkor megyek, de egész nap tesz vesz egyedül. Ja meg van egy öccse, azt nyúzza :)
2013. febr. 19. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!