Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet baja vagy csak le van...

Lehet baja vagy csak le van maradva?

Figyelt kérdés

Történetünk röviden :

A kislányom 3 honaposan hátról hasra fordult, nem sokra rá , hasról hátra is. Rövid ideig buli volt, de utana nem forgott, es most se nagyon forog, csak ha muszáj. Kúszott is ügyesen , de azt is megmutatta hogy "ezt is tudom ám" és azóta se kúszik. Most a mászással vagyok gondban. Ugy "mászik" hogy a feje lent van a földön , tolja magát, utana a kezével/fejével megy előre. Ha hason van, rögtön felül, és nem akar mászni, hiába íncselkedek neki akár joghurttal vagy csokival... Jaa es feláll, es a kanapé mellett lépeget.

9 hónapos , mikor kell orvoshoz fordulni?

Köszönöm :)


2013. febr. 18. 15:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
56%
Ez alapján nem feltétlenül van gond, inkább csak lusta. Viszont a mászás az alapján, amit írtál, kicsit aggasztó. A helyedben nem feltétlenül orvosnak mutatnám meg, illetve nem csak neki, hanem inkább gyógytornásznak is. Mi dévényeshez mentünk, de bármelyik jó, aki babákkal foglalkozik. Nézzenek rá, nehogy későn derüljön ki, hogy gond van. Most még simán behozza a lemaradást. :)
2013. febr. 18. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Feláll és lépeget? Miért van lemaradásban, nem értem. Az a baj, hogy mászott, csak furán?

Ha feláll és lépeget, meg felül, akkor inkább azt akarja gyakorolni, nem a mászást.

2013. febr. 18. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 molyza válasza:
Ó, szerintem csak játszik ezzel a fej leeresztős dologgal:) Ügyes baba, semmi gond vele...szerintem:)
2013. febr. 18. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
63%
Pedig a mászás nagyon fontos, menjetek Dévényeshez, nagyon sok későbbi tanulási problémának veheted elejét, ha ez rendben van.
2013. febr. 18. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Szia szerintem is ügyi nincs lemaradva. viszont arra hogy nem mászott rendesen figyelni kell,plána ha volt elhúzódó szülés vagy oxigén hiányos állapot születésénél.Utalhat diszlexiára,diszgráfára. Ha időben észreveszik kikúrálható.

Ja és apáról lányra nagyon sokszor öröklődik.

2013. febr. 18. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Holnap megyek Dévény tornára a kisfiammal, ha gondolod rákérdezek.
2013. febr. 18. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Igen, a fura mászás a gondom.

Utolsó , megköszönném, ha megkérdeznéd, mert külföldön élünk , és van egy olyan érzésem hogy ezzel a "problémámmal" se foglalkoznának. :-(

Császáros baba, nem volt oxigén hiányos és nincs a családban sem dislexias vagy ilyesmi!

2013. febr. 18. 23:09
 8/12 A kérdező kommentje:
Egyébként már hülyét csinálok itthon magamból :D mászok négykézláb a lakásban, hogy hátha megtetszik a pici lánynak , de csak röhög rajtam!! :D
2013. febr. 18. 23:11
 9/12 anonim ***** válasza:

Nem tudom, melyik országban éltek, de már Angliában is vannak Dévényes gyógytornászok! Itt meg tudod nézni:

www.deveny.hu

2013. febr. 19. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Koszi , utana nézek !!
2013. febr. 19. 12:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!