Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan alakítsam át másfél...

Hogyan alakítsam át másfél évesem étrendjét, ha egyik napról a másikra nem hajlandó elfogadni az esti tápszert?

Figyelt kérdés

Kisfiam másfél éves és eddig este 6-kor vacsorázott, aztán fürdött és még lefekvés előtt ivott tápszert. De két napja nem hajlandó meginni a tápszert, így viszont reggel nagyon korán kel, mert hamarabb éhes lesz. Mit adjak neki tápszer helyett? Tejet? Félek azzal nem lakik jól. Vagy később vacsorázzon, ne 6-kor? De akkor uzsira kéne valami tartalmasabbat adnom neki, mert jelenleg csak joghurtot vagy krémtúrót kap, hogy eltudjam húzni a vacsit. De nincs ötletem uzsira, mivel vacsorára azt kapja amit délben vagy kenyérfélét, így nem akarok neki uzsonnára is kenyeret adni. Ötlet? :)

A ti másfél évesetek étrendje hogy néz ki? Kap még tápszert vagy anyatejet?

Előre is nagyon köszönöm a válaszokat!


2013. febr. 19. 00:25
 1/6 anonim ***** válasza:
gabonapéppel dúsított gyümölcs is jó uzsira. Vagy tejpép, hiszen ha tápszeres volt, akkor tök mindegy, abban is tápszer van.
2013. febr. 19. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
tejbegríz vacsira :) nekünk bevált és aludt rendesen
2013. febr. 19. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
gyümölcs ízű tápszert próbáltad már?van banános és vegyes gyümis.lehet mát unja az ízét
2013. febr. 19. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Miért kell egyáltalán egy másfél évesnek tapszer??.
2013. febr. 19. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Tejet igen, "teljes tejet",aminek 3.5 körül van a zsírtartalma. Ha még mindig úgy érzed, hogy nem lakik jól, rakhatsz bele kakaót (inkább több cukor, mint kakaó),ez már tuti, hogy meg is haladja a tápszer kalóriatartalmát.

Az én gyerekem is egy idő után nem kérte a tejet, már csak reggel kap kakaót.

2013. febr. 19. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Megpróbálom az ízesített tápszert. Az ízesített tejről mi a véleményetek? Láttam, hogy lehet kapni banánost, eprest. Sajnos a kakaót nem szereti.

4-esnek válaszolva: azért kapott eddig tápszert, mert úgy voltam vele, hogy amíg elfogadja addig kapja. Sok benne a vitamin, ha már szoptatni nem tudtam. :(

2013. febr. 19. 15:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!